עוד בבלוג:

 • קטרינה מוניץ

משווקים את העסק שלכם? זה מאמרים שאתם חייבים להכיר החודש

עודכן: 1 בפבר׳ 2021

פוסט שלישי ואחרון בסדרת הפוסטים שמסכמים את כל מה שהתחדש ופורסם בחודש אוגוסט בתחום השיווק.

הפוסט הראשון עסק במאמרים שאתם חייבים להכיר בנוגע לפרסום ברשתות חברתיות, הפוסט השני עסק בעדכונים חשובים למי שמקדם את האתר שלו בגוגל ובשיווק באמצעות תוכן. הפוסט הזה יעסוק בעדכונים חשובים לכל מי שעוסק בתחום השיווק, לכל מי שיש עסק ורוצה להבין את העולם הזה קצת יותר לעומק.


בשבוע הבא אתחיל לפרסם סדרת פוסטים חדשה בבלוג שתעסוק בחקר מתחרים בהיבט של שיווק- איך עושים את זה, למה חשוב לעשות את זה, מה אפשר ללמוד ואיך מיישמים את המסקנות. נושא חשוב לכל מי שרוצה להקדים את המתחרים ולמקם את עצמו במקום שיווקי חדש ומוביל יותר.

רוצים להישאר מעודכנים ולא לפספס את סדרת הפוסטים החדשה? הירשמו לעדכונים ממש כאן.


יש תחומים ונושאים נוספים שחשוב לכם שאכתוב ואתייחס אליהם? יש מידע שחסר לכם במקום מרוכז אחד בשפה העברית? יש כלים שחסרים לכם?

תכתבו לי! אני תמיד שמחה לכתוב על דברים שיכולים להועיל ולעזור לניהול השיווק וקידום העסקים שלכם.


שיווק העסק - מידע שחייבים לדעת

10 אסטרטגיות לשיווק באמצעות מובילי דעה

תחום מובילי הדעה הולך וגובר, זה אותנטי לרוב, זה מחובר לקהל יעד ספציפי וזה עוזר לחזק ולבסס את ערכי המותג והמסרים שלו. שיווק באמצעות מובילי דעה מקובל בעיקר באינסטגרם, אבל לא רק, יש עוד מקומות שבהם אפשר לשווק באמצעות מובילי דעה, ולא רק מקומות אלא אסטרטגיות שונות שיכולות להתאים לעסקים שונים בסדרי גודל שונים- החל משיווק שותפים ועד פוסטי אורח בבלוגים.


15 אסטרטגיות שיווק לקידום עסקים מקומיים

עסקים מקומיים הם הרבה פעמים גם עסקים קטנים יחסית ויכולות הקידום והשיווק שלהם מוגבלות: תקציבית, זמן, כוח אדם ומשאבים נוספים. המאמר הזה פונה בדיוק לעסקים כאלה ומונה מספר אסטרטגיות מתאימות לקידום עסקים מקומיים, החל מכאלה שאפשר ליישם עצמאית בתקציב מינימלי או דברים שאפשר ליישם עם תקציבים גבוהים יותר, תלוי איפה העסק שלכם נמצא.

בין הטיפים תמצאו: להירשם במערכת google my business (ללא עלות), לכתוב בלוג, לתת בחזרה לקהילה המקומית, לעשות תחרות, הנחות, שימוש ברשתות חברתיות ועוד טיפים רבים נוספים.


אסטרטגיות לקידום עסקים מקומיים

האם באמת דבר כזה ניהול שיווק דיגיטלי?

זה מאמר מצויין (ואפילו בעברית!) ומדבר על אסטרטגית שיווק, טקטיקה, שיווק דיגיטלי ואיך לא שוכחים את הלקוח בכל התהליך הזה. הביקורת במאמר היא שיש המון המון עיסוק בנתונים ובשיווק דיגיטלי, במסעות לקוח במקום התמקדות בלקוח באמת, הזנחה של שיווק אופליין (כל שיווק שהוא לא דיגיטלי). הטענה המרכזית במאמר היא שאנחנו נמצאים בעידן של ידע ונתונים אבל אסור שזה יבוא על חשבון היצירתיות, התעוזה וחשיבה מחוץ לקופסא.


