עוד בבלוג:

 • Admin

שיווק דיגיטלי: תחזיות וטרנדים ל2019

עודכן: 1 בפבר׳ 2021

תמיד בסוף כל שנה עוברות לי בראש מחשבות על מה היה השנה: אישית, עסקית, משפחתית. על מה אני יכולה לסמן וי ועל מה הגיע הזמן לתת את הפוש של העבודה. זה קורה לכולנו, בהקשר של כל היבט בחיים שלנו וכיאה לבלוג עסקי העוסק בשיווק- אנחנו כאן כדי לראות לאן תחום השיווק הולך מכאן, מה המטרות שאנחנו צריכים להציב לעצמנו השנה כדי להיות מובילים, חדשניים ומצליחים. אבל בעיקר: אחרי מה צריך לעקוב כדי לא לפספס.


שיווק דיגיטלי 2019

בשביל מה צריך את זה בכלל?

 1. סוף שנה אזרחית היא תקופה בה עסקים עושים תוכניות עבודה, חלוקת תקציבים, סיכום והיערכות לשנה הבאה. תחום השיווק הוא תחום שחייב להיכנס בתוך תוכנית העבודה שלכם והתקציב כדי להיות ערוכים לשינויים והתפתחויות בתחום.

 2. קשה מאוד להישאר מעודכנים בתחום השיווק ביום יום (בשביל זה אני עושה לכם סיכום חודשי) במיוחד בטרנדים שהולכים ומתפתחים תוך כדי תנועה. אבל לפעמים זה יכול להיות קריטי מול המתחרים, אם אתם מגלים טרנד מאוחר מידי אתם עלולים להישאר הרבה מאחור.

 3. ספויילר: הרבה מהטרנדים שחוזים בתעשייה, לא באמת תופסים, או פחות תופסים בארץ (אני יכולה לדבר הרבה על ההבדלים בין הקהל הישראלי לקהלים אחרים גלובליים יותר). אבל עם קצת מחשבה על העסק שלכם וקהל היעד היחודי שלו, הסקירה יכולה לתת לכם רעיונות לא רק לטרנד ספציפי, אלא איך הוא יכול להשפיע ולבוא לידי ביטוי אצל קהל היעד שלכם. וגם כמובן לקבל רעיונות לניצול הטרנדים האלה בטווח הקצר והבינוני בשיווק העסק שלכם.


ולפני שמתחילים הערה קטנה

על מנת לכתוב את המדריך עברתי על עשרות אתרים ותחזיות ובחרתי לכם אך ורק את הטרנדים הדומיננטיים וסיננתי טרנדים איזוטריים שרק גורם אחד ציין. אני לא חושבת שכל הטרנדים הללו יתפסו ב2019 או קצת אחרי. אבל המטרה שלי היא לאסוף ולהציג לכם את כל המידע על מנת שתוכלו לקבל החלטות ולהפעיל שיקול דעת משלכם.

חשוב גם לציין שיש עסקים וקהלי יעד שיאמצו טרנדים מהר יותר (למשל אם אתם משווקים מוצר לבני נוער) וכאלה שיאמצו או לא יאמצו אותם כלל.


לכן לפני שאתם מתאבדים על תוכנית עבודה שמנסה לתפוס את כל הטרנדים חשבו (או הכי טוב: בדקו) מה הולך לתפוס בקרב הקהל יעד הקלאסי שלכם ומשם תתחילו לעבוד ולחקור את הטרנדים האלה לעומק.

אז בואו נצלול פנימה:


טרנדים חדשים:

חיפוש קולי ועוזרות אישיות

סירי זה כבר חדשות ישנות אבל ירידות מחירים של מכשירי גוגל-הום ואקו עם אלכסה של אמזון, לצד שידרוגים בקורטנה של מיקרוסופט מגדילים את הנגישות והשימוש שלנו בשרותים המופעלים על ידי קול. לכן, הציפייה היא שבמהלך 2019 עד 2020 התופעה תגדל ויותר ממחצית השאלות שנשאל את גוגל (ודומיו) יהיו בקול ויש אפילו התחלה של תמיכה בזיהוי קולי בעברית. כלומר, ככל שנשקיע בהנגשת האתר שלנו לחיפוש קולי נוכל להכין את עצמנו ליתרון תחרותי על פני עסקים אחרים בתחום שלנו.

כדי להבין כמה זה קריטי חשוב להתעכב על נקודה אחת - כשאנחנו מחפשים בגוגל (כמו שאנחנו רגילים היום) אנחנו מוצאים הרבה תוצאות, למעשה את כל התוצאות. אומנם לא כולן נמצאות בעמוד הראשון ויש לנו עשרות (אם לא מאות) עמודים של תוצאות חיפוש לעבור עליהם, אבל הם שם.

