עוד בבלוג:

 • קטרינה מוניץ

מה התחדש בעולם השיווק בחודש יולי 2018

עודכן: 1 בפבר׳ 2021

כל מי שמנהל עסק עצמאי וגם כל מי שעוסק בתחומים הקשורים לשיווק דיגיטלי מבין את החשיבות של להישאר מעודכנים כל הזמן. אנחנו רוצים לצרוך את המידע העדכני ביותר, החדש ביותר, במיוחד בתחום שבו הכל מתחדש, כל הזמן. השיווק הדיגיטלי נמצא תמיד בתנועה ואפילו הייתי אומרת בריצה. אבל לצערי אין לנו באמת את הזמן או המשאבים לצרוך וללמוד כל הזמן על שינויים בעולם השיווק, אז אנחנו מוצאים את עצמינו מנהלים רשימות ארוכות של נושאים לחזור ולקרוא עליהם, לינקים מעניינים נשמרים בשלל האפליקציות לאיגוד ידע ולרוב אנחנו פשוט לא חוזרים אליהם. שלא לדבר על התיבת מייל הזאת שאנחנו מחזיקים מהצד והיא פשוט מוצפת בכל מיני ניוזלטרים שאנחנו מתכננים מתישהו לחזור אליהם.


לכן החלטתי לרכז ולקצר לכם את כל המידע החשוב והשימושי שפורסם בחודש האחרון (יולי 2018) כדי שתוכלו להישאר מעודכנים וליישם את מה שרלוונטי לעסק שלכם. סיכום כזה יתפרסם פה בבלוג בכל סוף חודש, ממליצה לעקוב.


(לא הזנחתי את סדרת הפוסטים בנושא שיווק וידאו, אני אחזור לעסוק בזה בפוסטים הבאים שיפורסמו בשבוע-שבועיים הקרובים)


חדשות בעולם השיווק יולי 2018

SEO אופטימיזציה למנועי חיפוש - קידום אורגני בגוגל ומנועי חיפוש נוספים

SEG: Search engine journal- complete seo checklist for website owners

צק ליסט מצויין שכל בעל אתר חייב לעקוב אחריו בזמן תכנון, בנייה וניהול אתר. הצ'ק ליסט הזה יעזור לכם לבדוק שכל הפרמטרים החשובים של קידום אורגני בגוגל נמצאים באתר שלכם ולמה אתם צריכים אותם. המאמר מתמקד ב3 נושאים מרכזיים (מפורטים בהם תתי תחומים רלוונטיים):

פרמטרים טכניים ברמת האתר לשיפור האופטימיזציה למנועי החיפוש כמו החשיבות של מפתח אתר, דומיין, מהירות וכו

פרמטרים על גבי האתר- מילות מפתח, תוכן, לינקים, כותרות וכו.

פרמטרים חיצוניים- לינקים, חיפוש מקומי ורשתות חברתיות.


רשתות חברתיות

Social media examiner- Recognize overcome facebook ad fatigue

לפעמים קורה מצב בו סדרת מודעות או שיטת פרסום שעובדת לנו מצויין בפייסבוק מתחילה ''להתעייף'' ולהביא ביצועים פחות טובים. המאמר הזה מתמקד בדיוק בתופעה הזאת ומציע פתרונות לעניין.

השלב הראשון בתהליך הוא לזהות את נקודת המשבר (המאמר מפרט גם איך למצוא את זה במערכות של פייסבוק) ולאחר מכן ניתן לעשות כמה פעולות:

 1. נסו לשנות את הקריאטיב או התוכן של המודעה

 2. בדקו והתאימו את הטרגוט של קהל היעד שלכם

 3. שנו את סוג הקמפיין

 4. רענון ההצעה שלכם לקהל במודעה

נקודת משבר בקמפיין פייסבוק

Mark Schaefer- Why Your Social Marketing Department Is Likely Under-Resourced

מאמר חובה למנהלים בארגונים שמחזיקים בצוות שיווק העוסק ברשתות חברתיות ולכל אותם העובדים במחלקות הנושאות את ההגדרה הזאת. הכותב יוצא מנקודת הנחה שהתקציבים לשיווק ברשתות חברתיות הולכים וגדלים, יחד עם זאת הטענה הרווחת היא שעדיין המחלקות האלה לא מקבלות מספיק משאבים.


