עוד בבלוג:

  • Admin

מבוא לקידום אורגני בגוגל (SEO)

עודכן ב: מרץ 28

כתבתי כבר לא מעט פה בבלוג על קידום אורגני בגוגל, חלק מהפוסטים כללו טיפים נקודתיים וחלקם יותר כלליים, אבל אני מרגישה שצריך לפעמים לעצור, לקחת צעד אחורה ולעשות קצת סדר על מה זה בכלל SEO, מה זה כולל ומאיפה מתחילים.


אם שאלתם את עצמכם למה בכלל צריך לעשות קידום אורגני בגוגל - תוכלו להרחיב על כך תחילה כאן - בפוסט ''למה לי גוגל עכשיו''.


אין עסק, בלוג או אתר שלא מבקש "להיות בעמוד הראשון של תוצאות החיפוש בגוגל", ועדיף כמה שיותר גבוה. אבל הדרך אל התוצאות הראשונות עוברת דרך SEO מצוין. כזה שמכיר את ההנחיות של גוגל ויודע איך לבנות אתר מדויק, עם תוכן מעניין וחווית משתמש נהדרת.


כל מנוע חיפוש נדרש לעשות בעצם שני דברים בסיסיים: ראשית, להיות בכלל מסוגל למצוא תוצאות לחיפוש, כלומר ברמה הבסיסית למצוא אתרים ולחלץ מהם תוכן שניתן לחפש בו. ושנית, לקחת את תוצאות החיפוש ולהחליט איך לדרג אותן, מהתוצאה ״הטובה״ או הגבוהה ביותר עד להכי פחות טובה. ההחלטה הזו מורכבת בדרך כלל מאוסף גדול של קריטריונים ופרמטרים שנכנסים כולם ביחד לדירוג או ציון, וככל שהאתר עומד ביותר קריטריונים ופרמטרים לקידום - הוא יזכה לדירוג יותר גבוה ממנוע החיפוש. וכמו בכל תחרות, מי שמקבל הכי הרבה נקודות זוכה במקום הראשון ומופיע בעמוד הראשון או אפילו בראש רשימת תוצאות החיפוש. כל מנוע חיפוש משתמש בהגדרה שונה למה היא ״תוצאת חיפוש טובה״ ומנסה לבנות קריטריונים ופרמטרים שמשקפים בצורה הטובה ביותר את ההגדרה הזו. בפוסט הזה אנחנו כאמור מתמקדים בהגדרות והקריטריונים של גוגל.