עוד בבלוג:

  • קטרינה מוניץ

הקשר בין קהל יעד לחנויות צעצועים

עודכן ב: פבר 1

בפוסט הזה אני רוצה לעסוק בחשיבות של הבנת קהל היעד והתאמת השירות, המוצר ודרכי השיווק לקהל יעד ספציפי.


קהל יעד

הרבה פעמים עסקים מתחילים בתהליך של הקמת העסק, רעיון שהופך לממשי, שיווק המוצר או השירות בלי להבין מי הקהל היעד העיקרי שלו, מה הצרכים של הקהל יעד ועל איזה צורך עונה המוצר או השירות שלנו.


הטעות השכיחה ביותר היא להניח מראש שאנחנו מכירים את קהל היעד שלנו ואת הצרכים שלו, זה בולט במיוחד כשמדובר בקהל יעד שדומה במאפייניו לבעל העסק או מנהל השיווק שלו. טעות שכיחה נוספת היא להחליט שהמוצר שלנו פונה לכולם בלי לחדד את קהל היעד באופן ספציפי.


קהל יעד והצרכים שלו הם שני מושגים מרכזיים שצריכים להיות כל הזמן בראש של מי שעומד מאחורי העסק, בין אם מדובר בעצמאי יחיד, סטארט-אפ, בית קפה, מספרה או רשת של חנויות צעצועים. הגדרת קהל יעד וזיהוי הצרכים שלו מאוד קריטית בשלבי הקמה של עסק, אבל גם חשוב בשוטף לעשות בקרה על הקהל שכבר מגיע לעסק שלנו ולחדד אותו כל הזמן בשיווק שלנו ובדרכי הפנייה שלנו לקהל הזה.


פנייה לקהל יעד ספציפי ומענה לצרכים שלו מאפשר לעסק לחדד את המוצר, השירות וחווית הלקוח שלו. אגב גם לא חייב להיות קהל אחד בודד, אפשר לפנות למספר קהלים במקביל, אבל המסרים ודרכי הפנייה צריכים להיות מותאמים לכל קהל בנפרד. אנשים רוצים להבין שאתם מדברים אליהם ולא מעליהם.