עוד בבלוג:

  • קטרינה מוניץ

למה לי גוגל עכשיו?

עודכן ב: מרץ 28


אני מלווה הרבה עסקים קטנים ועוקבת אחרי הרבה קבוצות של עצמאים - אצל כולם אפשר למצוא הרבה שיח ועיסוק באלגוריתם של פייסבוק, איך מקבלים יותר חשיפה באינסטגרם וכך הלאה.

אבל יש משמעותית פחות עיסוק באלגוריתם של גוגל, בחשיפה בגוגל, באיך לקבל יותר כניסות, לידים ולקוחות דרך מנוע החיפוש הגדול ביותר בעולם.


יותר מכך, אני רואה הרבה עסקים שבונים אתר כי הם צריכים תיק עבודות, כי הם צריכים למכור מוצר, אבל קידום אורגני בגוגל מרגיש להם כמותרות שהם לרוב לא רוצים להשקיע בו כסף או מאמץ. אומרים לעצמכם שזה משהו שהם יעשו בעתיד. אבל בקידום אורגני, אומנם תמיד אפשר לשפר וליעל, אבל כשמתחילים את זה נכון - יש לזה המון המון יתרונות.


אולי זה קשור לכך שכל הנושא של הקידום האורגני בגוגל וההתעסקות עם העדכונים והאלגוריתמים האין סופיים שלו הפכו להיות קצת נחלתם של בעלי מקצוע בתחום קידום האתרים שלפני כחמש עד עשר שנים פיתחו לעצמם שפה מקצועית, טכנית שהרבה פעמים מרתיעה עסקים קטנים וגורמת להם להתרחק מכל הנושא של קידום אורגני בגוגל.


''גוגל מרגיש לעסקים גדולים'' רק השבוע כתבה לי מישהי בפייסבוק.


לא משנה מה הסיבה, חשוב להבין שיש דבר כזה: לקבל פניות אורגניות מגוגל, יש דבר כזה כניסות לאתר על בסיס יומי וקבוע בלי שנקדם בכסף, נדחוף בכל קבוצה אפשרית בפייסבוק וכך הלאה. זה כרוך בהכנה, עבודה והשקעה בתחילת הדרך, אבל זה אפשרי לגמרי. היופי בקידום אורגני, זה שההשקעה הקשה שנדרשת בתחילת הדרך כדי להניע את התהליך משתלמת לטווח ארוך ובניגוד לפייסבוק: כשאנחנו לא עושים, כותבים או מפרסמים - אנחנו לא שם, כשמדובר במנוע החיפוש, אפשר בהחלט להגיע למצב בו אתם מקבלים עשרות ואפילו מאוד כניסות ביום, בלי שעשיתם שום דבר לשם כך באותו היום.