פוסטים אחרונים:

או: אני רוצה לקבל עדכונים על מאמרים חדשים במגזין

שלחי לי תחתונים וגופיות

הנרשמים יקבלו מדריך לשיווק באמצעות וידאו.
אני מתחייבת לא לשלוח לכם ספאם או להעביר את המייל שלכם לגורם חיצוני.
ההרשמה היא לעדכונים על פוסטים חדשים המתפרסמים אחת לשבוע לכל היותר.

  • Admin

הכינו את העסק לחגי תשרי!

עם כל מה שקורה במדינה עם הגבלות הקורונה ואין סוף התווים (התוו הירוק, הסגול, השמח, העצוב וכו) וכל זה בחופש הגדול כשסימן שאלה גדול מרחף על הראשון בספטמבר, אני לא בטוחה כמה שמתם לב שאנחנו כמעט בסוף אוגוסט וכל ספטמבר כולו הולך להיות חגים. אז אין לדעת אם יהיה או לא יהיה סגר בקצב הזה, אבל מבחינה עסקית חייבים להיערך לספטמבר- אוקטובר מעכשיו.


בואו נעשה סדר מבחינת ימי עבודה:

בכל חודש ספטמבר, בניקוי חגים, ערבי חג וסופי שבוע (שישי-שבת) - יש כ-10 ימי עבודה.

עבור מי שבוחר לעבוד בחול המועד סוכות - יהיו עוד 3 ימי עבודה (כלומר 13 ימי עבודה סך הכל).


כידוע על חופשות משלמים לפני ואחרי, לכן באתי לעשות לכם סדר ולתת לכם טיפים כדי להיערך כמה שאפשר מעכשיו לחודשי ספטמבר-אוקטובר ולצלוח אותם בצורה הטובה ביותר מבחינה עסקית.

רוצים להישאר מעודכנים ולקבל עוד טיפים לעסק ולנכסים הדיגיטליים שלכם? תוכלו לעשות את זה ממש כאן.


עסקים בחגים


תיאום ציפיות עם הלקוחות - מתי הם ומתי אתם עובדים

כדי להיערך כמו שצריך לחודש הזה, חשוב לעשות תיאום ציפיות עם הלקוחות שלכם, בין אם מדובר על לקוחות שאתם עובדים איתם על פרויקט נוכחי ובין אם מדובר על לקוחות קבועים: יעזור לכם ולהם לעשות את הישור קוו הזה ולהבין מתי אתם עובדים ומתי לא. ככה ניתן להקדים או להזיז דד-ליינים ולמנוע את הציפייה מצד הלקוחות שתהיו זמינים להם כשזה ממש לא אפשרי מבחינתכם.


אם יש לכם שותפים או קולגות שאתם עובדים איתם באופן קבוע - כדאי לעשות את התאום ציפיות הזה גם מולם כדי לדעת אם וכמה לקחת אותם בחשבון בזמן תכנון המשימות שלכם. אם אתם מאוד עמוסים ולא מתכננים לקחת פרויקטים חדשים בתקופה זו - כדאי לבדוק מול הקולגות מראש את מידת הפניות שלהם כדי לדעת אם להפנות אליהם פניות חדשות בתקופה זו או לא.


משימות, לוחות זמנים וגזירת זמנים אחורה

אם עוד לא עשיתם את זה - זה הזמן להתיישב מול הלוח שנה ולפרוס על גביו את כל המשימות והדד ליינים שלכם מעכשיו ועד סוף אוקטובר. החל ממשימות גדולות כמו - ''להגיש את הסקיצות לאתר של Y'' ועוד משימות קטנות: להוציא ניוזלטר עבור X, לפרסם פוסט בפייסבוק ל-A וכך הלאה. הקפידו לפרוס את המשימות שלכם על גבי לוח השנה מעכשיו ועד סוף אוקטובר. כן כן, סוף אוקטובר. אם כבר עכשיו כולם מדברים על ''אחרי החגים'', תתכוננו שאחרי החגים ייתכן ויהיה עליכם עומס רב: אתם תחזור מחודש ארוך עם חופשות, הלקוחות שלכם יחזרו מאותו החודש בדיוק, כנראה לכם ולהם יהיה הרבה זמן לחשוב על כל מיני דברים שקשורים לפרויקטים שלכם ורשימת ''אחרי החגים'' רק תלך, תגדל ותיצור לכם עומס. לכן חשוב להיערך לכך כבר עכשיו.


אחרי שסיימתם לסדר על גבי הלוח שנה את כל המשימות החשובות שלכם עד סוף אוקטובר, זה הזמן להתחיל לגזור זמנים אחורה: מתי אתם צריכים לקבל את החומרים מהלקוחות, מתי אתם צריכים זמן עם עצמכם בו אתם יושבים ועובדים על הפרויקט, מתי אתם עושים תזמונים לקמפיינים\ניוזלטרים\פוסטים ברשתות חברתיות וכו.


דבר נוסף: תעשו לעצמכם טובה ותעשו הערכה מסודרת של זמנים ומשימות, קחו זמן לבלת''מים (אירועים בלתי מתוכננים, לדוגמא פניות מלקוחות פוטנציאליים ונוכחיים), זמן ''פוקוס והתאפסות'' אחרי חופשה של כמה ימים או סוף שבוע ארוך ועוד. רק על ידי תכנון נכון תוכלו לעדכן ולפרוס את כל המשימות הקטנות שיעזרו לכם לסיים את כל הפרויקטים הגדולים בזמן.רשימת אחרי החגים

תקופות עמוסות שכאלה הם פחות זמן להציב יעדים גדולים ומסיביים שאתם דוחים גם ככה המון זמן. יעדים כמו ''לעדכן את האתר שלי, לבנות גאנט תוכן לעסק שלי, לשבת על תכנון שנתי'' - הם מאוד מאוד חשובים, אבל לרוב כשיש עומס הנטייה שלהם היא להידחק הצידה. לכן, תחסכו לעצמכם אכזבה ועוגמת נפש והימנעו מלתכנון משימות גדולות שכאלה לפחות עד אמצע אוקטובר (שוב, כדי לקחת זמן להתאפס על עצמכם אחרי החופשה).


