עוד בבלוג:

 • קטרינה מוניץ

5 מאמרי חובה שאתם צריכים לקרוא החודש על שיווק דיגיטלי

עודכן: 1 בפבר׳ 2021

אז החגים אוטוטו מאחורינו, חלק חוזרים מחו''ל, חלק נוסעים לחו''ל עכשיו. בין לבין אצל רובינו המחשבות על היום שאחרי החגים מתקרב, מחשבות על איך אוגוסט וספטמבר השפיעו על העסק שלנו, על תהליך השיווק שלו. בעיקר מחשבות על מה נעשה כשנחזור לשגרה ארוכה וטובה (עד פסח). אז בין לבין החופשות שלכם, הנה לכם רשימת קריאה לחופשה:


המאמרים שפורסמו בחודש ספטמבר בתחום השיווק ואתם פשוט חייבים לקרוא כדי להישאר מעודכנים ומוכנים לחזרה לשגרה.


אחרי החזרה לשגרה נחזור לסדרת הפוסטים על מחקר מתחרים, אם פספסתם את השניים הראשונים תוכלו בינתיים להתעדכן פה ולהתחיל לעבוד על התהליך.


לא רוצים לפספס עדכונים ופוסטים חדשים בבלוג? תוכלו להירשם לרשימת התפוצה בלחיצה ממש פה.


להישאר מעודכנים בשיווק הדיגיטלי

פייסבוק מציגה עכשיו פוסטים של 25 חברים בלבד? לא באמת

החודש העיסוק המרכזי של כל הקבוצות והחברים שלנו הייתה שמועות על שינוי נוסף באלגוריתם של פייסבוק. השמועות גרסו שאנחנו רואים רק 20-25 מהחברים שלנו והיתר נעלמים מעינינו. כולם ביקשו מאיתנו להעתיק ולהדביק הודעות בנוסח כזה או אחר כדי לבדוק כביכול מי באמת רואה את הפוסטים שלנו וכדי לעודד כמה שיותר אנשים שיראו אותנו בתוך הבליל הפייסבוקאי.

גלובס פרסמו כתבה העוסקת בדיוק בזה ומנפצת מיתוסים תוך שהיא מנסה להסביר מאיפה מגיעות תיאוריות הקונספירציה לגבי איך הפיד שלנו בנוי. לצערי לגלובס אין תובנה מובהקת מה קורה עם פייסבוק וככל הידוע לא היה שינוי באלגוריתם. האם זה מרגיע? לא בטוח, אבל לפחות עושה קצת סדר בדברים.


הבנת דור הZ דרך העדשה של YouTube

במחקרים סוציולוגיים ובעיקר בקרב במי שעוסק בשיווק יש נטייה לשייך אנשים לדורות ולאפיין אותם באמצעות דפוסי השימוש שלהם באינטרנט ובטכנולוגיות השונות. הדורות האלה לפעמים חופפים ועיקר החלוקה שלהם היא לפי מאפיינים ולא דווקא לפי הגיל ושנת הלידה. בדור הZ נמצאים כל מי שנולד משנת 2000 ועד היום. הדור הזה שנולד לתוך הטכנולוגיה והחיבור הקבוע לאינטרנט.


אז מה המידע שגוגל חולקת איתנו על המשתמשים האלה והמאפיינים שלהם?

 1. 85% מהם (על פי גוגל) משתמשים ביוטיוב, דבר שהופך את הפלטפורמה הזו להכי פופולרית אצלם (כן, יותר מפייסבוק).

 2. הם ניגשים יותר ליוטיוב כדי ללמוד משהו ולתכנן את הצעדים הבאים שלהם, אפילו מתפתחת לה תופעה שנקראת study with me videos בהם אנשים מצלמים את עצמם בוידאו ומזמינים אחרים להצטרף אליהם ללמידה. מוזר? כן. תופס? מאוד!

