עוד בבלוג:

  • Admin

מדריך דפי נחיתה: איך כותבים ומעצבים דף נחיתה?

עודכן ב: ינו 31

בפוסט הקודם, בחלק הראשון של המדריך לבניית דפי נחיתה סקרנו את הפלטפורמות בהם כדאי יותר וכדאי פחות לבנות את דפי הנחיתה שלכם. אחרי שבחרנו פלטפורמה הגיע הזמן לכתוב את התוכן ולתכנן את העיצוב של דף הנחיתה שלכם.


למי שהגיע לפה בפעם הראשונה, הנה מה שמחכה לכם במדריך:

  1. פוסט קודם: איפה כדאי לפתוח דף נחיתה? כל הפרמטרים שחשוב לשים לב אליהם

  2. הפוסט הנוכחי: איך כותבים ומעצבים דפי נחיתה.

והנה מה מחכה לכם בהמשך המדריך:

  1. איך ממקסמים את הביצועים של דף הנחיתה שלכם

  2. מדריך לפתיחת דף נחיתה בפלטפורמת WIX


(עוד לא רשומים לקבלת עדכונים על פוסטים חדשים? תוכלו לעשות את זה ממש כאן ולהישאר מעודכנים על פרסום החלקים הבאים בבלוג).

אז בואו ניגש ישר ולעניין ונבחן את כל העקרונות שחשוב לשים לב אליהם כשאתם מתכננים את התוכן והעיצוב של דף נחיתה שלכם:


איך כותבים ומעצבים דף נחיתה?

מטרה אחת לדף נחיתה והנעה ברורה לפעולה

כפי שכתבתי בפוסט הקודם: דף נחיתה הוא דף אינטרנט יחיד שהמטרה העיקרית שלו היא למכור מוצר ספציפי, לקדם שירות ספציפי ולעודד את הגולשים לבצע פעולה ברורה: רכישה, השארת פרטים וכו. דף נחיתה משמש אותנו כשאנחנו מקדמים שרות או מוצר בפרסום ברשת (למשל ברשתות חברתיות) ומפנים את הגולש אליו באופן ישיר באמצעות קישור ישיר לעמוד (בניגוד לקישור לדף הבית במידה ויש לנו גם אתר מלא).


לכן, לפני שאתם ניגשים לבנות את דף הנחיתה שלכם רשמו לכם באופן מסודר מה הייתם רוצים שיקרה אחרי שאנשים יראו את הדף נחיתה, מה המוצר או השירות שאתם מקדמים ברגע זה ומה אתם רוצים שהגולשים יעשו לאחר שייחשפו לפרסום ולדף נחיתה שלכם.

ההנעה לפעולה צריכה להיות ברורה, קלה ונגישה.


התאמה לשלושה סוגי קוראים: הסורק, המתעמק והחופר

גולשים הם בעלי אופי שונה, דרך שונה לצרוך ידע וכו. כשאתם בונים את הדף נחיתה שלכם הוא צריך להתאים לסוגים שונים של קוראים, הדרך הטובה ביותר לעשות זאת היא על ידי היררכיה של תוכן והתאמת העיצוב להיררכיה הזו.

בסדנאות שלי אני אוהבת לאפיין את הקוראים בשלושה סוגים עיקריים שקל לזכור:


הסורק- כל מי שרוצה לקבל מידע ישר ולעניין, הוא החליט שהוא רוצה לרכוש את המוצר או השירות והוא צריך רק את הפרטים הטכניים: מי, כמה ולמה. אלה האנשים שלרוב יעברו ברפרוף על העמוד שלכם וירצו את השורה התחתונה. על מנת לתת מענה לקוראים כאלה מומלץ להתאים את העיצוב ולהדגיש את השורות התחתונות בעזרת בולטים ברורים או כותרות מודגשות ולוודא שענינו על כל הפרטים- תכלס. אל תאלצו אותם לחפש את המידע, הם לא יעשו זאת. אם המידע הרלוונטי לא יהיה מספיק ברור, חד ומודגש אתם פשוט תאבדו את תשומת הלב שלהם.