הבעיה נובעת מכמה סיבות:

 1. המחלקות האלה עוסקות בתחומים רחבים מאוד מעבר להגדרות התפקיד הרשמי שלהם, כמו מכירות, SEO, משאבי אנוש ועוד. אנשים שעובדים במחלקות האלה למעשה צריכים לג'נגל כל הזמן בין תפקידים שונים לחלוטין מהמהות של המחלקה שאמורה לעסוק בשיווק במדיה החברתית בלבד.

 2. שיווק ברשתות חברתיות דורש כלים, משאבים ותקציבים ליצירת תוכן, פרסום ויצירת וידאו, שאלו תחומים רחבים מאוד הדורשים תשומת לב ומשאבים שונים.

 3. לעוסקים במדיה החברתית אין מספיק כלים לנתח את כל המתרחש במדיה החברתית שלהם וזה יוצר את המצב ''הביצה והתרנגולת''- מצד אחד צריך לייצר תוכן כדי למלא את הנוכחות שלנו ברשתות החברתיות, אבל אנחנו גם צריכים לאסוף ולנתח מידע כדי לאפשר לתוכן הזה להיות יעיל. כשאחד הפרמטרים האלה נפגע הוא משפיע ישירות על השני.

 4. על מנת לעבוד בצורה יעילה ברשתות החברתיות צריך במקביל לעבוד על תוכן, תוכנה וצוות ואי אפשר לקחת מאחד מהם משאבים (תקציבים, עובדים) ולהעביר לשני מבלי לפגוע בכל המעגל.


ICE- פייסבוק בוחנת קבוצות למנויים בלבד בתשלום חודשי

לתפעל קהילת פייסבוק זו עבודה קשה מאוד אשר תורמת ויוצרת ערך למי שלוקח חלק פעיל באותה הקהילה. לכן פייסבוק שמה בשנים האחרונות את נושא הקהילות במרכז העיסוק והפיתוח שלה.

כרגע שלב התשלום נמצא בפיילוט על מספר קבוצות, שהמטרות בין היתר היא לתת כלים ותגמול למנהלי הקהילות. התשלום נע בין 15 דולר לגישה עבור פיצ'רים מוגבלים בקבוצה ל30 דולר עבור גישה לכל התכנים של אותה קבוצה. המטרה לפי פייסבוק היא לתת את הכלים למנהלי הקהילות לנהל בצורה יעילה יותר ולחזק אותה.


מגמה זו גם מחזקת את מעמד מנהלי הקהילות כמגמה עולמית אשר שמה את הקהילה כערך עליון וזה בא לידי ביטוי ברשתות החברתיות, מקומות עבודה וכו.


ICE- בשקט בשקט: מחזור הפרסום בפינטרסט מתקרב למילארד דולר

יש רשתות חברתיות ונושאים בשיווק הדיגיטלי אשר מקבלים יותר חשיפה בקרב מנהלי השיווק, אבל יש גם רשתות חברתיות שזוכות לפחות התייחסות. בין אם בישראל בפרט ובין אם בעולם ככלל. אחת מהן היא פינטרסט, פלטפורמה שפונה על פי הנתונים לרוב נשי והנושאים המובילים בה הם מותגי אופנה ויופי. עם ההצלחה של פינטרסט מומלץ לשקול ולראות כיצד שימוש בכלי הפרסום האורגניים והממונים יכולים לתרום לקידום העסק שלכם, כי ביקוש וקהל כבר נמצאים שם וזה הולך וגדל.


Wersm- linkedin enhances its messaging with new updates

לינקדין לא מפסיקים לעדכן את הפלטפורמה שלהם על מנת להפוך אותה לנוחה ואטרקטיבית יותר, בשלב הזה הם מכריזים על עדכונים חדשים בתחום שליחת ההודעות.

 1. לכתוב הודעות ארוכות יותר- כרגע הפיצ'ר זמין במובייל אבל הוא יגיע גם למחשבים הניידים שלנו בשבועות הקרובים. המטרה היא לאפשר לכתוב בצורה נוחה יותר הודעות ארוכות יותר, גם בשביל הרשמיות וגם בשביל הנוחות שימוש.

