עוד בבלוג:

  • קטרינה מוניץ

סטיב ווזניאק: ''אתם צריכים למצוא דרך לצאת מפייסבוק''

עודכן ב: פבר 1

סטיב ווזניאק (שהקים ביחד עם סטיב ג'ובס ורונלד ויין את אפל ונחשב לאחד מחלוצי מהפכת המחשוב האישי) אמר אמש: ''אתם צריכים למצוא דרך לצאת מפייסבוק''.

הוא לא היחיד שתומך במחאה המתקיימת ברחבי העולם כנגד הרשת החברתית וקוראת לאנשים לבטל את חשבון הפייסבוק שלהם. לגבי האינסטגרם יש דווקא חילוקי דעות - חלק נגד אינסטגרם בשל השתייכותה לפייסבוק וחלק רואים בה פלטפורמה חלופית לגיטימית. אך התופעה הזו שהחלה ב2015 הולכת ומתרחבת.


כל זה מגיע על הרקע של הפרות הפרטיות של פייסבוק והעיסוק המתמיד בהאם פייסבוק מאזינה לנו או לא, פרשות כמו קיימבריג' אנליטיקס, תקלות בפלטפורמות של פייסבוק (ווטסאפ, אינסטגרם ופייסבוק), בעיות של המפרסמים בניהול חשבון המודעות שלהם והכניסה של פייסבוק לזירה של המטבע הדיגיטלי.


בעוד שבארצות הברית מתפתח שיח על רגולציה של מטבעות דיגיטליים והמחאה הגלובלית כנגד פייסבוק צוברת תאוצה - עוד לא לגמרי בטוח שיש בכלל מה לחשוש מהניסיונות של פייסבוק להכניס ולהרחיב את המטבע הדיגילי שלהם.


בעיני, בעיקר צריכה לעלות כאן שאלה אסטרטגית ארוכת טווח- למה פייסבוק מנסה להרחיב את כוחה בתחום הכלכלי. האם זו ההבנה שיש צורך בדינמיות, בפוקוס אחר מעבר לרשת חברתית וכלי פרסומי, האם פייסבוק עצמה מבינה שהיא צריכה לעשות צעדים גדולים כדי להישאר כאן עוד ועוד כי גם הנצחיות שלה מוטלת בספק?