עוד בבלוג:

 • קטרינה מוניץ

דצמבר 2018: סיכום שיווק חודשי

עודכן: 1 בפבר׳ 2021

חודש דצמבר בתחום השיווק התאפיין בהרבה סיכומים של שנת 2018 ותחזיות לשנת 2019. יחד עם זאת עדיין התפרסם הרבה תוכן רלוונטי שכדאי לשים לב אליו. אז בואו ניגש ישר לעניינים - המאמרים שאסור היה לכם לפספס החודש בשיווק העסק שלכם.


סיכום שיווקי דצמבר 2018

מה חשוב לעדכן כל שנה באתר \ בלוג שלך?

יונית צוק בבלוג הנפלא שלה כותבת מתי ואיך מעדכנים אתר ובלוג במהלך השנה. הטיפ הראשון שלה הוא לקבוע עוגנים של זמן בהם אנחנו מתחייבים לעצמינו: לעדכן את האתר על מנת לא לדחות כל הזמן את הפעולה החשובה הזאת. ההמלצה היא היא לקבוע פעם בשנה יום שמוקדש לעדכון האתר, בין היתר את העמודים הבאים: עמוד אודות, עמוד המלצות, ניוזלטר אוטומטי

כמו כן חשוב להקפיד על לעדכן שפה אחידה לאתר ומיקרוקופי, קבצים להורדה לטובת הרשמה לניוזלטר.

טיפ נוסף שלה הוא לקבוע תזמון שנתי לרשתות החברתיות לשם הפצת תכנים שפורסמו באתר בעבר.


למה כותבי התוכן השיווקי שלך צריכים יותר מרק לכתוב

בעולם בו התמחות בעולם ותחום אחד הופכת לאט לאט למשהו אנכרוניסטי והמומחים שיש להם ידע רב במספר תחומים - משיקים או לא, הופכים למובילי דעת קהל ולמומחים מזן חדש. גם כותבי תוכן לא יכולים להישאר להיות רק כותבים. שיווק היום הופך יותר ויותר למונחה נתונים ולכן כותב טוב צריך להיות גם אסטרטג ולקבל מידע אודות שיעורי ההמרה של תוכן, שיעורי קליקים במייל, זמן שהייה באתר, מכירות חדשות, דפי יציאה, מילות מפתח מובילות, מעורבות גולשים ונתונים נוספים על מנת ליצור תוכן איכותי שממיר לידים לבעל האתר ומשרת את המטרות שלו.


טיפים ליצירת תוכן אינסטגרם עבור שיווק B2B

הרבה עסקים שעושים שיווק B2B מתלבטים אם מתאים וכדאי להשקיע בשיווק העסק שלהם באינסטגרם. התשובה שלי היא- בגדול זה תלוי, לאיזה סוג עסקים אתם משווקים ומי בפועל מבצע את ההסכם מולכם והאם הם נמצאים באינסטגרם הן כעסקים והן כאנשים פרטיים. אבל אם החלטתם ללכת על זה, המאמר הזה מרכז את כל הטיפים והכלים שיכולים לעזור לכם:

 1. לשתף את המומחיות שלכם באינסטגרם כדי לבסס את המותג שלכם כמוביל דעה

 2. לפרסם תוכן רלוונטי כדי לבסס מוניטין כמקור אמין לחדשות בתחום.

 3. השתמשו בסיפורי הצלחה של הלקוחות שלכם כדי לבסס אמון בקרב לקוחות פוטנציאליים

 4. השתמשו בכוח אדם שלכם כדי לתת פנים אנושיות לעסק שלכם

 5. דווחו על האפקטיביות של אסטרטגיית האינסטגרם שלכם


שיווק באינסטגרם

9 מילות שכנוע כדי לעזור לכם להמיר מבקרים באתר שלכם לקונים

שיווק באמצעות מייל הוא כלי זול ואפקטיבי לשמירת קשר ולעדכונים לכל מי שרשום לרשימת התפוצה שלכם. אבל לפעמים הקושי העיקרי הוא לעבור משלב העדכונים ובניית המותג להמרת העוקבים שלכם לקונים בפועל. המאמר הזה מרכז לכם את כל המילים שכדאי להשתמש בהם כדי לעודד המרות. את רשימת המושגים שאני מציגה לכם פה תירגמתי על פי ההסבר והכוונה של המאמר. ממליצה להיכנס ולקרוא את ההסברים המלאים על מנת להשתמש במילים הרלוונטיות למטרה והאסטרטגיה שלכם.

