עוד בבלוג:

  • קטרינה מוניץ

תשכחו כבר מכתיבת SEO

עודכן ב: מרץ 28


צרוף המילים ''מאמרי SEO'' לא פעם מעוררים רגשות סלידה בקרב עסקים, אנשי תוכן ואנשי שיווק. לרוב כי מדובר בתוכן קצר, לא איכותי שהמטרה שלו היא לדחוף אין סוף מילות מפתח בתוך הטקסט וליצור אליו לינקים והפניות במטרה לקדם את המאמרים הללו לעמודים הראשונים בגוגל. המטרה היא כתיבה למנוע החיפוש ולא לאנשים, לכתוב לרובוטים.


שזה משהו שאכן היה רלוונטי פעם, רק מה… הרובוטים האלה של גוגל משתדרגים כל הזמן ואף הם נלחמים בתופעה הזו כיום, תופעה שהפכה לקללת אנשי השיווק והתוכן אבל משום מה מסרבת להיעלם מהעולם.


מה זה כתיבת SEO

למה בכלל זה קורה?

כל הרעיון הזה של מנוע החיפוש התחיל אי שם ב1998 ועבר המון שינויים וגלגולים במשך השנים עד שהוא הגיע לאיפה שהוא נמצא היום. בעבר הטכנולוגיה הייתה פשוטה יותר ולמעשה כל המטרה הייתה לעזור לגוגל לסרוק את האתרים שלנו, להגדיר להם במה האתר שלנו עוסק בצורה ברורה. זה כלל גם שימוש במילות מפתח שהוחבאו בקוד של האתר ולאחר מכן נזרקו בתוך התוכן באתר, התפיסה הייתה שככל שהמילת חיפוש תופיע יותר פעמים וביותר מקומות יהיה קל יותר להגיד לגוגל: ''הנה האתר שלי עוסק בX, אז אם מישהו מחפש את המילת מפתח הזו תציג לו את התוכן שלי''.


על הרקע הזה התפתחו בזמנו גם תופעות אפלות בSEO שעשו דברים לא חוקיים בתחום הקידום האורגני כמו לדחוף המון מילות מפתח בצבע לבן על רקע לבן של אתר - נטו בשביל מנוע החיפוש. היום התופעות האפלות בקידום האורגני קיבלו פנים אחרות ומתוחכמות יותר, אבל בגוגל נלחמים (ומענישים) בחומרה על התופעות הללו.