עוד בבלוג:

  • קטרינה מוניץ

לקראת השנה החדשה

עודכן ב: פבר 1


טיפים לשנה החדשה

לקראת השנה החדשה אני רוצה לאחל לכם שנה של פוריות, עשייה והצלחה בניהול, תחזוק וקידום העסק שלכם.

הכנתי לכם צ'ק ליסט חודשי לעסק, מעין רשימה שאני ממליצה לעבור עליה כל תחילת חודש ולעקוב שאתם מקפידים לא לפספס דבר, כי כל כך קל לשקוע ביום יום שלפעמים אנחנו שוכחים שהעסק הוא לא רק העשייה והיצירה של המוצר או מתן השירות עצמו, את העסק הזה גם צריך לנהל על כל מה שנלווה אליו.

למדו

הקפידו להעשיר את הידע שלכם כל פעם מחדש ולהישאר מעודכנים, זה יכול להיות קורס אונליין או אוף ליין, קריאת בלוג מקצועי, חיפוש מידע וכו. הקפידו בכל חודש ללמוד משהו חדש אחד לפחות שיכול להועיל לעסק שלכם. אני ממליצה גם להתעדכן בסדנאות מקצועיות בתחומים שונים שיכולים להיות רלוונטיים לעסק, זה לא חייב להיות בהקשר ישיר לתחום העיסוק שלכם אלא יכול להיות קורס (או סדנא) שעוסקים למשל בכתיבת תוכן שיווקי, ניהול זמן, תכנון ואסטרטגיה, שיווק וכו.

הפגינו נוכחות ברשת

הגדירו לעצמכם מה הן הרשתות שיכולות לתרום לכם ולעסק שלכם והקפידו להשקיע בהם- עמוד עסקי בפייסבוק, ניהול קהילה, עמוד אינסטגרם, בלוג, אתר או כל פלטפורמה אחרת. אל תיעלמו והשקיעו בפלטפורמות הללו כדי לשמור על קשר עם הלקוחות הקיימים והעתידיים שלכם. חשוב לעשות זאת מול חישובי עלות מול תועלת, למשל אם אין לכם מספר קבוע של עוקבים אל תקפצו לניהול קהילה כי זו עבודה מסביב לשעון שצריכה גם בסיס אנושי קיים, במקרה כזה רצוי להצטרף לקהילה פורה שיש לכם מה לתרום לה.


שיתוף עמיתים

כמו שלשכירים יש ישיבת צוות, הקפידו להיפגש ולהקיף את עצמכם באנשים שאתם יכולים להתייעץ איתם, לשתף אותם בדילמות שלכם, ברגעי הצלחה ורגעים פחות טובים. חשוב לקיים פגישות כאלה על בסיס קבוע, להציב מטרות בקול רם ולחזור עם מסקנות למפגש הבא, רק כך שיתוף זה יהיה יעילה ופורה. תתפלאו גם פתאום לגלות איך הנסיון שלכם מועיל וע