6 טקסים יומיים של מנכלים מובילים

זה לא מאמר שקשור באופן ישיר לתחום השיווק, אבל אחרי שקראתי אותו ידעתי שהוא חייב להיות בין המומלצים שלי החודש. המאמר מציג 6 טקסים יומיים וטיפים של מנכלים מובילים שמצליחים במה שהם עושים ומה אנחנו יכולים ללמוד מהם. הוא בעיקר מראה שלאותם אנשים מצליחים יש 24 שעות ביממה בדיוק כמונו (מפתיעה אה?!) ואיך הם מנצלים בצורה יעילה את הזמן לטובתם.

 1. לתכנן קדימה- הרבה קדימה, או איך שהם מגדירים את זה במאמר: להיות נינג'ה של לוחות שנה ולתכנן דברים אפילו שנה קדימה.

 2. לקום לפני כולם- אפילו בחמש בבוקר כדי ליהנות משעות השקט בהם רוב האנשים ישנים כדי לעבוד, לקרוא, לעבור על מיילים ולעבור על תכנון היומי\שבועי\חודשי.

 3. לעבוד על פרויקטים אישיים שחשובים לכם- היזמים המצליחים ביותר בעולם משקיעים בממוצע בכל יום 45 דקות כל יום לפרוייקט אישי או משימות שחשוב להם לקדם.

 4. להתמקד בפרויקטים חשובים על הבוקר- המוח שלנו מרוכז יותר בשעות הקרובות ביותר לעירות לכן כל כך מומלץ להתמקד בפרויקטים גדולים וחשובים כמה שיותר קרוב לשעות העירות.

 5. לשמור על המייל שלכם בשליטה- יש כל מיני טקטיקות לעשות את זה אבל זה מאוד חשוב- בין אם לבדוק אחרי כל פגישה, בבלוק קבוע בזמן וכך הלאה.

 6. תעשו רשימות- רשימות מביאות עמן סדר, הן עוזרות לסדר את הזכרונות שלנו, להקל על הלחץ וליצור פוקוס בראש.
storyliving- מה זה ולמה צריך את זה

כולנו מכירים את הביטוי ''סטוריטלינג'' (storytelling), אבל השוק עובר ממצב בו מותגים מספרים לנו סיפורים למצב בו המותגים צריכים יותר לעשות מלספר, המעשים שלהם נמדדים ומשפיעים יותר ממה שהם אומרים, כותבים ומפרסמים. המאמר הזה נותן לכם את הטיפים איך לעשות את זה. היכולת לעשות זאת תבדל מותגים שיכולים לחיות ולהתנהל על פי העקרונות והערכים שלהם ותאפשר לקהל שלהם להתחבר ולחיות את אותם הערכים יחד איתם. הטיפים הם:

 1. להניע שינוי

 2. לערב את הצרכנים בסיפור

 3. יצירת חוויות וניסיון משפיעים

5 מהלכים מהשנה האחרונה ששינו את תעשיית המדיה לתמיד

מאמר של גיקטיים שבוחן את כל המהלכים והשינויים שהתרחשו השנה בתחום המדיה והפרסום כתוצאה ממהלכים של החברות הגדולות ביותר בתחום. גיקטיים מגדירה את אותם מהלכים כמאוד משמעותיים ומשפיעים על כל עולם הפרסום והשיווק, חייבת לציין שלדעתי עוד קצת מוקדם לסכם את השנה ואת ההשפעות של המהלכים האלה באמת נוכל לראות רק במרוץ הזמן והשנים. אבל עדיין חשוב מאוד להתייחס לשינויים ולמאמר הזה כדי לראות איפה אתם נמצאים על הסקאלה והשיווק של העסק שלכם ולהתחיל לחשוב כמה צעדים קדימה.


11 דרכים לשפר את חווית המשתמש של האתר שלכם

אנשים שלא נמצאים בתחום עיצוב חווית המשתמש של האתר יכולים לטעות ולחשוב שמדובר במשהו ויזואלי נטו, אבל יש תורה שלמה מאחורי התחום המבוססת על בדיקות, נתונים, הסקת מסקנות ויישום פעולות בשטח. המאמר הבא סוקר את הכלים והבדיקות הכי חשובות שצריך לעשות כדי לשפר את הביצועים של האתר שלכם על מנת להפוך אותו לנגיש יותר, נוח יותר וממיר יותר לתוצאות.