 1. את\ה

 2. חינם

 3. זכייה

 4. חדש

 5. עכשיו

 6. פופלארי

 7. מובטח\אחראיות

 8. מוגבל

 9. תודה


התאמת מחקר מילות המפתח שלכם בהתאם למסע לקוח

מחקר מילות מפתח מאפשר לנו לתכנן את התוכן שלנו בהתאם למטרות שלנו, לתחרות על המילים הספציפיות ומידת הרלוונטיות שלהם לחיפושים של הלקוחות הפוטנציאליים שלנו. הבעיה היא הרבה פעמים שאנחנו מקבלים הרבה מילות מפתח, לא מחלקים אותם לקטגוריות ומנסים להשתמש בכמה שיותר מהם. המאמר הזה ממליץ לכם להתאים את מילות המפתח בהתאם למסע שעובר הלקוח עד להחלטה שלו לרכוש מוצר או שירות מסויים. במסע הלקוח לרוב יש 3 שלבים (שאפשר לחלק אותם לתתי שלבים, אבל הם העיקריים): מודעות, התלבטות\שיקול דעת והחלטה. בכל שלב אנשים חושבים על נושא מסויים או בעיה מסויימת. לדוגמא: ''אני צריך רכב'' ואז מפרקים את זה לשאלות חיפוש ספציפיות. לדוגמא: כמה עולה רכב משפחתי, האם לקנות רכב יד ראשונה או שנייה, למה חשוב לשים לב בקניית רכב. בכל שלב במסע לקוח הוא שואל את עצמו שאלות שונות, כאשר הן הופכות ליותר מדוייקות במשך המסע שלו. אם בדוגמא של הרכבים שלנו בשלב הראשון ההתלבטות תהיה על איזה רכב מתאים לי, בשלב השני איפה קונים רכב משפחתי ובשלב השלישי איפה קונים טויטה קורולה יד ראשונה. המאמר הזה ילווה אתכם בתהליך של מחקר וחלוקת מילות המפתח בהתאם למסע שעובר הלקוח עד ההקשרות עם העסק שלכם.

לגזור ולשמור.


מסע לקוח

כתיבת קופי לדף נחיתה

הרבה פעמים דפי נחיתה מתעדפים את הסיפור של החברה בעיקר על פני המסע של הלקוח עם המוצר או השירות. כלומר החברות מעדיפות לדבר על עצמם ולא על הלקוח ולכן לפעמים הדפים האלה הופכים ללא אפקטיביים או אטרקטיביים. המאמר הזה מרכז עבורכם את כל הטיפים ליצירת דף נחיתה יעיל, פשוט וכזה שיביא לכם את התוצאות שאתם רוצים.

 1. מרכז התוכן צריך להיות הלקוח- שקפו את העמדות של השוק שלכם בעמוד הנחיתה

 2. הוסיפו רקע לכל בלוק של טקסט

 3. מענה מראש לספקות והתנגדויות- תהיו ברורים, תבנו אמון מתמשך

 4. לכל רעיון- כתבו משפט אחד בלבד, אל תעמיסו בתוכן

 5. דף הנחיתה הוא לא עמוד הבית שלכם- הוא לא צריך להיות ממש דף הבית וגם לא להיראות כמו משהו שדומה בכמות התוכן לעמוד הבית


בניית דוח ביצועי אינסטגרם

הרבה פעמים אני נתקלת בספקים ואנשי שיווק שמתקשים לייצר דוח ברור ואפקטיבי עבור הלקוחות או הבוס שלהם על ביצועים של עמוד האינסטגרם. בעיקר כי עמוד אינסטגרם הרבה פעמים עוזר לבניית המותג ולא תמיד מתאים להמרה של מכירות מיידיות. אז המאמר המצויין הזה מרכז את כל הנתונים ששווה להציג ללקוח או לבוס שלכם על ביצועי עמוד האינסטגרם שלכם


עבור לקוח- מומלץ להציג במצגת או בקובץ PDF שכולל הרבה ויזואל של נתונים ושל הפוסטים שפורסמו כולל מחקר על מה מציגים ועושים המתחרים שלכם באינסטגרם. את הלקוח יעניין לדעת נתונים על צמיחה בנתוני עוקבים, צמיחה בחשיפה, ציון מעורבות גולשים. כמו כן אפשר להציג גם את הפוסטים שהביאו הכי הרבה תגובות ומעורבות- זה יעזור ללקוח להבין מה עובד הכי טוב על הקהל שלו.


לבוס שלך- עדיף להציג את הנתונים במצגת או בטבלה על מנת להבין כמה רווח אתם עושים מול ההשקעה של הזמן והכסף של הארגון. זה יעזור גם לבנות ולהציג תוכנית לשיפור הנתונים נכון לעכשיו. מומלץ להציג נתונים על הסטורי שלכם, לחיצות על לינק לאתר ותקציב פרסום שבוזבז.