 3. הם ניגשים ליוטיוב כדי להעמיק את הקשרים החברתיים שלהם בחיים האמיתיים ולגשר על הפערים בין הדורות. זה עוזר להם להרגיש יותר מחוברים, למרות שאנחנו מרגישים שהם הולכים ונהיים מנותקים יותר מהסביבה שלהם. תחשבו על עצמכם בתור אלה שמתעדכנים בפייסבוק, עוקבים אחרי אנשים ומידע, הם עושים את אותו הדבר. אבל ביוטיוב

 4. הם משתמשים ביוטיוב כדי לקחת הפסקה מהמתח של להיות מתבגר- קודם כל, להשתמש במילה ''מתבגרים'' גורמת לי להרגיש זקנה, אבל בואו נשים את האישיו הזה עם עצמי בצד. כשאני הייתי בגיל תיכון-צבא הטלווזיה (וכל תוכניות הריאלטי שצמחו באותה תקופה) שימשה למפלט מחיי היום יום, לניקוי הראש. דור הZ לא שונים בכך מאיתנו, הם עושים את אותו הדבר, צריכים את אותו הדבר - רק צורכים את התכנים שלהם ביוטיוב. ופה גם יש נושא מעניין נוסף: השיתוף של הסרטונים שהם צופים בהם הם חוצי דורות כי הם משתפים את מה שהם רואים עם כל הסביבה שלהם, לא רק בני גילם.

איך כל זה עוזר לנו? בעיקר להבין שהקשיים והצרכים שלהם לא שונים מהקשיים שהיו לנו בגילם. אז כדי לשווק טוב יותר לדור הזה (אם הם קהל יעד רלוונטי עבורכם) אנחנו צריכים קודם כל להבין את התובנה הזאת, לחקור את דפוסי השימוש שלהם ביוטיוב ובפלטפורמות אחרות, להבין את חוקי המשחק ולצאת לדרך.


נוער ויוטיוב

3 סוגי מודעות שיכולים לעזור לכם לשפר את המכירות בפייסבוק

למי שעוד לא יצא להכיר, זה אתר מצויין שעוסק בשיווק ברשתות חברתיות (בעיקר פייסבוק ואינסטגרם) שאני מאוד אוהבת וממליצה לעקוב אחריו. הפעם הם פרסמו מאמר מפורט על סוגי המודעות פייסבוק שיכולות להשפיע על המכירות שלכם. אז הנה 3 סוגי המודעות על קצה המזלג, לדוגמאות, מידע נוסף והסבר על איך עושים את זה - קראו בהרחבה במאמר

 1. ליצור מודעות ראשונית למוצר עם מודעות הקרוסלה- סוג זה מעודד אנשים להעמיק במודעה שלנו יותר ממודעה של תמונה או וידאו בודד רק בגלל שאנשים עוצרים יותר זמן על מודעות קרסולה. במאמר עצמו יש המלצות איך כדאי למנף סוג כזה של מודעה והדרכה על איך יוצרים מודעות כאלה בפייסבוק.

 2. בניית מודעת מצגת למוצרים ספציפיים- סוג זה של מודעה הוא הכי פחות פופולרי בקרב מפרסמים בפייסבוק, יחד עם זאת הוא יכול לשפר את יעילות מסע הפרסום שלכם על ידי קיבוץ תמונות מוצר בודדות בסרטון.

 3. לצלול עמוק לתוך תכונות המוצר עם מודעה של פייסבוק וידאו- טוב נו, כמה אפשר לדבר על היעילות של וידאו בשיווק המוצרים שלכם? והיכולת להעמיק בהסבר על השירותים שלכם? פירוט על איך עושים את זה למי שטרם התנסה בכך- במאמר.

סוגי מודעות בפייסבוק

5 יתרונות לשיווק העסק שלכם בפייסבוק

יש הרבה עיסוק בנושא האם פייסבוק היא פלטפורמה טובה או לא לשיווק העסק שלכם, גם אם אתם עושים שיווק B2C ובעיקר אם אתם עושים B2B. אז קצת נתונים:

80 מיליון עסקים מתחזקים נוכחות דיגיטלית ברשתות החברתיות, העסקים האלה יכולים להיות פוטנציאל צרכני מטורף עבור מי שמשווק B2B. יחד עם זאת, ב2017 ממחקר שנערך עלה כי רק 38% מהמשווקים של B2B משתמשים בפייסבוק כערוץ שיווקי עיקרי.