כשאנחנו מחפשים בחיפוש הקולי אנחנו למעשה מקבלים תוצאות בודדות ופעמים רבות אפילו תוצאה אחת. אנחנו שואלים שאלה- ומקבלים תשובה אחת. התשובה של מי שנמצא ראשון בראש רשימת החיפושים.

כלומר, התחרות על המקומות הראשונים תהפוך להיות קשה יותר, מורכבת יותר ומשמעותית יותר.


הטיפ שלי

עד שכל מנועי החיפוש קולי האלה יקבלו תעודת אזרחות ישראלית ויתמכו בעברית מלאה, החלו לחקור וללמוד על הנושא כדי לשפר את התשתית שלכם ולהיות במקום הראשון כשזה יקרה.


חיפוש קולי בשיווק


ולא רק חיפוש בקול - חיפוש לפי תמונה

גם חיפוש לפי תמונה ישתכלל ויתפתח השנה. האפשרות הזאת קיימת בגוגל כבר לא מעט זמן, אבל הם מחדדים את הפיצ'ר הזה. פינטרסט כבר ממש חזקה בזה, אולי אפילו יותר מגוגל וגם מיקרוסופט לא נשארים מאחור ועובדים במרץ על קידום התחום הזה.

המשמעות עבור משווקים: יצירת תוכן ויזואלי ייחודי הן בעולם הדיגיטלי והן במציאות יאפשרו ללקוחות להגיע לנכסים הדיגיטליים שלכם, לקבל עליכם עוד מידע, אבל גם לחפש מוצרים דומים ומשלימים.


הטיפ שלי

החלו לייצר תוכן ויזואלי אותנתי לעסק שלכם, דאגו להוסיף תיאורי תמונות לתכנים האלה על מנת שמחיפוש לפי תמונה של מוצר שלכם גוגל ושאר הפלטפורמות ידעו לקשר בינכם לבין תמונת החיפוש ולתת ללקוחות את המידע המלא עליכם ועל המוצרים הנלווים הרלוונטיים למה שהם חיפשו.


טכנולוגיות בינה מלאכותית (או במילים אחרות: בוטים)

בוטים לאחרונה נכנסים לחיינו ואנחנו רואים אותם במגוון צורות, אתרים, רשתות חברתיות וכך הלאה. יש בוטים שמבצעים במקומנו פעולות אוטומטיות (כמו הבוטים השנויים במחלוקת שרצים באינסטגרם ועושים כמות מסיבית של לייקים ותגובות) או פעולות של תקשורת עם לקוחות. בוטים מהירים יותר ממענה אנושי, יכולים לעמוד במסה גדולה של פניות בבת אחת, הם אפילו יכולים להיות בעלי חוש הומור אם זה נדרש.

התחזיות אומרות שבשנים הקרובות אנחנו נראה עוד ועוד למה הטכנולוגיות האלה מסוגלות - היכולות שלהם ילכו ויתפתחו.


הטיפ שלי

זה הזמן לראות איזה בוטים יכולים לשמש אתכם בניהול המערכת השיווקית שלכם, אבל אם כבר עשיתם את זה- אי אפשר לנוח כי התחום הזה כל הזמן משתדרג. הרעיון הוא לראות מה אפשר לשפר, לשדרג ולעשות אחרת בעבודה של הבוטים האלה על מנת להפוך אותך לכמה שיותר יעילים, נגישים ומשרתים את המטרה העסקית שלנו. אין טעם להשקיע בבוט רק בשביל שיהיה לנו בוט, רצוי להבין איך הוא מקדם את מאמצי השיווק שלנו ולהמשיך להתקדם משם.


ועוד קצת טכנולוגיה: טכנולוגיות מציאות מדומה ורבודה (AR & VR)

זוכרים את משחק הפוקימון ששיגע את העולם במחצית השנייה של 2016? מכירים את המשקפי VR שאפשר כבר לקנות אותם לשימוש ביתי כמו צפייה בטלוויזיה או במשחקי מחשב?

התחום הזה מחלחל גם לשיווק דיגיטלי ובעיקר לתחום ה ecommerce. בעולם שבו הרבה מהרכישות שלנו עוברות להיות אונליין אבל אנחנו עדיין רוצים להבין מה אנחנו קונים, איזה המוצר מרגיש, איך זה יראה עלינו. שילוב של חוויות מציאות מדומה בתחום הקניות באינטרנט יכול לתת יתרון תחרותי משמעותי למי שיתחיל ליישם זאת בהקדם באתרים והאפליקציות שלו.

