עוד בבלוג:

  • קטרינה מוניץ

כל הסיבות להפסיק לתרץ ולהתחיל לעבוד על אתר

עודכן ב: מרץ 28

עסקים רבים, בכל הגדלים, בעיקר בתחילת דרכם מתלבטים אם להקים אתר או לא. יש כל כך הרבה דילמות סביב הנושא הזה, שאני כבר עובדת על פוסט נפרד של שאלות נפוצות וכל התשובות על כך. אבל את הפוסט הזה אני רוצה להקדיש לשאלה הגדולה והמשמעותית מכולן- למה להקים אתר אינטרנט?

בשביל מה להקים אתר

נגמרו התירוצים- היום כל אחד יכול להקים אתר

פעם להקים אתר היה נחלתם של אנשים שמבינים ''טכנולוגיה'', אנשים שיודעים לתכנת ומבינים מושגים שלרוב האנשים הם סינית- HTML, CSS, SEO ועוד ועוד כאלה. היום יש כל כך הרבה כלים חינמיים ונגישים לציבור הרחב, כל כך הרבה מידע במגוון סוגים- בעברית, באנגלית, סרטונים, מדריכים כתובים, קורסים חינמיים, קורסים אונליין באורך מלא, מיטאפים. ולא רק מידע קיים בשפע, גם הפלטפורמות לבניית אתרים הפכו לקלות ונגישות. החל מוורדפרס (wordpress), ויקס (wix), שופיפיי (shopify) וחבריהם. פשוט פותחים משתמש ומתחילים לבנות אתר.


אתר הוא נכס דיגיטלי משלך

באתר שלכם אתם המייסד, המנכל ואיש השיווק. אתם מחליטים כמה דפים יהיו, איזה מידע יוצג ובאיזה אופן. אתם שולטים לא רק במידע הכתוב שמוצג בו, אתם שולטים בעיצוב שלו, בתמונות והסרטונים שיש בו. אתם לא כפופים לאף טכנולוגיה שתכתיב לכם כיצד תציגו מידע, איזה מידע תפרסמו, אף אחד לא יגביל אתכם בכמות הטקסט, גודל התמונות וכו.

אף אחד גם לא ישנה את החוקים שלו, מהסיבה הפשוטה שבאתר שלכם החוקים הם שלכם.

זוכרים את הרגע הזה שפייסבוק התחילו לצמצם בחשיפה אורגנית של עמודים עסקיים? לא היה לכם שליטה למי ואיך יגיע המידע שפרסמתם, לא הייתה לכם שליטה גם איך אנשים רואים או גוללים את המידע שמופיע בסדר כרונולוגי באתר שלכם.

באתר שלכם תוכלו להחליט על הכל, מרמת הצבע, גודל הכותרת, מספרי עמודים, סדר הלשוניות ואופי ארגון התוכן.