עוד בבלוג:

  • Admin

מדריך דפי נחיתה: איפה כדאי להקים דף נחיתה?

עודכן ב: ינו 31

הרבה מהעצמאים שנשארו עכשיו בבית ונאלצו לעשות שינוי בשרותים שלהם בהתאם למצב מקימים ועובדים על אתרים ודפי נחיתה כדי להפיץ את המידע ומהר. לכן, החלטתי להכין לכם מדריך להקמת דפי נחיתה שיפורסם פה בבלוג (עוד לא רשומים לקבלת עדכונים על פוסטים חדשים? תוכלו לעשות את זה ממש כאן ולהישאר מעודכנים על פרסום החלקים הבאים בבלוג).


מה יהיה במדריך שלנו?

  1. איפה כדאי לפתוח דף נחיתה? כל הפרמטרים שחשוב לשים לב אליהם

  2. איך כותבים ומעצבים דפי נחיתה

  3. איך ממקסמים את הביצועים של דף הנחיתה שלכם

  4. מדריך לפתיחת דף נחיתה בפלטפורמת WIX


אז בואו ניגש לחלק הראשון והחשוב:

איפה כדאי לפתוח דף נחיתה? כל הפרמטרים שחשוב לשים לב אליהם


מדריך לבניית דפי נחיתה - איפה כדאי להקים דף נחיתה?

מה זה בכלל דף נחיתה?

דף נחיתה הוא דף אינטרנט יחיד שהמטרה העיקרית שלו היא למכור מוצר ספציפי, לקדם שירות ספציפי ולעודד את הגולשים לבצע פעולה ברורה: רכישה, השארת פרטים וכו. דף נחיתה משמש אותנו כשאנחנו מקדמים שרות או מוצר בפרסום ברשת (למשל ברשתות חברתיות) ומפנים את הגולש אליו באופן ישיר באמצעות קישור ישיר לעמוד (בניגוד לקישור לדף הבית במידה ויש לנו גם אתר מלא).


דף נחיתה הוא ממוקד, ספציפי, מדויק ותמציתי לעומת אתר רגיל שמפרט על כלל השירותים או המוצרים שלנו ומציג את התועלת הכוללת שלנו לגולש. לכן, דף הנחיתה לא יכול להיות עמוד הבית שלנו באתר שמפרט על כלל השרותים שלנו בלי מיקוד ספציפי ולרוב ההנעה שלו לפעולה היא כללית יותר (לקרוא עוד, ''להסתובב באתר'', לקבל עוד מידע, לצרוך עוד תוכן וכו).


היתרונות של דף נחיתה זה כשאנחנו רוצים לקדם כאן ועכשיו, כשאנחנו רוצים להפנות את כל הרשתות החברתיות והקמפיינים לאותו תוכן עקבי ומעוצב, שגם אפשר לעדכן במקום אחד ולא במספר רשתות חברתיות. לכן לצרכים האלה דף נחיתה הוא גם מאוד שימושי כתחליף זמני לאתר מלא במידה ואין לנו כרגע תקציב לאתר מלא או זמן לעבוד על אחד כזה.


דף נחיתה לא מחליף אתר, הוא פתרון נקודתי ומיידי לקידום מוצרים, אבל כשיש לנו דף נחיתה על פלטפורמה לאתרים ניתן להרחיב את הדף לעוד עמודים בהדרגה ולהפוך אותו לאתר עם תוכן רחב יותר בלי לעכב את תהליך הפרסום, כדי שנוכל לעשות זאת כדאי להשקיע מחשבה מעמיקה בפלטפורמה אותה אנחנו בוחרים להקמת דף הנחיתה - על כך אפרט פה בהמשך הפוסט.


עוד על תהליך מומלץ לבניית אתר מלא תוכלו לקרוא כאן.


ואם יש לי כבר אתר?

זה שיש לנו אתר לא מונע מאיתנו לבנות דפי נחיתה, להפך- זה הופך את מלאכת הקמת עמוד הנחיתה לקלה ומהירה יותר.


הנה מספר דברים שחשוב לשים לב אליהם:

דף הבית לא יכול להיות דף נחיתה בגלל שהוא לא מספיק ספציפי, מדויק, תמציתי ומניע לפעולה אחת ויחידה. לכן, תצטרכו להקים דף נחיתה יעודי לפרסום שמטרתו לאסוף לידים, למכור מוצר ספציפי או לעדכן בנוגע למבצע או אירוע מוגבל בזמן.


אחת הטעויות המרכזיות שעושים אנשים שיש להם אתר זה ללכת ולהקים את דף הנחיתה שלהם בפלטפורמות אחרות המיועדות לדיוור - זו טעות המתרחשת לא מעט ויש לה כמה סיבות:

  1. ישנה איזו שהיא תפיסה על פיה דפי נחיתה צריך להקים בפלטפורמות הייעודית לכך כדי להקים אותם בעיצוב ניטרלי מהאתר.