 2. הוספת קבצים במובייל- עכשיו אפשר להוסיף בצורה נוחה קבצים כמו קו''ח למשל על ידי לחיצה על אייקון הוספת הקובץ. כרגע זמין לקבצים מוכרים יותר כמו PDF, DOC, XLS ו- PPT.

 3. לשלוח אימוג'י דרך המחשב באמצעות תוסף חדש. אפשר לבחור מרשימה, לחפש לפי מילות מפתח או לבחור מהקטגוריות הקיימות.

 4. ליצור ולנהל הודעות בקבוצה- עכשיו ניתן באמצעות האפליקציה לשלוח ולנהל הודעות לקבוצת משתמשים על ידי הוספה ידנית או על ידי שימוש בקבוצות אנשים שלינקדין יציעו לכם. כמו כן אפשר להסיר אנשים מתוך קבוצת השיח.

 5. לתייג אנשים בהודעות אישיות וקבוצתיות.

 6. להוסיף תמונה מהקבצים שלכם כדי להפוך הודעה אישית לאטרקטיבית יותר
שיווק

SEG: Search engine journal- remarketing campaign mistakes

טיפים לגבי שימוש נכון remarketing והימנעות מטעויות קריטיות כדי להפוך את הכלי הזה ליעיל.

 1. טרגוט נכון של קהל והימנעות מהנחה שכל הקהל או קהל גדול הוא מתאים בהכרח לרימרקטינג.

 2. לא רק למכור מוצר או שירות אחד, לנסות לשדרג את המכירה באמצעות מוצרים משלימים או לעודד את הגולשים לשקול הצעות רחבות יותר.

 3. הוציאו מהטירגוט את האנשים הלא רלוונטיים, כמו למשל אדם שרכש עכשיו את המוצר או השירות, כנראה לא ירצה לחזור ולרכוש מוצר דומה בזמן הקרוב, הדרך הנכונה היא לחשב את אורך זמן השימוש במוצר ולהציע לו את המוצר המשלים, הנלווה או החלופי בזמן הרלוונטי לכל סוג מוצר ואופיו.

 4. לחשוב על רימרקטינג גם בטווח הארוך, לא להסתכל על משתמשים ב30 יום האחרונים אלא גם גם משתמשים וגולשים שביקרו באתר שלנו לפני שנה

 5. ליצור סינרגיה בין ערוצי פרסום שונים ולהתאים את המסר הפרסומי בהתאם לכל ערוץ.

 6. לא חייבים תקציב נוסף עבור רימרקטינג- טרגוט של אנשים שכבר ביקרו באתר שלנו הוא טרגוט של אנשים שכבר מכירים את המוצר והשירות שלנו, השיווק אליהם צריך להיות שונה ולא חייב לדרוש תקציב נוסף


SEG: Search engine journal- see think do care seo strategy

זה מאמר מאוד מאוד חשוב, ולא רק למי שעוסק בתחום הSEO אלא לכל מי שעוסק בשיווק, בניית אתרים, כתיבת תוכן ומיקרו-קופי. הוא למעשה מציג מודל של סוגי קהלים ובאיזה שלב הם עוברים באתר שלנו, במטרות שונות ובשלבים שונים של רכישה. אחרי הדגמה והסבר המודל הוא מרחיב כיצד הנושא מתקשר לSEO ואיך אפשר לתכנן ולתת מענה לכל אחד מהקהלים השונים באתר שלנו. הקשר למנועי החיפוש הוא ההבנה של התהליכים שעוברים הלקוחות ולצאת משימוש במילות מפתח בנאליות אלא באופטימיזציה לחיפוש רחב יותר של חיפושים וצרכים של לקוחות.

על סוג כזה של מאמרים אני אומרת: לגזור ולשמור.


ניתוח קהלים בקמפיין

Mark Schaefer- How to make the Content Marketing Hierarchy of Needs work for your business

מאמר העוסק בפירמידת הצרכים של הלקוחות בהקשר של יצירת תוכן לעסק שלכם. הוא מדבר על מענה לשאלות בסיסיות בבסיס הפירמידה, לימוד, חיבור רגשי והשראה בראש הפירמידה.


הוא נותן גם טיפים איך להשתמש בפירמידה הזאת בכתיבת התוכן של העסק שלכם.

