עוד בבלוג:

  • Admin

מדריך דפי נחיתה: איך ממקסמים את יכולות הדף נחיתה שלנו

עודכן ב: ינו 31

ברוכים הבאים לחלק השלישי במדריך דפי הנחיתה שלי. בפוסט הקודם בסדרה עסקנו באיך כותבים ומעצבים את דף הנחיתה שלכם והפעם אני רוצה לדבר על מערכות שנוכל לחבר לאתר כדי למקסם את ביצועי הדף נחיתה שלנו: לאסוף כמה שיותר מידע שימושי על המשתמשים, לדעת לנתח את ביצועי הדף נחיתה שלנו על מנת לשפר אותו כל הזמן ואיך להגיע לאותו קהל שביקר בדף שלנו אבל לא השאיר פרטים להרשמה.


חשוב לי לציין: אומנם המדריך שלי עוסק נקודתית בדפי נחיתה אבל יש בו המון מידע הרלוונטי גם לכל מי שבונה אתר מלא ומורחב. שכן, כמו שכתבתי בפוסט הראשון בסדרה - אם הקמת דף הנחיתה מתבצעת בפלטפורמה לבניית אתרים (על כל יתרונותיה), ניתן להרחיב את הדף נחיתה שלנו לאתר מלא בקלות.

החלק הזה במדריך הוא לגמרי רלוונטי ומתאים הן לדפי נחיתה והן לאתרים מלאים.


למי שהגיע לפה בפעם הראשונה, הנה מה שמחכה לכם במדריך:

פוסט ראשון: איפה כדאי לפתוח דף נחיתה? כל הפרמטרים שחשוב לשים לב אליהם

הפוסט שני: איך כותבים ומעצבים דפי נחיתה

הפוסט הנוכחי: איך ממקסמים את הביצועים של דף הנחיתה שלכם

והפוסט הבא (והאחרון) במדריך יתן לכם את כל הכלים לפתיחת דף נחיתה בפלטפורמת WIX.


רוצים להישאר מעודכנים ולקבל עדכון ראשונים על הפוסט החדש בבלוג? מוזמנים להירשם לקבלת עדכונים ממש פה.


מדריך לבניית דף נחיתה- פיקסלים, גוגל אנליטיקס וכו

לפני שנתחיל - חשוב לי לציין שכל דבר שאתם מוסיפים לאתר שלכם עשוי להשפיע על מהירות טעינת האתר, לכן הטמיעו והתקינו רק את הדברים שאתם הולכים באמת להשתמש בהם. למשל, אם הקהל שלכם לא נמצא בלינקדאין ואתם לא מתכוונים לעשות קידום ממומן בלינקדאין חשבו פעמיים האם יש צורך בכלל בהטמעת פיקסל של לינקדאין וכך הלאה. דוגמא נוספת: אם אתם משתמשים בפלטפורמה של WIX לאתר שלכם, שימו לב שיש מערכת דיוור של WIX שכבר קיימת במערכת ויכולה לשמש אתכם לאוטומציות ולדיוור, אז אולי אין צורך לבחור מערכת דיוור חיצונית וכך הלאה.


דיוור

אז נכון, מצד אחד זה נראה ממש מובן מאליו, שאם הקמנו דף נחיתה אנחנו בהכרח צריכים לחבר אותו למערכת דיוור, בטח אם הדף נחיתה שלנו משמש לאיסוף לידים בצורת הורדת מדריך או משהו בסגנון הזה. אבל לפעמים זה מתפספס, אז גם למתחילים וגם למתקדמים הנה כמה נקודות על דיוור ודפי נחיתה:

  • אם מטרת דף הנחיתה שלכם היא לאסוף לידים או להגדיל רשימת תפוצה על ידי הפצת מדריך חינמי (תמורת הרשמה בדף, כן?) במקום לשלוח ידנית, אל תתעצלו וחברו את דף הנחיתה למערכת דיוור. לשלוח מהמייל האישי שלכם לא נראה מקצועי מספיק, זה לא אוטומטי ומיידי וזה בעיקר יוצר חוויה של סרבול עבור הלקוח עד שהוא יכול פשוט לוותר על רעיון קריאת המדריך או להצטער שהשאיר את הפרטים שלו אצלכם. לכן, יצירת אוטומציה פשוטה בעזרת מערכת דיוור המחוברת לדף נחיתה שלכם היא הכרחית: הלקוח נרשם במערכת ומקבל את המדריך למייל שלו. נגמר.