המתעמק- אלה יהיו האנשים שרוצים להעמיק בקריאה, להבין את התועלת של המוצר, לקרוא את כל ההמלצות, לוודא שהם מבינים כל סעיף וכל נקודה. לרוב מדובר בלקוחות פוטנציאליים שעוד לא קיבלו את ההחלטה הסופית לגבי המוצר שלכם, אבל לא רק - יש אנשים (כן, גם היום) שהם פשוט קוראים מתעמקים. הם לא אוהבים דברים לא ברורים. עבורם למשל, אפשר לפרט את הבולטים שהדגשתם לקוראים הסורקים, לפרט עוד על המוצר ולתת תוכן נוסף כמו וידאו, פוסטים בבלוג, אינפוגרפיקות ומספרים כדי לבסס את השורה התחתונה שלכם.


החופר- אלה יהיו האנשים שדף הנחיתה שלכם לרוב לא יספיק להם, הם אלה שירצו לדעת מי אתם, מי הייתה האהבה הראשונה שלכם ומאיפה אתם בארץ (קצת הגזמתי אבל הבנתם את הראש). אלה יהיו האנשים שעבורם נשתול לינקים להרחבה על השירות או המוצר שלנו בעמודים אחרים: כמו עמוד אודות, עוד המלצות, סיפורי מקרה ועוד. זאת כדי לאפשר להם לקבל את כל המידע הרלוונטי אך לא להעמיס על שני סוגי הקוראים האחרים.

שלבו סוגי תוכן שונים

על מנת להעביר את המסר שלך בצורה ברורה אך לא ארוכה מידי וגם כדי לארגן את כל המידע בצורה ויזואלית טובה לאורך עמוד הנחיתה שלכם - מומלץ לשלב סוגים שונים של תוכן בנוסף לזה הכתוב.

הציגו תמונות רק אם הן תורמות לעמוד הנחיתה והמידע בו, הציגו נתונים בצורה של מספרים ואינפוגרפיקה. השתמשו בוידאו כדי להסביר עוד על תועלות המוצר, להציג המלצות של לקוחות עבר וכו. השקיעו מחשבה כיצד אפשר להציג את המידע בצורה ויזואלית שמושכת את העין ומנגישה את המידע בצורה הטובה ביותר.


סוגי תוכן בדפי נחיתה

דוגמא לדף נחיתה של חברת Hotjar להדגמת שימושי המוצר בעזרת איורים


כתבו בצורה רהוטה אך פשוטה

גם אם אתם לא כותבי תוכן במשרה מלאה, אופן כתיבת התוכן מאוד יכולה להשפיע על ההצלחה של דף הנחיתה שלכם.


איך עושים את זה?

  1. כותבים בניסוחים תקינים וללא שגיאות כתיב

  2. כותבים קצר ולעניין, המנעו מתיאורים מיותרים

  3. נותנים לעוד מישהו לעבור על התוכן שלכם מבלי שהכיר אותו קודם כדי לחדד ניסוחים

  4. מפתחים סגנון שפתי שמתאים לכם ולאופי המותג שלכם - כולל בניסוחים הקטנים של פרטי טופס ההרשמה, תיאורי מוצר, כפתור הרכישה והודעות אישור\שגיאה


אם אין ברירה ודף הנחיתה שלכם ארוך - חזרו על ההנעה הפעולה מספר פעמים

כעקרון מומלץ שלא לעשות דפי נחיתה מאוד ארוכים, זה לא האתר שלנו והוא צריך להיות ברור ותמציתי. יחד עם זאת, כשאנחנו לוקחים בחשבון פרמטרים שרצוי שיופיעו בו, הפריסה ואלמנטים גרפיים אנחנו עלולים להגיע לדף ארוך שהגולש צריך לגלול בו מספר פעמים. לכן, במקרה כזה מומלץ לחזור על ההנעה לפעולה מספר פעמים. אם מדובר בהרשמה לקורס לדוגמא, מקמו את הלינק או השדות להרשמה במספר אזורים לאורך העמוד. כך גם עם טופס השארת פרטים וכו.


