עוד בבלוג:

  • קטרינה מוניץ

שיווק עצמי

עודכן ב: פבר 1


אני עובדת הרבה מול ובשיתוף עם עצמאים, בין היתר יש לי שתי קבוצות של נשים עצמאיות שנפגשות אחת לשבועיים למעין ישיבת צוות מפרה שבה אנחנו מדברות על הקשיים שלנו, מציבות לעצמינו מטרות וחוזרות לספר על כך במפגש הבא.


כשהן מספרות על הקשיים שלהן יש נושא אחד שחוזר (כמעט) אצל כל אחת ואחת- השיווק העצמי.

''הרי העסק הוא אני, השירות שלי, קשה לי לשווק את עצמי, לתמחר את השירות שלי, לדחוף כרטיס ביקור''.


בגלל הגישה הזו הרבה פעמים קל ליפול לדרכים המקובלות על פי רוב לשיווק, ואני בכוונה אומרת ליפול, כי הדרכים האלה לא תמיד נכונות או יעילות. לפרסם בקבוצות פייסבוק, להחזיק עמוד עסקי ואולי קידום ממומן פה ושם. אבל לפעמים מרגישים שזה פשוט לא עובד, מרימים ידיים ומכריזים: ''נורא קשה לי לשווק את עצמי''.

קשה לנו לתפוס שלמעשה- הכל זה שיווק, מלאכת שיווק העסק יכולה להיות קלילה, נעימה וכזו שיהיה לנו נוח איתה. עבודת שיווק טובה היא רחוקה מלדחוף כרטיס ביקור לכל אדם שני.

אחת הדרכים היא לדברר את העסק שלכם. לפעמים אנחנו מצניעים את מה שאנחנו עושים, צועקים את זה בפייסבוק לאנשים זרים אבל הסביבה הקרובה שלנו לא בדיוק מבינה מה בדיוק אנחנו עושים בפגישות, בבית, ממה אנחנו בכלל מתפרנסים.


לכן, המשימה הראשונה שלכם בארוחת ערב הבאה עם המשפחה או החברים היא לשבת ולספר בהרחבה על העסק שלכם, על הערך המוסף שאתם נותנים ללקוחות שלכם.


<