 1. בצעו בדיקות A\B לעיתים קרובות

 2. צמצום דפי האתר

 3. יצירת ''קריאה לפעולה'' אטרקטיבית

 4. שמרו על אבטחת האתר שלכם

 5. הקדישו תשומת לב לשגיאות 404

 6. השתמשו בתמונות, וידאו אבל גם ספקו מרחב לבן נקי

 7. שימו דגש על הזרימה של הלקוח באתר

 8. לצבעים יש חשיבות

 9. הפכו את האתר לרספונסיבי וקל לניווט

 10. זמן טעינה הוא קריטי

 11. בדיקות שימושיות אתר

בדיקת שימושיות אתר

מחקר פער דיגטלי בישראל: דתיים וחרדים נמצאים ביוטיוב פי 2.3 ביחס לחילונים

מחקר מאוד חשוב לתחום השיווק והפרסום הן השיווק הדיגיטלי והן השיווק באופליין. זה מחקר מעמיק שבוחן את דפוסי השימוש של אוכלוסיות שונות בחברה הישראלית ומביא תוצאות מרתקות על דפוסי הגלישה שלנו באינטרנט. מידע זה חשוב לכל מי שמערכת השיווק שלו פונה לקהל ישראלי. שכן הוא עוזר לנו להבין טוב יותר את קהלים ואיך הם משתמשים באינטרנט. חשוב מכך: זה עוזר לנו להבין איפה יש פער באוכלוסיות מסוימות ואיפה נדרשת חשיבה מחוץ לקופסא כדי לתפוס ולהגיע אליהם.


8 דברים לבדוק כדי לאבחן נכון סיבות לירידה בתנועת משתמשים באתר

עסקים רבים שכבר מקימים לעצמם אתר הרבה פעמים לא מחברים אותו למערכות ניטור מידע, דבר שהוא קריטי כשיש לנו אתר שבא להציג לעולם את העסק שלנו. יש אין סוף מערכות - בחינם ובעלויות שונות לעקוב אחרי נתונים באתר שלכם ברמה כזאת או אחרת, כולן ידעו להציג לכם את הכניסות והתנועה של משתמשים באתר שלכם. לכל אתר יש תקופות בהם יש ירידה בתנועה, אף ירידה משמעותית וזה יוצר הרבה פעמים פאניקה מהותית. את המאמר הזה אתם צריכים לשמור לרגעים האלה בדיוק, כי הוא פורט בצורה רציונלית את הדברים שצריך לבדוק ולוודא כדי להבין מאיפה נובעת הירידה ואיך אפשר לשפר את הנתונים.


7 כלים ליצירת זהות מותגית חזקה

מיתוג הפך להיות כלי אסטרטגי משמעותי בעולם השיווק, לא רק חברות גדולות ממתגות את עצמן, אלא גם גם חברות קטנות, עסקים מקומיים, ארגונים ללא מטרות רווח ואפילו פרסונות פרטיות. אם טרם מתגתם את העסק שלכם ואתם חדשים בעולם הזה, המאמר הזה מרכז עבורכם את כל המידע הרלוונטי והחשוב - איך יוצרים זהות מותגית חזקה?

 1. תוכן ויזואלי

 2. לוגו

 3. טיפוגרפיה

 4. שיווק באמצעות מייל

 5. מדיה חברתית

 6. אתר

 7. פרזנטציות

מקווה שהסיכום החודשי עזר לכם ופתח רעיונות נוספים למחשבה.

#מובילידעה #אסטרטגיה #עסקיםקטנים #עסקים #עסקיםמקומיים #שיווקדיגיטלי #ניהולזמן #storytelling #storyliving #תעשייתהמדיה #חוויתמשתמש #שיווקבמייל #פלטפורמותשיווק #ניהולהשיווק #שיווקבאינטרנט #אתר #ערךהמותג #זהותמותגית #מותג #לוגו #שיווק

132 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

אני רוצה לקרוא עוד!

תרשמי אותי לקבלת עדכונים על פוסטים חדשים בבלוג

כל הנרשמים לקבלת עדכונים יקבלו:

את המדריך לשיווק העסק בוידאו

אל דאגה!

אני מתחייבת לא לשלוח לכם ספאם או להעביר את המייל שלכם לגורם חיצוני!

כל מה שתקבלו זה עדכון על פוסטים חדשים בבלוג

פעם בשבוע לכל היותר.

קטגוריות:

 • gmail
 • Facebook Social Icon
 • LinkedIn Social Icon
 • Pinterest
 • YouTube