טופס הרשמה פשוט

מטרתם של מרבית דפי הנחיתה זה להשאיר פרטים ליצירת קשר. כשמדובר בדף נחיתה עם טופס הרשמה חשוב להקפיד על מספר דברים:

ראשית - הנטייה של מרבית האנשים היא לאסוף כמה שיותר מידע על הלקוח, אבל חשוב לזכור שכל שדה נוסף מוריד את הסיכוי שהלקוח ישלים את כל פרטי ההרשמה ויתקבל במערכת כליד חדש. הקפידו על טופס הרשמה פשוט עם פריטים בסיסיים כמה שיותר וכמה שפחות שדות חובה, אל תקחו פרטים שאתם לא צריכים בשלב הראשון מהלקוח, כל מה שאפשר להשלים אחר כך - עדיף.


שנית - אפשרו ללקוח לבחור, האם הוא מעדיף להשאיר פרטים ולהמתין שאתם תצרו איתו קשר או לתת לו פרטי התקשרות ולאפשר לו ליצור עמכם קשר באופן עצמאי בזמן שנוח לכם. במקרה זה כדאי להגדיר שעות פעילות ולתת כמה שיותר אופציות ליצירת קשר: טלפון, מייל, ווטסאפ וכו.


לבסוף - אם החלטתם לא להשאיר פרטי התקשרות, עשו עם הלקוח תיאום ציפיות ברור כבר בדף הנחיתה - מה יקרה אחרי שהוא ישאיר את הפרטים, תוך כמה זמן תחזרו אליו, באיזה אופן תצרו קשר (טלפון או מייל לדוגמא) ומה המשך תהליך ההתקשרות.


טופס הרשמה יעיל בדף נחיתה

טופס הרשמה מאוד מאוד מנימליסטי וקל להרשמה- Airbnb


מייל תודה

נצלו את מייל התודה למתן ערך נוסף ללקוח.

אם ההנעה שלכם לפעולה בדף נחיתה היא טופס הרשמה, הורדת מדריך על ידי הזנת מייל וכל דבר דומה - הלקוח רוצה לדעת שהפרטים שלו נקלטו ואכן מישהו הולך ליצור עימו קשר. בכל סוגי הטפסים ישנה כמובן אופצייה להוסיף כיתוב ליד כפתור השליחה שהפעולה נקלטה (או בניסוח חביב יותר) אבל אשרור אמין לכך הוא מייל תודה שנשלח ללקוח ומוגדר באופן אוטמטי על ידכם.


מעבר לשימוש במייל כאישור לקבלת הפרטים, הוא מהווה נדלן מאוד חשוב עבורינו להעברת מסרים ותוכן נוסף ללקוח. מומלץ במייל לעשות שוב תיאום ציפיות: תוך כמה זמן תחזרו ללקוח, האם עליו להכין משהו לקראת השיחה, דרכים נוספות ליצור עמכם קשר. בנוסף תוכלו לצרף עוד פרטים שכדאי לדעת עליכם עם לינקים לעמוד אודות, להמלצות, שאלות ותשובות וכו.


אם יש לכם בלוג אז זה הזמן להפנות את הלקוח לפוסטים נבחרים מתוך הבלוג שלכם שיעזרו לבסס את האמינות והמקצועיות שלכם עד שתצרו קשר עם הלקוח. גם פה חשוב לזכור את שלושת סוגי הקוראים ולתת להם מענה. עם זאת, תהיו קצרים ולעניין, בחרו את הלינקים הרלוונטיים ביותר ואל תעמיסו. למשל אם הלקוח השאיר פרטים כדי לקבל מידע על שירות X שלכם, אל תפנו את הלקוח לקרוא על שירותים נוספים שלכם שאולי לא רלוונטיים ורק יבלבלו אותו עוד.


שמרו על פרטי הלקוחות שלכם ועדכנו אותם על כך

כתבתי על כך בעבר אבל השמירה על פרטיותם ופרטי הלקוחות (גם אם הפוטנציאליים) היא קריטית. הקפידו על לשמור שהפרטים שלהם מאוב