עוד בבלוג:

  • קטרינה מוניץ

ניתוח ניוזלטרים של מתחרים

עודכן ב: פבר 1

אחרי שבדקנו את האתר ואת הרשתות החברתיות של המתחרים שלנו, השלב הכמעט אחרון הוא לבדוק את הניוזלטר שלהם.


ניוזלטר הוא עוד כלי שיווקי שאסור להתעלם ממנו: הוא יכול להעלות את התנועה לאתר, להגביר מודעות למותג או לבלוג ולהפיץ מסרים שיווקיים ישירים (כמה דיוור קיבלתם בshoppingil, יום הרווקים הסיני או לקראת black friday?). לכן צריך להבין לאיזה צורך הוא משמש את המתחרים שלנו. או במילים אחרות:


איך הם מעודדים אותנו להירשם לניזלטר? מה מבטיחים לנו ומה אנחנו מקבלים אחר כך למייל שלנו?


מחקר מתחרים- ניוזלטרים

השלב הראשון בהפצת ניוזלטר הוא לבנות את רשימת התפוצה על ידי עידוד הגולשים להירשם לניוזלטר. יש מגוון דרכים להניע גולשים להירשם לרשימת תפוצה שלנו וחשוב לנו להבין באיזה דרכים עושים זאת המתחרים. לכן, בשלב הראשון חשוב לחזור לרשימת האתרים של המתחרים שלנו ולזהות שם איך הם מעודדים את הגולשים להירשם לרשימת תפוצה.


קודם כל נבין:

איפה ואיך באתר המתחרה שלנו מנסה להניע את הגולשים לבצע הרשמה לניוזלטר.

  • האם זה מופיע בכל עמוד או רק בחלק מהעמודים?

  • האם זה חלק מהתבנית של האתר ומופיע במקומות קבועים לאורך האתר? (לדוגמא בתחתית או בראש העמוד).

  • האם יש פופ אפ באתר שמעודד הרשמה? באיזה עמודים ואחרי כמה זמן הוא קופץ?

  • האם לאורך התוכן\הבלוג הכתוב באתר יש הצעה לגולשים להיכנס לרשימת תפוצה?


לפי האופן שבו הם מעודדים את העוקבים שלהם להירשם תבינו כמה חשוב להם לעשות זאת.


לדוגמא, אצלי יש פופ אפ להרשמה לניוזלטר רק בבלוג, כי המטרה שלי היא להשאיר אתכם מעודכנים אחרי שכבר קראתם קצת מהתוכן שלי. חוץ מהפופ אפ הזה תוכלו למצוא גם בתוך התוכן של הבלוג עצמו במקומות רלוונטיים הזמנה להירשם לניוזלטר. לדוגמא בפוסטים כמו זה שהם חלק מסדרה - בא לי שתחזרו לקרוא עוד חלקים ממנה אז אני מזמינה אתכם להירשם על ידי הפנייה לעמוד הרשמה יעודי בסוף כל פוסט.

(אבל אם בא לכם כבר עכשיו, אפשר להירשם כאן.)

בשלב השני חשוב להבין איך הם מעודדים את העוקבים להירשם? באיזה ניסוח (מיקרוקופי) הם משתמשים, מה הם מבטיחים לנרשמים?

  1. האם הם מעודדים הרשמה רק לעדכונים בבלוג?

  2. האם מקבלים מדריך כלשהו תמורת ההרשמה?

  3. האם יש הטבה או קוד קופון לנרשמים לניוזלטר?

אני ממליצה גם לתעד ברשימה שלכם באיזה דרכים הם מעודדים את הקוראים להירשם לניוזלטר, כדי לנסות לזהות מגמות בתחום הזה בשוק שבו אתם פועלים. למשל בתחום מומחי SEO כמעט תמיד תוכלו לקבל מדריכים מפורטים בתמורה לרישום, בבלוגים תקבלו הבטחה לקבלת עדכונים, באתרים ecommerce הטבות וכך הלאה.


שימו לב: המטרה של הפוסט הזה ושל המחקר שלכם הוא לא להגיד מה נכון ומה לא נכון לעשות בניוזלטרים, אלא לראות מה אפשר ללמוד מהמתחרים שלכם וכיצד אפשר להסיק מסקנות מכך לגבי השוק שלכם והצעדים שלכם בהמשך.


