top of page

פוסטים אחרונים:

או: אני רוצה לקבל עדכונים על מאמרים חדשים במגזין

שלחי לי תחתונים וגופיות

הנרשמים יקבלו את המדריך המלא והמקיף לדפי נחיתה. המדריך כולל מעל 60 עמודי תוכן והמלצות!
אני מתחייבת לא לשלוח לכם ספאם או להעביר את המייל שלכם לגורם חיצוני.
ההרשמה היא לעדכונים על פוסטים חדשים המתפרסמים אחת לשבוע לכל היותר.

  • קטרינה מוניץ

איך אפשרתי לעצמי לקחת חופשה של שבוע


אז נסעתי לחופשה של שבוע בחול, לא בתקופה של חגים, לא בתקופה של חופש גדול (כשכולם בחול גם ככה). כשרוב האנשים באמצע השגרה שלהם - ארזתי את עצמי, את משפחתי ונסענו. הלפטופ נשאר בבית ורוב היום לא הייתי עם הטלפון.


מי שלא ידע שאני בחופשה - לא הרגיש זאת בכלל. מי שידע שאני בחופשה- החזיר לי פידבקים ששאלו: ''מה נסגר איתך? את עובדת בחופש?''


אז לא, לא עבדתי שבוע, בעסק של אדם אחד - לא חייבים להיות מושבתים כשיוצאים לחופשה, בטח גם אסור לוותר על חופשה מדי פעם לפעם.


אז איך עושים את זה? הנה המדריך המלא שלי אליכם


לקוחות קיימים ושותפים

לצאת לחופשה זה אף פעם לא מתאים, צריך לדאוג לשמר לקוחות שאנחנו כבר עובדים איתם ולהמשיך לשווק את העסק שלנו כשאנחנו בחופשה כדי שלא נחזור לוואקום שבו אין פניות של לקוחות חדשים וצריך להתחיל לעבוד על מערך שיווק חדש.


בשלב הראשון הכי חשוב זה לעדכן לקוחות קיימים מספיק זמן מראש (חודש לפחות) שאתם יוצאים לחופשה, ברגע שמתקיים תיאום ציפיות מראש זה מאפשר להתכונן כך שכל הצדדים יהיו מרוצים - אתם תצאו לחופשה רגועים והלקוחות לא ירגישו שהזנחתם אותם. זה יאפשר ללקוחות שלכם להיערך מבחינת הלוחות זמנים ולתעדף משימות שחייבות להתרחש בזמן הקרוב - עד שתצאו לחופשה ואיזה משימות בהחלט יכולות לחכות לאחרי שתחזרו. הזמן עד החופשה זה זמן מצויין לקדם (ואם אפשר) לסיים פרויקטים ומשימות שכבר נמצאים בתהליך.


אם יש לכם שותפים- עדכנו גם אותם מספיק זמן מראש שאתם יוצאים לחופשה, סגרו יחד את הפינות החשובות של לפני החופשה וקבעו פגישה של המשך עבודה לאחרי שתחזרו (אבל לא ביום הראשון לחזרה לשגרה) שותף טוב ידע שאתם צריכים את הזמן שלכם להתאפס על המשימות כשתחזרו. שותפים יוכלו גם לעזור ולגבות אתכם בזמן שאתם לא נמצאים- בפעילות בערוצי השיווק שאתם מנהלים יחד (במידה ויש כאלה).


תכנון שיווק של עסק

תכנון מקדים- איך הכל ממשיך להתנהל כשאני לא נמצאת

תכנון- תכנון מקדים נדרש לא רק בהיבט של עבודה מול לקוחות אלא גם בעבודה על שיווק העסק שלכם.

אני ממליצה לנהל גאנט של תוכן- שאיתו תוכלו לתכנן מה מתפרסם מתי ואיפה (אינסטגרם, פייסבוק, בלוג, ניוזלטר, לינקדאין וכך הלאה). כך גם אפשר לתכנן לא רק מה יתפרסם מתי ואיפה - אלא מה המסר העיקרי שאנחנו רוצים להעביר בכל פרסום בראיה רחבה של מכלול התוכן השיווקי שלנו.


הכנת חומרים- אחרי ביצוע התכנון מפנים זמן להכנת כל התוכן הפרסומי שברצונכם לפרסם. התוכן צריך להיות סופי ומוכן לעלייה לאוויר (אם זה וידאו- שיהיה ערוך ומוכן, אם זה תוכן כתוב- שיהיה אחרי הגהה וכל הבדיקות, אם זה משהו שדורש גרפיקה- שיהיה מאושר סופית וסגור). חשוב גם לעשות הפרדה בין התוכן שמתפרסם בערוצים האורגניים מול תוכן שעולה באופן ממומן.

