עוד בבלוג:

 • קטרינה מוניץ

סיכום שיווקי- חודש אפריל

עודכן ב: פבר 1

אז איך עברה עליכם חופשת הפסח?

כמה מכם הצליחו לעבוד וכמה מכם בחרו לנפוש, אבל באמת בחג הזה?

אני בחרתי לצאת לחופשה ולכן הפוסט של סיכום החודש נכתב באישון לילה.

תכלס, יכולתי (ואף שקלתי) לוותר עליו, אבל אני יודעת גם כמה חשוב להרבה מהעוקבים להיכנס ולהתעדכן ספציפית בסיכום החודשי בתחום השיווק, אז הדבר האחרון שאני רוצה לעשות זה לאכזב אתכם.


אבל שנייה לפני שמתחילים,


אמ;לק: הזמינות שלי לפגישת יעוץ ראשונה ללא עלות מצטמצמת. אם התלבטתם, עכשיו הזמן ליצור קשר ולשריין פגישה.


לא יודעת כמה מכם שמו לב או ניצלו את ההזדמנות- אבל עד כה הצעתי לרבים מהאנשים שהתעניינו בשירותי הייעוץ שלי - פגישת היכרות ללא עלות. על אף שהרבה מהקולגות שלי מאוד מתנגדים לעניין וגובים עלות ולו הסמלית ביותר מכל אדם שרוצה להיפגש איתם, גם אם מדובר בלקוח פוטנציאלי, קטן או גדול.


למה לא עשיתי זאת עד כה?

 1. אני באמת אוהבת להיפגש עם אנשים, מסקרן אותי לשמוע על עסקים אחרים ואם אני יכולה לתת להם מהידע והניסיון שלי תוך כדי השיחה, אני שמחה לעשות זאת.

 2. אני לא מאמינה ששיווק זה משהו שאפשר לעשות בלי לאהוב, להבין ולרצות. לכן, גם בתהליך שלי עם לקוחות חשוב לי להכיר אותם, שהם יכירו אותי ושתהיה גם כימיה. זו לא פגישת מכירה, מטרת הפגישה מבחינתי היא גם להבין ביחד אם ואיך אני יכולה לתרום ללקוח. בנוסף, לא פעם מצאתי את עצמי נותנת עצות מהידע והניסיון שלי בתחום בפגישות הללו ולאחר מכן מפנה את האדם שנפגש איתי לבעל מקצוע אחר. בעל מקצוע שאני מכירה ויודעת שעשוי להיות רלוונטי עבורו יותר ממני.

 3. אני לא באמת מצפה שכולם יהיו הלקוחות שלי, אבל אני כן מאמינה ב"קארמה", אני מאמינה שלהכיר אנשים כדי להצליח לחבר אליהם עכשיו (או בהמשך) שותפים, לקוחות או נותני שירות רלוונטיים זה משהו שבסוף משתלם לכולם.
אבל…

עם החזרה מחג הפסח מצאתי את עצמי קובעת פגישות לעוד שבועיים ואפילו לעוד שלוש. בעיקר כי אני עמוסה בהמון פרויקטים ולקוחות מרתקים, שפשוט - לוקחים זמן.

לכן, ייתכן שבמהלך חודש מאי או לאחריו הזמינות שלי לקביעת פגישת יעוץ ראשונה ללא עלות תצטמצם.

אז אם אתם מתלבטים, חושבים על זה ולא סגורים, זה הזמן לנצל את ההזדמנות ולשריין פגישת יעוץ כזו.

עוד על תחומי העיסוק שלי ובאיזה אופן אני יכולה לתרום לכם - תוכלו למצוא כאן.


ועכשיו, אחרי הקדמה ארוכה מהרגיל, בואו ניגש לעניינים - הנה המאמרים שאסור היה לכם לפספס החודש (אבל כנראה שפספסתם… כי פסח וזה).


עדכונים בתחום השיווק

20 דוגמאות לשיווק באמצעות מייל שאתם יכולים ללמוד (ולהעתיק מהם)

בהתאם לנתונים של 2018, (למרות כל מה שאנחנו חושבים) שיווק באמצעות מייל מדורג ככלי השיווקי היעיל ביותר (כן, יעיל יותר מרשתות חברתיות, שיווק שותפים וקידום אורגני בגוגל).

המאמר הזה עושה עבורכם 2 דברים: ראשית, הוא מרכז לכם להשראה את ה20- חברות שעושות שיווק מעולה באמצעות אימייל, עם דוגמאות והסברים. בין היתר תמצאו שם חברות שאתם בטוח מכירים כמו Typeformו- BuzzFeed לצד חברות אחרות שכנראה אין לכם מושג מי הם.


אני אגב ממליצה לכם להיכנס לכל אחד מהאתרים ולהירשם לתקופה לניוזלטרים שלהם, רק כדי לעקוב אחריהם לאורך זמן וללמוד על הטכניקות שלהם בתחום התוכן, העיצוב, תדירות הפרסום וכך הלאה.