אז בואו נראה קצת דוגמאות לסגנונות של ניוזלטרים ומה אפשר ללמוד מהם:


פופ-אפים באתר

פה האתר אומר לכם שיש להם מעל 40 אלף נרשמים ומזמינים אתכם לקחת מהקבוצה הזאת. בנוסף הם מציינים במדויק מתי נשלח המייל - כלומר המטרה שלהם היא להוריד את החסמים של הגולשים בכל דרך ולעודד אותם להירשם: לציין גודל, להזכיר שאתם יכולים לצאת בכל שלב ותזמון קבוע של ניוזלטרים.


פופ אפ באתר

באתר של פבל ישראלסקי יש פופ אפ שמעודד אתכם להירשם ולקבל מידע נוסף על כנס שיווק. אנחנו יכולים להבין שהכנס הזה חשוב לו והוא כנראה ישמח לתזכר אותנו לרכוש כרטיסים אליו.


הרשמה לניוזלטר

אחרי ההרשמה אנחנו מקבלים הודעת ברכה על הרישום שלנו שמבטיח לנו שמחכה לנו במייל קופון הנחה ומזמין אותנו להמשיך ולקבל עוד מידע על הכנס, כלומר בהדרגה אנחנו מקבלים עוד תזכורות ומידע על הכנס כדי לבנות את האמון שלנו.


עידוד הרשמה לניוזלטר
הרשמה לרשימת תפוצה

הרשמה לדיוור

באתר של Brian Dean אנחנו יכולים לראות שהוא מנסה במגוון דרכים לעודד אותנו להירשם לרשימת התפוצה שלו: בעמוד הבית הוא מזמין אותנו להירשם ולקבל טיפים על SEO ובעמודי תוכן אחרים (ויש לו הרבה תוכן) הוא מציע לנו למשל לקרוא את אחד המדריכים שלו באתר מאוחר יותר ולקבל אותו כקובץ PDF למייל שלנו. בהזדמנות אחרת הוא מציע לנו מדריך אחר בתמורה להרשמה. בקיצור- כל עמוד וכל תוכן מקבל הנעה שונה לפעולה ולכולם מטרה אחת: שתרשמו לניוזלטר שלו, זה נותן לנו להבין קודם כל שאתם לא נותנים את המייל שלכם בחינם אלא מקבלים בתמורה המון תוכן ומידע וזה גם מדגיש כמה חשוב לו שתרשמו לניוזלטר שלו (תרשמו באמת, מאוד מומלץ).


אחרי שבדקתם כיצד המתחרים מעודדים הרשמה לניוזלטר שלהם, עשו את הפעולה הפשוטה: הירשמו לניוזלטר שלהם על מנת להתחיל לעשות את הניתוח.


בניגוד לניתוחים של רשתות חברתיות ואתרים בהם הניתוח תלוי לגמרי בזמן בו תבחרו לעשות אותו, ניתוח ניוזלטרים לוקח פשוט יותר זמן כי עדיף להתחיל לאסוף מידע במשך שבועיים-חודש כדי להתחיל להבין כיצד המתחרים משתמשים בו. אגב אני ממליצה לא להסיר את עצמכם ולהמשיך להיות מעודכנים אחרי מה שהמתחרים שלכם עושים כדי להבין איפה אתם עומדים בתחרות מולם.


אחרי ההרשמה: בדקו האם המתחרים שלכם שולחים הודעה ראשונה שמברכת את המצטרפים החדשים לניוזלטר. הודעה זו חשובה על מנת להבין לאיזה תוכן ראשוני מפנה הניוזלטר הראשון, הוא יספר לכם איזה תוכן המתחרה שלכם רוצה שתצרכו בשלב הראשון על מנת להכיר אותו לעומק.


אישור הרשמה לניוזלטר

הנה בבלוג של יונית צוק (הבלוגריסטית), את המידע הראשוני אנחנו מקבלים באתר ולא במייל האישור הרשמה. היא עושה לנו סדר ומפנה אותנו מאיפה לקרוא את הבלוג שלה ובעצם מארגנת לנו את המידע כמו שהיא הייתה רוצה שנצרוך אותו.

(גם אחרי יונית צוק אני ממליצה בחום לעקוב, יש הרבה מה ללמוד ולקבל מהמידע הרב שהיא משתפת)


אישור הרשמה לניוזלטר

בהמשך לפופ-אפ הרשמה של פבל ישראלסקי אנחנו מקבלים מייל שמברך אותנו על ההתעניינות בכנס וכאמור: עוד מידע וסיבות למה אסור לפספס את הכנס השנה.


אוקיי, ביצענו רישום - עכשיו מתחילים לעקוב אחרי הניוזלטרים של המתחרה


תדירות