עוד בבלוג:

  • קטרינה מוניץ

קידום ממומן- כן או לא

עודכן ב: מרץ 28


''קידום ממומן זה שטויות, זה לא עובד''


זה המשפט ששמעתי אתמול. המשפט הזה כל כך הפתיע אותי, היה לי כל כך הרבה מה להגיד בנדון וכל כך מעט זמן. הוא היה תקוע לי בראש כל היום, אפילו עוד הבוקר גלגלתי אותו בראשי, עד שהחלטתי שזה מצב שמחייב פוסט הרחבה לכל העסקים שחושבים כך או שהמחשבה עברה בראשם פעם אחת או יותר לפחות.


האמירה הזאת אגב נאמרה בהקשר של קידום ממומן בפייסבוק, אבל הפוסט הזה רלוונטי לשלל סוגי הקידומים ברשתות חברתיות ולא רק. כמעט בכל פלטפורמה היום ניתן לעשות קידום אורגני וקידום ממומן, ההחלטה על בחירת הפלטפורמה הרלוונטית והמתאימה לכם צריכה להעשות תוך כדי בחינת השיקולים וההיכרות עם הקהל היעד שלכם.


בקידום ממומן בניגוד לקידום אורגני, אנחנו למעשה משקיעים כסף בפלטפורמה (פייסבוק, לינקדאין, אינסטגרם, גוגל וכו) על מנת להשיג מטרה מסויימת ולהגיע לקהל רחב יותר וממוקד יותר. לפעמים אלו יהיו מודעות שיופיעו כל עוד נמשיך לשלם כסף לקמפיין ולפעמים אלה מודעות שמופיעות כתוכן אורגני (לדוגמא בעמוד הפייסבוק העסקי שלנו) ויקבלו יותר חשיפה כשנשקיע כסף. בכל פלטפורמה יש מגוון סוגי קמפיינים שנותנים לנו מגוון אפשרויות בהתאם למטרה שלנו באותו קמפיין.


קידום ממומן זה שטויות

המטרה של תהליך השיווק

תהליך השיווק הוא תהליך ארוך טווח שצריך להיות מתוכנן היטב עם אבני דרך, מטרת על, תתי מטרות והבנת קהל היעד. זה תהליך שגם מאוד חשוב לבצע בו