מה כן כדאי לעשות? לעשות רשימה מסודרת של ''אחרי החגים''- שם תרשמו את כל המהלכים והמטרות הגדולות שאתם רוצים לקדם וכרגע בוחרים לשים בצד. לשם כדאי גם להוסיף רעיונות שעולים לכם תוך כדי החופשה כדי לא לשכוח אותם. הגדירו לעצמכם יום ביומן, אחרי שתתאוששו מכל החגים (כאמור אמצע אוקטובר כזה) ובו תשבו מול הרשימה הזו, תפרקו את המשימות הגדולות למשימות הקטנות והציבו יעדים קצרי מועד, שיקדמו אתכם לעבר המשימות שהצבתם לעצמכם.


למקסם אוטומציות ותזמונים

נצלו את הפלטפורמות המרכזיות שמאפשרות לכם לבצע אוטומציות ותזמונים: תזמון קמפיינים (על כך בהמשך), תזמון פוסטים אורגניים (לדוגמא בפייסבוק ובאינסטגרם - בפלטפורמה עצמה ישירות ובפלטפורמות כמו לינקדאין בהם זה לא אפשרי - עם תזמון על ידי מערכת צד שלישי כמו buffer), תזמון ניוזלטרים, מאמרים בבלוגים ועוד. שימו לב: אם אתם מבצעים מהלכים פרסומיים במהלך התקופה הזו, בדקו כיצד אפשר למקסם את יכולות האוטומציה והתזמון כדי לסייע לכם בתהליך: לדוגמא להכין מראש את הדפי נחיתה, לתזמן את הקמפיינים וליצור משפך שיווקי או מהלך אוטומטי שקורה אחרי שהלקוח מבקר בדף נחיתה שלנו ו\או משאיר פרטים.


בנוסף אני ממליצה גם להשתמש במענה אוטומטי בווטאסאפ, מייל, רשתות חברתיות או דפי יצירת קשר באתר שלכם. במענה אוטומטי זה מומלץ להיות שקופים ולבצע תיאום ציפיות מלא עם המתעניינים - מתי תהיו זמינים, מתי תוכלו ליצור קשר בחזרה ואיפה הכי כדאי להשיג אתכם במקרים דחופים.


גם במענה שלכם וגם בתכנון האוטומציה - קחו בחשבון גם את הימים שאחרי החזרה לשגרה, כדי להקל על עצמכם ולאפשר חזרה קלה יותר לשגרה.


הכנת עסק לחגים

קמפיינים פרסומיים

מומלץ להכין מראש את החומרים לקמפיינים פרסומיים (דפי נחיתה, תוכן למודעות, טופס לידי וכו), לתזמן את המודעות מראש אבל גם לא לשכוח: לתזמן גם את מועד סיום הקמפיין.

הקפידו לכבות את הקמפיינים כשאין בהם צורך - לדוגמא ביום כיפור בו פחות נהוג לעשות קידום מומן ברשתות חברתיות, גם בגלל החשיפה הנמוכה במועד זה.


בנוסף, שימו לב: עלויות הקידום (לרוב) בתקופת החגים מזנקות, גם בגלל התחרות וגם בגלל החשיפה, לכן כדאי להבין מראש כמה זה מהותי הקידום בתקופה זו. אולי כדאי לקדם לפני או אחרי? האם זה יעשה שינוי משמעותי ויש לנו את התקציב המתאים לכך? כמו כן, גם לזמינות שלכם יש חשיבות בשיקולי הקידום בתקופה זו. אם אתם לא זמינים לתת מענה בתקופה זו, אולי כדי לשקול בשנית את הקידום הממומן.

את הקמפיינים כדאי לתכנן ולתזמן עד אמצע אוקטובר, כדי לאפשר לכם לחזור בצורה מסודרת לשגרה ולא למהר לחדש קמפיינים.


דוחות ולמידה

אומנם בתקופת החגים לפני שנה היינו בסגר והכל התנהג אחרת, אני מניחה שגם הנכסים הדיגיטליים שלכם היו במקום אחר, אך עדיין אפשר להסתכל על ביצועי הנכסים שלכם לפני שנה ולהבין לקראת מה אתם הולכים (בערך). בנוסף מומלץ להוציא דוחות לפני תקופת החגים הנוכחית ואחרי כדי ללמוד איך התקופה הזו השפיעה על הנכסים הדיגיטליים שלכם ולבצע תיקונים והתאמות בתקופה שאחרי (בחודשי אוקטובר-נובמבר וגם בתקופת החגים הבאה).


עוד על החשיבות בשיווק מבוסס נתונים תוכלו לקרוא בהרחבה כאן.


עד כאן להפעם,

אל תשכחו גם לנוח ולהנות מהחופשה שלכם כדי למלא מצברים לעוד שנה של עשייה.


אם בא לכם להישאר מעודכנים ולקבל עוד טיפים ומדריכים לעסק שלכם? תוכלו להירשם ולקבל עדכונים ממש כאן.
159 צפיות0 תגובות

פוסטים קשורים

הצג הכול

קטגוריות: