עוד בבלוג:

  • קטרינה מוניץ

למה חייבים לשים באתר עמוד ''שאלות ותשובות''?

עודכן ב: פבר 1

קשה להגיע לעמוד הראשון בגוגל. ממש ממש קשה. אם פעם הייתם בעמוד הראשון בתוצאות החיפוש והייתם מקבלים כ31% מהקליקים על אותו קישור אורגני שלכם, היום שיעור הקליקים הממוצע ללינק שנמצא במקום הראשון הוא 19.3%.


למה זה קורה? כי גוגל מכניסים עוד ועוד פרמטרים לעמוד התוצאות הראשון- יותר תוצאות ממונות נכנסות, יש גם עוד אלמנטים כמו google my business שנכנסים לשם והתוצאות האורגניות (שעבדנו עליהם ממש קשה) נדחקות עוד ועוד למטה ויש פשוט פחות לינקים אורגניים בעמוד הראשון.


אבל מה כן מתברג לעמוד הראשון? תשובות לשאלות נפוצות.


שאלות ותשובות באתר

למה זה בכלל קיים?

  1. אם כשאנחנו למדנו בבית ספר בשיעור ''מחשבים'' היו מלמדים אותנו לחפש באופן הבא: ''קידום אתר +אורגני+ממומן'', היום אנחנו פשוט כבר לא מחפשים ככה. הרבה פעמים אנחנו מכניסים שאלה ספציפית לאתר ''איך לקדם את האתר שלי בגוגל'' או מתחילים לכתוב וגוגל כבר משלימה לבד את השאלה שלנו. כלומר, גם אם לא נחפש בצורת שאלה, כמעט תמיד תעלה תשובה לשאלה קשורה בהתאם למה שחיפשנו. אפילו בתוצאות חיפוש קשורות נמצא שאלות נוספות שאולי יהיו רלוונטיות.

  2. זוכרים את הפוסט על כתיבת אשכולות? אנשים מחפשים תשובה והתייחסות לבעיה או סיטואציה ספציפית. הם לא רוצים לקרוא את כל התורה כולה, הם רוצים להבין את הנושא המסויים, לקבל מענה לבעיה או שאלה נקו