  2. כי לא תמיד יודעים איך להקים עמוד נחיתה פנימי בתוך האתר שהוא שונה מהעיצוב הכולל (אך לא המיתוג) של האתר ולהשתמש בלינק הישיר אליו. זאת מבלי ששאר הגולשים יוכלו להגיע אליו בצורה אקראית תוך שיטוט באתר.

  3. כי לא יודעים שאפשר לחבר כל אוטומציה וכל מערכת תפוצה או דיוור שתרצו לדף נחיתה באתר שלכם בלי בהכרח להקים את דף הנחיתה בפלטפורמה חיצונית איתה אתם רוצים לעשות את הדיוור.


הבעיה העיקרית כשיש לנו אתר ואנחנו בונים דף נחיתה בפלטפורמה חיצונית זה שדף הנחיתה לא נמצא על הדומיין שלנו (מיתוג, שייכות וכו), אין לנו בדרך כלל מספיק יכולת לאסוף מידע ולהשתמש בכלים שלרוב כבר יש לנו באתר: פיקסל של פייסבוק, גוגל אנליטיקס וכו. אבל בעיקר: לתנועה לדף נחיתה שלכם יש משמעות ויכולת השפעה על הקידום האורגני של האתר כולו בגוגל. כשאתם מקימים דף נחיתה נפרד על דומיין שונה אתם למעשה מפספסים את היתרונות של התנועה שהבאתם לאותו דף נחיתה בהרבה השקעה (של זמן או של משאבים) על שיפור הביצועים שלכם בגוגל. אז כדי למקסם את המאמצים שלכם וליהנות מהיתרונות הכוללים כדאי לעשות את הקמת דף הנחיתה בתוך האתר.


כאן תוכלו לקרוא למה בכלל צריך קידום אורגני בגוגל.


אז שתדעו שאפשר להקים בקלות דפי נחיתה פנימיים באתר קיים, ואם יש צורך אז גם כאלה שאינם מושפעים מהעיצוב הכולל של האתר שלכם. הנה איך עושים את זה:


:wordpress

כשאנחנו פותחים עמוד חדש, במידה ואנחנו עובדים עם מערכת של אלמנטור - בהגדרות העמוד נבחר באופציה ''אלמנטור קאנבאס''

:WIX

הכנתי לכם הסבר מצולם איך להגדיר את האופצייה בעמודאיפה אפשר לפתוח דף נחיתה (למי שאין אתר)?

היתרון בדפי הנחיתה דווקא עכשיו זה היכולת לפרסם תוכן מהיר ועצמאי, לפרסם שירות מהיר בלי להתחיל לתכנן אתר שלם (שייקח זמן להקים). בשוק קיימות הרבה אופציות להקמת דפי נחיתה וכשתשאלו על איפה כדאי להקים דף נחיתה תקבלו המון המון תשובות והצעות: wix, wordpress, רב מסר, אקטיב טרייל, smoove, mailchimp ועוד ועוד הרבה אפשרויות.


חשוב לעשות הבחנה בין שני הסוגים העיקריים של השרותים הללו.

פלטפורמות כמו wix או wordpress הן פלטפורמות שכל מטרתם זה בניית אתרים: בלוגים, דפי נחיתה, אתרי תדמית, תיקי עבודות וכל מי שצריך פינה משלו ברשת. יש ביניהם הבדלים (על כך בהמשך) אבל זה מהות הפלטפורמות הללו.


פלטפורמות כמו רב מסר, אקטיב טרייל, smoove, mailchimp ואחרות הן פלטפורמות המתמחות בדיוור אלקטרוני (אימייל מרקטינג) ובכל הקשור לכך: בניית דפי נחיתה שמטרתם איסוף מיילים לצורך המשך דיוור, ניהול ניוזלטרים, לידים, אוטומטית של מיילים וכו. הבסיס שלהם זה ניהול רשימות תפוצה ושיווק באמצעות אימייל וSMS, לא בניית אתרים ודפי נחיתה.


לכן, הרבה מהיכולות שלהם לתת לנו נתונים, לאפשר לנו לנהל מידע ולהוסיף תוכן הם בדרך כלל מוגבלות וחשוב להבין את זה לפני שפונים אוטומטית לבנות במערכות האלה את דף הנחיתה שלהם.

אני ממליצה כן להשתמש בפלטפורמות האלה למה שהן נועדו לו - דיוור אלקטרוני ולחבר אותם לאתרים שנבנו בפלטפורמה המיועדת לבניית אתרים. גם במקרה של דף נחיתה.


הנה כמה סיבות למה כדאי להקים את דף הנחיתה שלכם דווקא בwix או wordpress:

דומיין ונכס משלכם עם חשיבה קדימה

כשאתם מקימים דף נחיתה בפלטפורמה כמו wix או wordpress אתם למעשה יוצרים לעצמכם דף נחיתה עם פוטנציאל להתרחבות. אתם רוכשים דומיין משלכם שיש לכם שליטה על הניהול שלו ואתם לא