top of page

פוסטים אחרונים:

או: אני רוצה לקבל עדכונים על מאמרים חדשים במגזין

שלחי לי תחתונים וגופיות

הנרשמים יקבלו את המדריך המלא והמקיף לדפי נחיתה. המדריך כולל מעל 60 עמודי תוכן והמלצות!
אני מתחייבת לא לשלוח לכם ספאם או להעביר את המייל שלכם לגורם חיצוני.
ההרשמה היא לעדכונים על פוסטים חדשים המתפרסמים אחת לשבוע לכל היותר.

  • קטרינה מוניץ

אלגוריתם BERT של גוגל


בגוגל הכריזו לאחרונה (25.10) על כך שהחברה נמצאת במהלך הטמעה של שינוי גדול באלגוריתם החיפוש העיקרי שלה. עדכון גדול זה נקרא BERT והוא למעשה אלגוריתם שיודע ללמוד, לעבד ולנתח את השפה הטבעית והיום-יומית שבה אנו משתמשים. השינוי הולך להשפיע בשלב הראשון על אחת מכל 10 שאילתות שרצות. אחת מעשר שאילתות זה אומנם נשמע מעט, אבל כשהחיפושים בגוגל עומדים על 6,586,013,574 ביום, זה אומר שהשינוי ישפיע על: 658,601,357 שאילתות ביום!


השינוי יתחיל בארהב על אתרים באנגלית, אבל בגוגל מבטיחים שאחרי שהשינוי ייכנס במלואו ניתן יהיה לשכפל אותו במהירות גם לשפות רבות נוספות.


אלגוריתם BERT

חשוב להבין דבר מרכזי: השינוי חל על הדרך בו גוגל מתייחסת ומציגה תוצאות לשאילתה שלנו כמי שמחפש מידע. בניגוד לעדכוני אלגוריתם אחרים בהם השינוי או העדכון היה על איך גוגל סורקת ומדרגת את האתרים שלנו בתוצאות החיפוש. אבל כל דבר שמשפיע על מה שגוגל מציגה ללקוח בתוצאות החיפוש משפיעה גם על האתרים שלנו - מה אנשים מחפשים ואיפה אנחנו עולים בתוצאות?


אז מה כל השינוי? אם עד כה האלגוריתם של גוגל התייחס למשפט כאוסף של מילים - הוא בחר וזיהה מה המילים החשובות, מה מילות הקישור בשאלה שהזנו (ולכן חשובות פחות) ונתן לנו תוצאות התבסס על המילים והביטויים שהוא זיהה כחשובים. האלגוריתם החדש ידע לזהות את האינטרקציה, ההקשרים וההיררכיה של המילים. לא רק מה חשוב ואליו להתייחס אלא לאיך המילים מתנהגות יחד. המטרה היא לתת תוצאה מדוייקת יותר לשאילתות הפשוטות והמורכבות ביותר ולשאילתות שנכתבות (או נשאלות בקול) בשפה מאוד בסיסית ויום-יומית.


עדכון גוגל אוקטובר 2019

בדוגמא הנל למשל: לפני העדכון גוגל הייתה מסמלת את המילים החשובות: "medicine'' ו- ''pharmacy'' והאלגוריתם חושב שאתם מחפשים בית מרקחת קרוב ולכן זה התוצאות שתקבלו.

אחרי העדכון האלגוריתם יזהה את ההקשר של המילים האלה לביטוי: "for someone'' ויבין את הכוונה האמיתית של השאילתה: להבין האם אני יכול לקבל תרופות עבור אדם אחר מבית מרקחת.

אפשר להבין בהתאם איזה תוצאות יוצגו לשאלה הזו לאחר השינוי ואיך זה ישפיע על הופעות ודירוג של אתרים שונים (לטובה ולרעה).


מה זה אומר לגבי החיפוש בגוגל?

קודם כל, זה יאפשר לנו לחפש בצורה יותר חופשית, לדבר עם גוגל ממש כמו בשיחה ולקבל תוצאות רלוונטיות - וזה יעבוד אפילו טוב יותר מקודם. זה גם מעלה את החשיבות לכתיבת תוכן באתרים שהיא נכונה תחבירית וללא שגיאות כתיב, בדיוק כמו שהמליצו בגוגל בעדכון הליבה של יוני.


העדכון הזה הוא עוד מהאמירה המרכזית של גוגל: יצירת תוכן איכותי, מפורט ובעל ערך עבור המשתמשים הוא זה שבסוף יאפשר לאתר שלכם להתקדם בגוגל בצורה אורגנית.

אז מה אנחנו יכולים לעשות לאור העדכון הזה?

קודם כל, היתרון הוא שהשינוי יהיה קודם באתרים בארהב ואנחנו יכולים לעקוב אחרי דיווחים ועדכונים לגבי איך זה משפיע על הדירוגים של אתרים בגוגל ומה מומלץ לעדכן בהתאם.

אבל זה גם מזכיר לנו, שכדאי ליישם את ההמלצות של גוגל ולשפר את התוכן באתר שלנו.


אני כמובן אמשיך לעדכן פה על התפתחויות והמלצות, אז אתם יותר ממוזמנים להירשם לרשימת התפוצה ולקבל עדכונים על פוסטים חדשים בבלוג.


אם אתם רק מתחילים לחקור את התחום ממליצה להתחיל להעמיק בנושא כאן. ואז להתקדם להעמיק בפוסטים נוספים בנושא כאן.

228 צפיות0 תגובות

Comments


קטגוריות:

bottom of page