עוד בבלוג:

  • Admin

מה עדיף? לבנות אתר חדש או לשפץ אתר ישן?

עודכן ב: ינו 31

ישנם בעלי עסקים רבים שיש להם אתר ותיק יחסית ומרגישים שהם לא כבר לא מרוצים ממנו. העיצוב התיישן, האתר מקרטע, מסורבל וקשה לתפעול או שפשוט לא מביא תוצאות. מחליטים שהגיע הזמן לשינוי ומתלבטים האם לבנות אתר חדש או לשפץ את האתר הקיים שלהם, הם מתייעצים רבות עם בעלי מקצוע (בעיקר ברשת, אבל לא רק) ולרוב יקבלו המלצה לבנות אתר חדש. אחרי אין סוף דיונים בנושא החלטתי שזה נושא שחשוב לי מאוד להקדיש לו פוסט בבלוג.


אתר חדש מול שיפוץ אתר ישן

אז בואו נתחיל מהשלב הראשון:


למה בכלל עולה המחשבה על שיפוץ או הקמת אתר חדש?

הנה הסיבות העקריות שפגשתי עד כה:

  • האתר לא מביא תוצאות- יכול להיות שהאתר שלנו נראה מצויין כלפי חוץ, אבל חוץ מלהתעסק בו בשלב בנייתו לא כל כך נגענו בו מאז ונראה שהוא שוכב לו בפינת האינטרנט ומחכה לניסים ונפלאות. אנחנו לא מקבלים מספיק פניות מהאתר, הוא נמצא הרחק הרחק בתחתית הרשימה של התוצאות בגוגל וברור לנו שמשהו לא עובד, רק לא כל כך ברור מה. אז אולי פשוט נבנה אתר חדש וזהו.

  • העיצוב של האתר מיושן - לפעמים הנראות עצמה עושה לנו חשק לחדש, אבל לא כל כך ברור מה אנחנו רוצים, מה שבטוח זה לא את האתר הזה שלנו, אז מתחילים לטייל ברשת, לראות את הטרנד התורן בעיצוב אתרים ומחליטים- זה הזמן להתחיל לעבוד על אתר עם עיצוב חדש.

  • האתר מורכב ומסובך במאחורי הקלעים שלו - זה קורה יותר לאתרי וורדפרס מאתרי ויקס או שירותים דומים, אבל יכול גם לקרות לויקסים שביניכם. יש לנו המון תוספים, עדכון של כל אלמנט קטן גורר איתו שינויים שלא רצינו ולא ציפינו, יש פלאגינים שכבר אין להם תמיכה או שמתנגשים אחד עם השני, אולי חלק מהדברים כתובים בקוד שאין לנו את היכולת או הידע לעשות בהם תיקונים.

  • אתם לא באמת יודעים לתפעל את האתר - הרבה פעמים בעלי עסק מחזיקים אתרים שפשוט אין להם שום ידע או יכולת לעדכן, להוסיף תוכן או לעשות בו שינויים. בעלי האתר חייבים להכיר את האתר שלהם לעומק: איך מעדכנים טקסט, איך מורידים או מוסיפים עמוד, איך מזיזים כפתור וכך הלאה. אתר שבעליו לא יודע לעדכן אותו (גם אם משלם תמיכה בעלות חודשית לבונה האתר) הוא אתר שנזנח ולא מתעדכן, הוא הופך להיות פחות רלוונטי ופחות אטרקטיבי עבור