ולמה זה חבל? כי מקבלי החלטות עסקיות מבלים 74% יותר זמן בפייסבוק מאשר אנשים אחרים (ממחקרים אחרים שנעשו זה נכון גם לגבי עצמאים ולא רק מקבלי החלטות בחברות). אז פייסבוק עדיין יכולה להיות כלי ויתרון עצום לשיווק העסק שלכם:

 1. להגדיל את המודעות לעסק ויצירת תנועה

 2. לשמור על הקהל הקיים מעורב

 3. הנעה למכירה

 4. ללמד לקוחות חדשים

 5. לספק תמיכה ללקוחות

את הפירוט על האסטרטגיות האלה תוכלו למצוא כמובן במאמר. והמלצה חמה ממני: אל תשללו פלטפורמות וערוצי שיווק על סמך דעות קדומות, שיווק העסק שלכם מורכב הרבה מניסוי וטעייה עד שתגיעו לכלים המתאימים למוצר והשירות שלכם. יחד עם זאת, גם אם מצאתם סוס שנראה מנצח, תדאגו להתעדכן ולבדוק כל הזמן ערוצי שיווק חדשים וכלים חדשים כדי לא לשים את כל הביצים בסל אחד.

איך לשפר את הקליקים שלכם במגוון ערוצים באמצעות אימוג'י?

זה לא סוד שאנשים מנהלים שיחות שלמות באמצעות אימוג'ים ומשתמשים בהם להעביר מגוון מסרים בשיחות בין אישיות. האימוג'ים נהיו כל כך שגורים ביום יום שלנו שאנחנו פשוט לא יכולים בלעדיהם- בכל ערוצי התקשורת. חלקם אפילו משמשים לסוגים שונים של סלנג חדש. אז הגיע הזמן להשתמש בהם גם בשיווק העסק שלכם, במיוחד כדי לעודד אנשים ללחוץ על הקישורים שלכם ולהתחיל שיחות עם אנשים.

המאמר הזה מפרט את כל הדרכים וערוצי התקשורת שכדאי להשתמש בהם באימוג'י ואיך כדאי לעשות את זה:

 1. כותרות הניוזלטרים ובתוכן של הניוזלטרים

 2. כותרות במודעות פייסבוק

 3. בפושים של אפליקציות

 4. צ'ט בוטים

 5. meta titles

 6. באינסטגרם

 7. טוויטר

לשווק את העסק שלכם עם אימוג'י

לא הספיק לכם? צריכים עוד חומר קריאה לחופשה לקראת החזרה לשגרה? מומלץ לעיין גם במאמרים הבאים:


איך לעשות שיווק דיגיטלי בתקציב נמוך

איך למכור יותר מוצרים אונליין

טריקים ושיטות לשפר את הדירוג SEO שלכם

שיקולים והחלפות שכדאי לעשות בשיווק דיגיטלי שלכם בשביל לשפר SEO

עדכונים בגדלי תמונות במדיה החברתית ב2018

#ספטמבר2018 #פייסבוק #יוטיוב #בנינוער #שיווקלבנינוער #שיווקבמייל #שיווקדיגיטלי #פלטפורמותשיווק #ערוצישיווק #שיווק #שיווקבאינטרנט #ניהולהשיווק #B2B #B2C #אימוגי

172 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

אני רוצה לקרוא עוד!

תרשמי אותי לקבלת עדכונים על פוסטים חדשים בבלוג

כל הנרשמים לקבלת עדכונים יקבלו:

את המדריך לשיווק העסק בוידאו

אל דאגה!

אני מתחייבת לא לשלוח לכם ספאם או להעביר את המייל שלכם לגורם חיצוני!

כל מה שתקבלו זה עדכון על פוסטים חדשים בבלוג

פעם בשבוע לכל היותר.

קטגוריות:

 • gmail
 • Facebook Social Icon
 • LinkedIn Social Icon
 • Pinterest
 • YouTube