שימו לב שאם אתם מנהלים קהילה- חשוב להחליט אם בזמן שאתם לא נמצאים אתם מתזמנים פוסטים (שאולי יהיו קצת מנותקים מהתנהלות הקבוצה) או מנהלי הקבוצה האחרים מגבים אתכם. מדובר בהחלטה אסטרטגית שצריכה להתקבל בהתאם לאופי הפעילות בקבוצה והתכנים שברצונכם להעביר שם.


תזמון- כשהתוכן מוכן וערוך, מתזמנים אותו בכל הערוצים והרשתות שאנחנו פועלים בהם - עמודים עסקיים, ניוזלטרים וכך הלאה. על מנת שהתוכן ימשיך להיות מוזרם והנוכחות שלכם תורגש, גם כשאתם באמצע מסלול סקי או באמצע שייק קפוא על איזה חוף מרוחק.

כדי לעשות תזמון אופטימלי בדקו מה השעות בהם הנכסים שלכם פעילים ומקבלים את מרבית תשומת לב וכוונו לזמן הזה, רק שימו לב שאם תזמנתם פוסט לשעות הערב שהוא לא יתחיל במילים ''בוקר טוב''. זה עלול להיות מעט מביך.


חשוב לשים לב- אל תעלו בתקופה הזאת קמפיינים שדורשים מענה מיידי וחזרה ללקוחות שהשאירו פרטים (לידים), קמפיינים כאלה צריך להשאיר לזמן שבו אתם זמינים לתת מענה מיידי, הקפידו על שיווק שמשמר את הנוכחות שלכם ברשת, בונה ומחזק את המותג שלכם אבל לא מחליש אותו בזה שאתם חוזרים לעשרות לידים שבוע אחרי שהם השאירו פרטים. הם ישארו עם טעם מר ואתם תפספסו לקוחות פוטנציאליים שהתקררו בזמן שאתם נפשתם (שלא לדבר על זה שתחשבו פעם הבאה פעמיים לפני שתצאו לעוד חופשה).

בזמן החופשה

קודם כל, שחררו, תנוחו ותמלאו מצברים להמשך העבודה כשתחזרו. אתם יכולים להציץ ולראות שהכל עובד כראוי מבחינת התיזמונים שלכם, אבל אל תפתחו עכשיו לפטופ בבית קפה. העולם לא חרב, נשבעת!


שלחו לכם הודעות? חיפשו אתכם?

שלחו הודעה (רצוי אוטומטית) שאתם בחופש וציינו את המועד בו אתם חוזרים לשגרת העבודה. אם למשל אתם חוזרים הביתה מהחופשה ביום שישי - עדכנו את כל מי שחיפש אתכם שאתם חוזרים לשגרה ביום ראשון. הם ידעו מתי לצפות לתשובה מכם ותאום ציפיות ימנע אכזבות בדרך. גם בנינו? לא באמת מעניין אותם שאתם נוחתים ביום שישי לפנות בוקר.


תכנון חופשה לעצמאי

תכנון מקדים- איך חוזרים לשגרה ברגוע

תכנון מקדים עוזר לנו גם לחזור לשגרה בצורה רגועה ולא בלחץ של כיבוי שריפות.

  1. אל תכינו תוכן עד היום בו אתם חוזרים- אלא הכינו ותזמנו הכל מראש גם לשבוע שבו אתם חוזרים לשגרה, זה יוריד מכם משימות, יאפשר לכם להתמודד עם הכל ברגוע ולשמר נוכחות דיגיטלית מרשימה

  2. אל תקבעו פגישות ליום שבו אתם חוזרים- זה יום שמיועד לחזרה לשגרה, למעבר על מיילים, על נתוני ביצועי הפוסטים שרצו בזמן שלא הייתם פה, תגובות לפניות, וידוא כי כל הפגישות שנקבעו לשבוע החזרה מתקיימות ואין שינויים.

  3. פנו לעצמכם ביומן זמן לביצוע שיחות טלפון- תתקשרו ללקוחות קיימים ושאלו מה שלומם, עדכנו שחזרתם לשגרה ואתם כאן בשבילם. התקשרו גם לכל מי שחיפש אתכם בזמן החופשה- אנשים ששלחו מיילים, השאירו פניות באתר או פשוט התקשרו. עדכנו אותם שחזרתם מחופשה ואתם כאן עכשיו כדי להקדיש להם זמן.

אז איך הייתה החופשה שלי אתם שואלים?

היה מושלג, יפה, משחרר ומרגיע. החופש הזה אפשר לי לחשוב על רעיונות חדשים שבא לי לעוף עליהם בתקופה הקרובה ועכשיו אחרי שהמחשבים שלי קצת חיממו מנועים, אפשר להתחיל שנה חדשה של עשייה.


רוצים להישאר לעקוב ולקבל עוד טיפים ועדכונים? מוזמנים להירשם לקבלת עדכונים ממש כאן.


200 צפיות0 תגובות

Comments


קטגוריות:

bottom of page