  • אם מטרת דף הנחיתה שלכם היא לפרסם שירות ולעודד את הלקוח שישאיר פרטים כדי שיצרו עימו קשר - לפעמים כיתוב של ''הרשמתך התקבלה'' בעמוד נחיתה עצמו נראה לא מספיק, אין פה שום ערך (לרוב) מעבר לטכניות שבדבר. אבל חשבו רגע על הלקוח, כמה הוא סומך על האישור האוטמטי הזה? מתי תחזרו אליו? הוא מחכה לכם ממש עכשיו, עכשיו הוא חם על השירות, מה תייבשו אותו עד שתתפנו? לפספס את רגע הנלהבות של הלקוח לקבלת פרטים או סגירת השירות מולכם יכול לעלות לכם ביוקר. לכן, חוץ מהודעת אישור אוטומטי שיופיע במסך דף הנחיתה - שלחו בעזרת אוטומציית דיוור מייל ללקוח מיד בתום ההרשמה עם מידע רלוונטי ועוד קצת תוכן עליכם: ספרו לו תוך כמה זמן בערך תצרו עימו קשר, הציעו לו דרכים לקבוע איתכם שיחה עכשיו ליום X בשעה Y, הציעו לו עד שתחזרו אליו לקרוא ולקבל מידע נוסף עליכם בלינקים מצורפים מתוך האתר המלא שלכם וכו וכו. מעבר לאשרור שהפרטים שלכם אכן התקבלו, הארכתם את נלהבות הלקוח, נתתם לו עוד מידע, תיאמתם ציפיות לגבי המשך התהליך ואולי אף החזרתם אותו לטייל עוד קצת באתר שלכם. מדהים לשני הצדדים.

  • כשדף הנחיתה שלנו מעודד רכישת מוצר ישירות מתוך העמוד - מעבר לשליחת הקבלה ואישור ההזמנה ללקוח, מומלץ גם פה לעשות תיאום ציפיות: מתי המשלוח יגיע אליכם? האם יש עיכוב בימים אלה? זה המקום גם לעודד את הלקוח לרכישה חוזרת על ידי קוד קופון לקנייה הבאה, הזמנה להציץ בפריטים נוספים באתר. שימוש נכון בדיוור ברכישות אונליין יכול להזניק את חווית הלקוח שלכם גם בזמן ההמתנה למוצר - עדכנו אותו שבדיוק המשלוח שלו נארז ויצא לשליח, התרגשו בשבילו שהוא בדרך ושאלו אותו לדעתו לאחר שהמשלוח התקבל - גם כדי לקבל מידע על השילוח, ללמוד על התהליך ולאפשר ללקוח חוויה טובה שתהפוך אותו ללקוח חוזר.

הנה דוגמא לקוד קופון שנשלח בתום רכישה מ Terminal X, גם קוד קופון שיעודד אותי לחזור לרכוש וגם המלצות ממש במייל לדברים שיכולים להיות רלוונטיים לפי ההזמנה שלי:


דוגמא לניוזלטר בתום רכישה באתר

דוגמא מצויינת נוספת לשימוש במערכת דיוור תוך כדי תהליך של שליחת המוצר ללקוח הוא של ''התבלינים של איילת'' שם אני מקבלת למעשה בתום ההזמנה אישור רכישה אבל גם מייל מאוחר יותר עם אישור על כך שהחבילה שלי יצאה לדרך. המייל השני עושה תיאום ציפיות לגבי קבלת המשלוח, מידע שימושי לגבי חברת השליחויות, ביסוס הביטחון שלי שלכל מטרה אני יכולה לפנות אליהם וגם עידוד להיכנס לקהילה שלהם ולתייג אותם ברשתות חברתיות. מינוף מקסימלי של מייל אינפורמטיבי.מייל אישור שליחת משלוח

דוגמא לדיוור באיקומרס

לסיכום: מערכת דיוור שתחובר לדף נחיתה שלכם תתן לכם את היכולת לאסוף את המידע מהלקוחות לרשימה מאורגנת (ולדוור להם בהמשך), ליצור מערכת יחסים ותאום ציפיות עם הלקוח, ליצור אוטומציות של מיילים שישפרו את זמני התגובה שלכם (ויחסכו לכם זמן) ועוד.