 1. עלות יצירת התוכן עולה ככל שאנחנו עולים מבסיס הפרמידה למעלה

 2. לבסס את התוכן באמצעות פרמטרים של SEO חשובה יותר כאשר מדובר בתחתית הפירמידה מאשר בחלקים העליונים שלה

 3. אם מנסים לייצר רווחים באופן ישיר מתוכן זה כנראה יעבוד פחות טוב ברמות הנמוכות יותר של הפירמידה

 4. הפירמידה יכולה לעזור לנו לבדל את העסק שלנו מול המתחרים על ידי התמקדות בשלב אחר בפירמידה.

פירמידת הצרכים של לקוח


עוד עדכונים חשובים

think with google- Google’s new advertising brands: What they mean for your business

גוגל נותנת מספר סוגי שירות למפרסמים ולמנהלי שיווק, ביניהם פלטפורמות לקידום במנוע חיפוש, מעקב אחרי נתוני תפקוד אתר, היכולת למכור שטח פרסום באתרים ועוד. עכשיו גוגל למעשה עומדת במרכז של מהלך שעיקרו בשינוי המיתוג של כל השירותים שלהם בפלטפורמות השיווק ואיחודם תחת שרותי דגל מרכזיים. אחד האמירות החשובות במהלך הזה זה החיבור בין היכולת לפרסם לבין היכולת לעקוב אחרי ביצועי אתר וביצועי הפרסומים במקום אחד מסודר, זה מחזק את הטענה כי כאשר מאחדים בין פרסום לנתוני ביצוע מקבלים נתונים רחבים יותר שמדברים על מסע הלקוח באתר ולאורך הקמפיין ובכך למעשה אפשר לשפר את הפרסומים בהתאם ולשפר בכך את התוצאות של הפרסום.

במאמר יש גם אינפוטים מעניינים על תהליך של מיתוג מחדש של פלטפורמות שיווק שמוכרות בכל העולם, מה גוגל היו צריכים לעשות כדי להטמיע את השינוי ובאיזה בעיות הם נתקלו.


גיקטיים- משאירים טיפ: כיצד יוצרים חווית משתמש טובה?

גיקטיים פונים לחברות מובילות בענף ההיטק הישראלי ומרכזים טיפים ליצירת חווית משתמש טובה. קריטי ליישום בכל מערכת או אתר שאתם מחזיקים בעסק שלכם:

 1. חוויה מדוייקת- אנשים פחות זוכרים מה הם קראו או ראו במוצר ספציפי אבל הם זוכרים את החוויה הכללית והיא זאת שתגרום להם לחזור.

 2. עקביות- חשוב לשמור את החוויה בצורה עקבית, עקביות מורידה סיכויי נטישה שהמחיר של הנטישה הזאת הוא לא רק לאבד לקוח אל גם לפגוע בתדמית המותג ואמינותו

 3. הגדרת מדדים להצלחה- חשוב להגדיר את המדדים מראש כדי למדוד את הצלחת השינוי או המוצר

 4. בחנו את עצמכם- להשתמש במשתמשים אמיתיים כדי לבחון שימושיות ולבצע בדיקות A/B.

מקווה שהצלחתי לתת את השנקל החודשי שלי לעסק שלכם.

להרחבה על כל נושא, התייעצות לגבי העסק שלכם או צוות השיווק שלכם, מוזמנים ליצור איתי קשר.

#שיווקבאמצעותתוכן #פלטפורמותשיווק #שיווק #שיווקבאינטרנט #ניהולהשיווק #SEO #רשתותחברתיות #פייסבוק #קבוצתפייסבוק #פינטרסט #לינקדאין #גוגלאנליטיקס #קידוםאורגניבגוגל #remarketing #קהליעד #קהלים #טרגוטקהל

100 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

אני רוצה לקרוא עוד!

תרשמי אותי לקבלת עדכונים על פוסטים חדשים בבלוג

כל הנרשמים לקבלת עדכונים יקבלו:

את המדריך לשיווק העסק בוידאו

אל דאגה!

אני מתחייבת לא לשלוח לכם ספאם או להעביר את המייל שלכם לגורם חיצוני!

כל מה שתקבלו זה עדכון על פוסטים חדשים בבלוג

פעם בשבוע לכל היותר.

קטגוריות:

 • gmail
 • Facebook Social Icon
 • LinkedIn Social Icon
 • Pinterest
 • YouTube