שנית, במאמר הזה יש המלצות חשובות על העיצוב והניהול של הניוזלטרים:

 1. קבלו את אישורם של האנשים לשלוח להם ניוזלטרים

 2. הבטחתם לאנשים משהו? תעמדו בו וספקו את התוכן אליו התחייבתם

 3. עקבו אחרי הביצועים שלהם באופן קבוע

 4. צבעים הם חשובים ולא רק כדי שהניוזלטר שלכם יהיה יפה

 5. יחד עם כל עניין הצבע- תנו לניוזלטר גם קצת מרווח בצורת הצבע הלבן

 6. הימנעו מבלוקים גדולים של טקסט

 7. הנעה לפעולה- צרו הנעה לפעולה אחת, פשוטה ומקמו אותה תוך מחשבה

 8. השתמשו בפונטים פשוטים שקל לקרוא

דיוור ישיר במייל

איך לפרסם בגוגל ב2019 (ולהגיע לתוצאות)

המאמר הזה רלוונטי לכל מי שרוצה לעשות קידום ממומן בגוגל, מי שעושה קידום ממומן וגם למי שאין לו מושג מה הסיפור הזה עם הקידום בגוגל.

המאמר מתחיל מקודם כל להסביר - מה זה בכלל קידום ממומן בגוגל, איפה זה מופיע ואיך משלמים על קידום כזה? (רמז: לא סתם קוראים לזה PPC - תשלום לפי קליק).

שלושת העקרונות עליהם מבוסס קידום טוב בגוגל הוא: מילות מפתח, הקופי של המודעה והדף נחיתה. בין היתר תוכלו להבין בעזרת המאמר:

 1. למה ואיך חשוב להתאים את המודעה שלכם להצגה בסמארטפונים (ולא רק במחשב)- זה מאפשר לכם לעשות הנעה לפעולה שהיא רלוונטית למי שמחפש את המידע כרגע דרך הנייד שלו

 2. איך עושים טרגוט בגוגל ולמה טרגוט גיאוגרפי משחק תפקיד סופר חשוב בגוגל

 3. איך מוצאים ומשתמשים במילות החיפוש הרלוונטיות אליכם- לדוגמא אם התחרות על המילות מפתח שלכם גבוהה מידי (ולכן גם יקרה מידי) נסו למצוא אלטרנטיבות לביטויים יותר ספציפיים.

 4. אל תשכחו לכלול את מילות המפתח הנגטיביות- אלו מילות המפתח הקשורות למילות מפתח אחרות במסע הפרסום ולא קשורות למה שמתפרסם בקמפיין.


קידום בגוגל

איך להתמודד עם לקוח לא מרוצה

טוב בסדר, אני קצת מרמה פה כי זה לא מאמר הקשור בהכרח לשיווק ולתוכן עדכני בתחום. אבל כשאני נתקלת במאמרים כאלה ואני יודעת שזה רלוונטי לכל בעל עסק, בכל תחום עיסוק- ממש ממש חשוב לי לשתף אותו איתכם. כי גם כששומעים את זה שוב ושוב ושוב - תמיד יש עוד טיפ ונקודה למחשבה לקחת משם.


אז המאמר הזה נותן לכם טיפים להתמודד עם (וקצת גם להבין) לקוח לא מרוצה (להרחבת הטיפים ודרכי היישום שלהם מומלץ להיכנס למאמר המלא):

 1. היו קשובים ללקוחות לא מרוצים

 2. הראו עניין במה שהם אומרים

 3. תנו ללקוח לדבר

 4. היו זמינים כדי באמת לפתור את הבעיה שלהם

 5. התנצלו

 6. נקטו בפעולות הנדרשות כדי באמת לטפל בנושא

 7. נסו לגעת באישיות של הלקוח

 8. ספגו את ההפסדים

 9. אל תשאירו תלונות ללא טיפול

 10. נסו לשים את עצמכם בנעליו של הלקוח

 11. עדכנו את הלקוח שלכם בפעולות שנקטתם כדי לטפל בתלונה שלהם

 12. ברכו על הביקורת- זה לא קל אבל זה עוזר לכם לשפר את העסק שלכם


עשרת המכות בשיווק דיגיטלי

לפעמים אני קוראת מאמרים או פוסטים בבלוגים ואני אומרת לעצמי: ''הוווווווווו תודה רבה שמישהו אמר את זה''. אז הפוסט הזה בבלוג של יעל הוא ממש כזה והוא מדבר על כל הדברים המעצבנים האלה שאנשים עושים בשיווק דיגיטלי והגיע הזמן להגיע להם פשוט די:

 1. העתקה של תוכן

 2. חוסר תגובתיות של המותג לתגובות הגולשים

 3. לחץ מכירתי

 4. קניית עוקבים פיקטיביים (ואני אומרת: באמת? אנשים עוד עושים את זה?)

 5. להזמין אנשים לעשות ''לייק'' לעמוד שנייה אחרי שנהייתם חברים

 6. שימוש בביטויים כמו: גורו, נינג'ה, מומחה

 7. חוסר בהגהה

 8. חוסר בידול

 9. אתרים בלי פיקסלים (ואני אומרת: שאין אתר בכלל…)

 10. עצלנות בניהול הקמפיינים