עוד בבלוג:

  • קטרינה מוניץ

לקפוץ למים

עודכן ב: פבר 1


הרבה פעמים לאנשים שיוצאים לעצמאות יש המון המון רעיונות ושאיפות. לפעמים אלו רעיונות שקשורים זה בזה ולפעמים אלו רעיונות שעוסקים במוצר או שירות שונים לחלוטין.


קורה גם מצב אחר: יש לנו רעיון לעסק, יש לנו תשתית, אבל אין לנו לוגו, מיתוג, עמוד פייסבוק, אתר וכו ולכן על פי תחושותינו אי אפשר לצאת לדרך.


הבעיה היא שעם הדברים האלה אפשר להיתקע לנצח. ''התקיעות'' הזאת לרוב היא אצלינו בראש היא מונעת מאיתנו למעשה להתקדם עם העסק ולצבור קהל לקוחות. הרבה פעמים אני מוצאת את עצמי אומרת לאנשים שאני פוגשת שכל אלו הם דברים חשובים אבל חשוב לקפוץ למים ולהתחיל לעבוד ולקדם עניינים בהדרגה. כי הרבה פעמים אנחנו שואפים למושלם ו- אין מושלם.הלוגו שלנו לעולם לא יהיה מושלם בעינינו, עמוד הפייסבוק שלנו יהיה דל בהתחלה כך או אחרת והאתר- זה משהו שלעולם לא נפסיק לשנות ולעדכן.

אני יכולה לספר על עצמי שבתור מעצבת גרפית, לא היה לי אומץ להרים את האתר והעמוד פייסבוק לאוויר בלי לוגו שיהיה לא פחות ממושלם ומתאים עבורי. כך קרה שמצאתי את עצמי עובדת מספר חודשים ללא לוגו, עמוד פייסבוק או אתר, רק כי הלקוחות היו שם וחיכו לי. הכל נבנה בהדרגה.

לכן, אם אין לך אומץ להתחיל לעבוד כי זה לא מושלם- עזבו הכל וצאו לדרך.

אל תשכחו שלפעמים גם יש את התחושה האשלייתית שנוצרת שכל הלקוחות מחכים לי שם בחוץ, אנחנו נעשה אתר לא פחות ממדהים, לוגו ייחודי, עמוד פייסבוק עם המון תוכן ונצא לדרך.