עוד בבלוג:

  • קטרינה מוניץ

שיתופי פעולה דיגיטליים

עודכן ב: פבר 1

הרבה עסקים שאין להם תקציב לפרסום ממומן מגיעים בשלב כזה או אחר למצב של תסכול. אנחנו רוצים לקדם את עצמינו אבל מרגישים מאוד מוגבלים בפלטפורמות בהם אנחנו פועלים. בין אם זה ברשתות החברתיות או בין אם זה אפילו באתר הפרטי שהקמנו בעמל רב. נכון, אני חסידת SEO (קידום אורגני בגוגל) ומאוד מאמינה בזה. אבל בואו נשים את הקלפים על השולחן, זה לוקח זמן והרבה פעמים אפילו גם בקידום אורגני עושים ''טריקים'' שבהם משקיעים תקציב מסוים (גם אם הוא מינימלי) כדי להקפיץ את העסק שלנו צעד אחד נוסף קדימה.


אז אם יש לכם בלוג, אתר או אפילו סתם עמוד עסקי, איך אפשר לקדם את עצמכם עוד, להגיע לקהל לקוחות פוטנציאלי ורחב יותר אחרי שהרגשתם שמיציתם את כל מה שכרגע אתם יכולים להשיג בחינם? פשוט מאוד, צרו שיתופי פעולה דיגיטליים ברשת עם קולגות, אנשים מתחומים רלוונטיים למה שאתם עושים וכך הלאה.


שיווק באמצעות תוכן


איך עושים את זה? קודם כל פונים לאדם הרלוונטי שמעניין אתכם, גם אם אתם לא מכירים אותו. רצוי אפילו לפנות לכמה וכמה אנשים במקביל ופשוט להציע שיתוף פעולה. שיתוף פעולה יכול להיות במספר סוגים, אבל אני רוצה להתמקד בהחלפת תוכן. אתם יכולים להציע לכתוב לבלוג או לאתר של האדם איתו תרצו לשתף פעולה. אבל רגע, לעבוד בחינם? מה זה ייתן לי? אז ככה:

  1. חשיפה לקהל יעד נוסף שעוקב אחרי הבן אדם הרלוונטי אליו פניתם (נסו להגיע לאדם שכבר פעיל וצבר לעצמו קהל עוקבים כלשהו).

  2. אם יש לכם אתר כמובן תקבלו לינק מאתר חיצוני שמפנה אליכם- מה ששווה המון המון בעולם