כשעושים מחקר מתחרים- רצוי להתמקד במתחרים ריאליים שנמצאת בסדר גודל של החברה שלכם. שימו דגש על ניתוח הSWOT של המתחרים שלכם: חוזקות, חולשות, איומים והזדמנויות.


דוח ביצועים אינסטגרם

איך ליצור תוכן מקומי שיעלה את יחס ההמרה שלכם

אם אתם עסק מקומי, כשאתם בונים את התוכן ואת האתר שלכם אתם צריכים לאפיין את עצמכם כעסק מקומי, לתקשר ולהבין את הקהילה שבתוכה אתם פועלים וליצור תוכן שיתאים לאסטרטגיה שלכם. המאמר הזה מרכז עבורכם כמה טיפים לאיך לעשות את זה יעיל:

 1. הפכו את התוכן שלכם לרלוונטי לוקאלית

 2. שתפו פעולה עם מומחים מקומיים

 3. הקלו על היכולת למצוא את העסק שלכם

 4. השתתפו בקהילות מקומיות

 5. עשו אופטימיזציה לדפי נחיתה לוקליים

איך לכתוב פוסט בפחות משעתיים

בתור מישהי שלוקח לה תמיד כמה שעות לכתוב את הפוסטים לבלוג, אני בהחלט הולכת לאמץ את הטיפים במאמר הזה. מומלץ לכל מי שמנהל תוכן רב לאתרים, כותבי תוכן ובלוגרים. המאמר למעשה סולל את דרך העבודה הטובה ביותר לפי הסדר עד לפרסום הפוסט, בפחות משעתיים:

 1. הימנעות מהסחות דעת

 2. כתבו על תחומים ונושאים שיש לכם תשוקה אליהם

 3. עשו רשימה- עקבו אחרי אתרים ובלוגים מהתחום שלכם ועשו רשימה כדי להישאר מעודכנים במגמות מתפתחות

 4. עברו על הרשימה שלכם ובחרו את אלה שמשכו הכי הרבה תשומת לב- ברשתות החברתיות ובתגובות

 5. תכננו את הפוסט שלכם ברמת התבנית והזרימה

 6. מלאו את הפרטים והתוכן בתבנית

 7. ערכו את התוכן: הוסיפו או הורידו נושאים, הוסיפו עובדות, שפרו את הזרימה, תקנו שגיאות כתיב

 8. פרסמו ושתפו

18 הקמפיינים הכי טובים באינסטגרם ל2018

פתחתי את הפוסט הזה באמירה שרוב הפוסטים והמאמרים שפורסמו החודש עסקו בסיכומים של 2018 ובתחזיות ל2019. אז מכל הסיכומים החלטתי שאני חייבת להביא לכם מאמר אחד להשראה. המאמר הזה מציג קמפיינים של חברות על פי הקטגוריות הבאות: בידור, בריאות וכושר, אופנה, תוכנה, נייר ומכשירי כתיבה.

קמפיין טוב באינסטגרם הוא לא רק זה שמושך מעורבות גולשים אלה כזה שבולט בתחום שלכם ועוזר לכם להגדיל ולטפח קהל עוקבים נאמן.


אין לכם זמן לחקור, ללמוד ולשפר את האסטרטגיה והביצועים של העסק? בואו נעשה את זה ביחד.


רק רוצים להמשיך ללמוד ולעשות את זה בעצמכם?

מוזמנים להציץ בעמוד המדריכים שלי לעוד מידע, טיפים וכלים שימושיים שיעזרו לכם לעשות את זה בכוחות עצמכם.


לעקוב אחרי עדכונים וטיפים נוספים בעמוד הפייסבוק והלינקדאין שלי.

ואל תשכחו להירשם לקבלת עדכונים בבלוג, כדי להמשיך לקבל עוד תוכן וסיכום חודשי מעולם השיווק.


נתראה ב2019!


#בלוג #אתר #כתיבתתוכן #שיווקבאמצעותתוכן #B2B #אינסטגרם #שיווקבמייל #SEO #חקרמילותמפתח #מסעלקוח #דףנחיתה #מיקרוקופי #עסקיםמקומיים

153 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

אני רוצה לקרוא עוד!

תרשמי אותי לקבלת עדכונים על פוסטים חדשים בבלוג

כל הנרשמים לקבלת עדכונים יקבלו:

את המדריך לשיווק העסק בוידאו

אל דאגה!

אני מתחייבת לא לשלוח לכם ספאם או להעביר את המייל שלכם לגורם חיצוני!

כל מה שתקבלו זה עדכון על פוסטים חדשים בבלוג

פעם בשבוע לכל היותר.

קטגוריות:

 • gmail
 • Facebook Social Icon
 • LinkedIn Social Icon
 • Pinterest
 • YouTube