top of page

פוסטים אחרונים:

או: אני רוצה לקבל עדכונים על מאמרים חדשים במגזין

שלחי לי תחתונים וגופיות

הנרשמים יקבלו את המדריך המלא והמקיף לדפי נחיתה. המדריך כולל מעל 60 עמודי תוכן והמלצות!
אני מתחייבת לא לשלוח לכם ספאם או להעביר את המייל שלכם לגורם חיצוני.
ההרשמה היא לעדכונים על פוסטים חדשים המתפרסמים אחת לשבוע לכל היותר.

  • קטרינה מוניץ

למה חייבים לשים באתר עמוד ''שאלות ותשובות''?

קשה להגיע לעמוד הראשון בגוגל. ממש ממש קשה. אם פעם הייתם בעמוד הראשון בתוצאות החיפוש והייתם מקבלים כ31% מהקליקים על אותו קישור אורגני שלכם, היום שיעור הקליקים הממוצע ללינק שנמצא במקום הראשון הוא 19.3%.


למה זה קורה? כי גוגל מכניסים עוד ועוד פרמטרים לעמוד התוצאות הראשון- יותר תוצאות ממונות נכנסות, יש גם עוד אלמנטים כמו google my business שנכנסים לשם והתוצאות האורגניות (שעבדנו עליהם ממש קשה) נדחקות עוד ועוד למטה ויש פשוט פחות לינקים אורגניים בעמוד הראשון.


אבל מה כן מתברג לעמוד הראשון? תשובות לשאלות נפוצות.


שאלות ותשובות באתר

למה צריך תשובות לשאלות נפוצות?

  1. אם כשאנחנו למדנו בבית ספר בשיעור ''מחשבים'' היו מלמדים אותנו לחפש באופן הבא: ''קידום אתר +אורגני+ממומן'', היום אנחנו פשוט כבר לא מחפשים ככה. הרבה פעמים אנחנו מכניסים שאלה ספציפית לאתר ''איך לקדם את האתר שלי בגוגל'' או מתחילים לכתוב וגוגל כבר משלימה לבד את השאלה שלנו. כלומר, גם אם לא נחפש בצורת שאלה, כמעט תמיד תעלה תשובה לשאלה קשורה בהתאם למה שחיפשנו. אפילו בתוצאות חיפוש קשורות נמצא שאלות נוספות שאולי יהיו רלוונטיות.

  2. זוכרים את הפוסט על כתיבת אשכולות? אנשים מחפשים תשובה והתייחסות לבעיה או סיטואציה ספציפית. הם לא רוצים לקרוא את כל התורה כולה, הם רוצים להבין את הנושא המסויים, לקבל מענה לבעיה או שאלה נקודתית ואולי משם ירחיבו לנושא הכללי יותר.

  3. עם התרחבות התופעה של שימוש בעוזרות אישיות בטלפונים, מחשבים ומכשירים ביתיים חיפוש באמצעות קול הופך ליותר ויותר עדכני ורלוונטי. החיפוש הופך להיות ממש מילולי ובצורת שאלה. תוכלו לקרוא ולהרחיב עוד בנושא כאן.


החיסרון - יש מקום רק לשאלה אחת ולתשובה אחת. גם בתוצאה הקולית וגם בתוצאת החיפוש בעמוד הראשון.

מעניין לשים לב שתשובות לשאלות נפוצות יעלו לרוב יותר כשמחפשים בשפה האנגלית ופחות כשמחפשים בעברית. שזה אומר שאם נשקיע את הזמן בליצור שאלות ותשובות תחת תחום העיסוק שלנו נוכל בקלות להתברג במקום הזה בהמשך ולהקדים את המתחרים שלנו.


טיפים לאיך לשלב שאלות ותשובות באתר:כתבו שאלה ותשובה מלאה

אל תתנו לגוגל לנחש מה יכולה להיות השאלה שעליה עניתם במאמר החדש באתר שלכם. נסחו שאלה ברורה ותשובה ישירה ומלאה. פרטו כמה שיותר את התשובה שלכם. המטרה היא לענות על השאלות בקיצור, מומלץ לפרט את התשובה שלכם בנקודות.


השתמשו בשפה פשוטה

אל תכתבו בשפת רחוב אבל אל תתחכמו יותר מידי. השתמשו בשפה פשוטה ומובנת. שימו לב שלא רק השפה אלא גם התוכן של התשובה שלכם צריך להיות ברור ומפורט כמה שיותר. כי אם אתם לא תפרטו ותסבירו מספיק- מישהו אחר יעשה את זה במקומכם. והתחרות היא כאמור על הימצאות של תשובה אחת בלבד בעמוד הראשון.


הימנעו משפה מכירתית

זה לא הזמן לקדם את המוצר שלכם, זה לא הזמן לכתוב ''צרו עמנו קשר''. אם אתם הולכים על אסטרטגיה של שאלות ותשובות- ענו בצורה מקצועית ופשוטה על השאלה. אחרי הכל האתר שלכם כבר בולט בראש רשימת החיפושים, אם זה מספיק מעניין את מי שחיפש את התשובה לשאלה, הוא ימשיך לקרוא ולעיין באתר שלכם. אם תהיו מכירתיים או מעורפלים מידי, תמצא תשובה אחרת שיותר תתאים באותה המשבצת.


עשו תבנית של שאלות ותשובות

הקלו על החיפוש, גם על האדם המחפש וגם על האלגוריתם של גוגל. אל תתחכמו. פשוט צרו פורמט של שאלות ותשובות, כשאתם עושים רמות שונות של שאלות (מהפשוטות ביותר עד המורכבות) וענו עליהם באתר שלכם בצורה מסודרת. מומלץ גם לחלק את השאלות לפי נושאים. גם כדי להופיע בכמה שאלות שונות בתוצאות החיפוש וגם כדי שמשתמשים שיגיעו לעמודים האלה יוכלו להרחיב ולקרוא את התשובות שלכם לשאלות היותר מורכבות באותו הנושא.


כאן תוכלו לראות איך מוסיפים עמוד שאלות ותשובות לאתר WIX:


יש לכם שאלות? מוזמנים לשלוח לי שאלות בכל הפלטפורמות: באתר, במייל, בווטסאפ, פייסבוק או לינקדאין.

או פשוט להשאיר תגובה פה מתחת לפוסט! מבטיחה להשיב לכל שאלה ופנייה בפירוט ככל הניתן.


ואם בא לכם, אתם יותר ממוזמנים להירשם לקבלת עדכונים על פוסטים חדשים - כאן.

716 צפיות0 תגובות

コメント


קטגוריות:

bottom of page