פיקסלים

הבעיה העיקרית בדפי נחיתה זה כשגולשים נכנסים לדף שלנו אבל לא משאירים פרטים מסיבה כזו או אחרת. אולי הם לא מספיק בשלים לרכישה, אולי עמוד הנחיתה שלנו לא מספיק ברור ומעודד הנעה לפעולה (על כך בנפרד) או מסיבות רבות אחרות. הרבה פעמים שואלים אותי איך אפשר ליצור אוטומצית דיוור לאותם אנשים שלא השאירו פרטים, הבעיה היא שאם אדם לא השאיר פרטים, פשוט אין לנו את הפרטים שלו כדי לדוור לו. אז מה עושים? מטמיעים פיקסלים שמאפשרים לנו לעשות רימרקטינג לכל אותם האנשים שביקרו בדף אבל לא ביצעו רכישה.


נקודה חשובה: רימרקטינג ניתן לעשות רק בקידום ממומן. אל תנסו לחפש את האופציה הזו בקידום אורגני, כי היא פשוט לא קיימת. בקידום אורגני הקהל ורמת החשיפה שלכם נקבעים על ידי הפלטפורמה, בניגוד לקידום ממומן בו אתם מגדירים מה סוג המודעה ומי הקהל יעד לו אתם מפרסמים.


איך עובד הקונספט של הפיקסל?

לכל פלטפורמה (פייסבוק, לינקדאין, גוגל וכו) יש קוד ייחודי שאתם יכולים לקבל דרך מנהל המודעות שלכם ולהטמיע באתר (כל אחד מהם נקרא בשם אחר אבל עושה את אותה פעולה). הקוד הזה למעשה מאתר מי האנשים שביקרו באתר שלכם והיו מחוברים במקביל (דרך החשבון שלהם) למערכת שבחרתם להשתמש בפיקסל שלה.


למשל: פיקסל פייסבוק ידע לסמן את כל מי שביקר באתר שלכם דרך חשבון שמזוהה בפייסבוק או באינסטגרם.


אנחנו לא נדע מי הם האנשים האלה, אנחנו רק נדע להגדיר לפלטפורמה ''לצבוע אותם'' כלומר: לבנות קהל שאליו אנחנו רוצים לפרסם שהוא כל האנשים שביקרו באתר שלנו בתקופה של X זמן וסומנו על ידי הפיקסל של פייסבוק.


על ידי סימון הקהל הזה למעשה נוכל לעשות קמפיין רימרקטינג לכל אותם אנשים כדי לעודד אותם לבצע את הפעולה שרצינו שיעשו- זה יכול להיות על ידי מתן ערך מוסף לשירות, הוספת מידע שישכנע אותם לקנות, הוספת מידע על אלה שכבר רכשו, מידע שמבסס את האמון שלנו, כלי חינמי לעידוד רכישה, קופון רכישה ועוד.


דרכים חכמות להשתמש בפיקסל:

השימוש בפיקסלים יכול לעזור מאוד לקידום ממומן וממוקד ללקוחות מתלבטים. אבל הוא גם יכול להיות מאוד בזבזני ולא יעיל. הנה כמה טיפים לאיך לשפר את העבודה עם הפיקסל שלכם:

  1. הבינו את המספרים- אם יש באתר שלכם 1000 מבקרים אבל אין רכישות, יכול להיות שמשהו בתוכן של האתר שלכם לא עובד, נסו להבין מה לא עובד, קודם לבצע מקצה שיפורים ואז לחזור לאותם אנשים ולקדם להם שוב קמפיין שמעודד כניסה לדף נחיתה שלכם

  2. יכול להיות שמבקרי האתר עוד לא מספיק בשלים להשאיר פרטים או לרכוש מכם, לכן מומלץ לעשות תהליך בו אתם ''מחממים'' את הקהל שלכם - תנו להם מידע, כלים, המלצות, חיזוק ההצדקה החברתית לרכישה מכם (לדוגמא כמה כבר רכשו, כמה כבר נהנו מהמוצר, המלצות ועוד). ניתן להתחיל קודם בדף נחיתה שיעודד הורדת מדריך ללא עלות (או קריאת פוסט בבלוג ללא השארת פרטים) ואז פרסום ממומן לאנשים שהורידו את המדריך או ביקרו בבלוג שלכם.

  3. תחסכו לעצמכם כסף ואל תבזבזו אותו על אנשים שכבר השאירו פרטים או ביצעו רכישה (אלא אם מדובר בקמפיין לעידוד רכישה חוזרת) - פשוט הגדירו למערכת שדרכה אתם עושים קידום לא להכליל את כל מי שביקר באתר שלכם והשאיר פרטים או ביצע רכישה. חבל לחזור ולפרסם לאנשים שכבר קנו - אתם מציקים להם במודעות שלכם ומבזבזים את הכסף של עצמכם.


גוגל אנליטיקס והמקבילות אליה