מרשים לראות בסרטון איך אמזון יישמה את יכולות הVR במסגרת חגיגות ה-PRIME DAY שלהם. אבל זה לא צריך להיות כזה מוגזם, שימוש במציאות רבודה יכול להיות גם באפליקציה בסמארטפון רגיל לרכישת בגדים שתאפשר לנו לדמות איך הבגד יראה עלינו.צמיחתם של מובילי הדעה

היכולת של כל אחד מאיתנו ליצור ולהעביר מסר אישי או שיווקי מעצימה את היכולות של כל אחד להפוך למוביל דעה בתחומו. יחד עם זאת מובילי דעה גדולים מאוד מתחילים מעט לאבד מכוחם. זה קורה משתי סיבות:

 1. קניית לייקים ועוקבים הם תופעה שלא רק הרשתות החברתיות נלחמות איתם, אלא גם המפרסמים יכולים לזהות אותם יותר בקלות וזה מוריד משמעותית מהערך שלהם

 2. מובילי דעה שלוקחים הרבה קמפיינים שיווקיים - אמינותם יורדת כי הגולשים מודעים יותר לתוכן שיווקי ומחפשים אותנטיות ומוביל דעה שאפשר להזדהות איתו

הנטייה היא לעבור למובילי דעה קטנים ומקומיים יותר, אשר משפיעים בנישות ספציפיות ויכולים להוסיף ערך למותג שלכם.


הטיפ שלי

אז אם אתם מובילי דעה (או רוצים להיות כאלה) בדקו באיזה נישה תוכלו להתברג, האם שיתופי הפעולה מסחריים פוגעים באותנטיות שלכם ואיך תוכלו למנן את זה נכון.


אם אתם מפרסמים שעובדים עם מובילי דעה- בדקו לאיזו נישת קהל ברצונכם להגיע ואיך תוכלו לעשות זאת עם מוביל דעה קטן יותר או מספר נישות עם מספר מובילי דעה.


דוגמא טובה לכך היא הקמפיין שעשו תנובה בחג שבועות האחרון- הם חברו לחמישה בלוגרים שכתבו את המתכונים לחוברת החג המסורתית. לכל בלוגר הייתה נישה אחרת בתחום של בישול: בישול בריא, בישול מסורתי של מגוון עדות, בישול מתוק ובריא, בישול טבעוני ואפייה. בכך למעשה תנובה הצליחה לייצר תוכן שמרגיש מאוד אותנטי של בלוגרים מוכרים - כל אחד בנישה הספציפית שלו וליצור שלם גדול מסך חלקיו.


אשכולות תוכן במקום מילות מפתח

גוגל משנה את האלגוריתמים שלה כל הזמן בהתאם לשימוש ולצרכים שלנו כמשתמשים.


לפני כמה שנים היה מספיק להכניס מילות מפתח בתיאורי העמודים שלנו בגוגל. יכולנו לכתוב טקסט אחד עם מיליון מילות מפתח לא קשורות זו לזו.אחר כך חידדו את האלגוריתם ואמרו: לא נסרוק יותר את מילות המפתח שהגדרתם אלא את התוכן כפי שהוא עומד בפני עצמו ולפי זה נדרג אתכם. אז היינו צריכים ליצור עמוד אחד שלם לכל סוג תוכן. כלומר שמילת מפתח אחת תופיע בכל הקונטקסט של התוכן באותו עמוד, בכותרת, בתיאור העמוד לגוגל, בתיאור התמונה וכך הלאה.


אבל עכשיו גם זה לא מספיק. עכשיו אנחנו צריכים ליצור אשכולות תוכן באתרים שלנו כדי לחזק את האמינות של התוכן הכולל שלנו. מה זה אומר? אנחנו צריכים לבחור נושא ראשי ולהקדיש לו עמוד אחד באתר. כל נושא ראשי כזה נפרק לתתי נושאים ונקדיש עמוד אחד (או יותר) לכל תת נושא. תתי הנושאים צריכים לתת מענה לשאלות ספציפיות העולות בהקשר של הנושא הראשי.

והכי חשוב: העמוד הראשי יקשר בלינקים לכל תתי הנושאים הרלוונטיים ותתי הנושאים יקשרו בחזרה לעמוד הראשי.


לדוגמא אם הנושא הראשי שלנו עוסק ביוגה יהיה בו תוכן מאוד כללי על יוגה ותתי העמודים יפרטו את סוגי היוגה הקיימים (כל סוג עם עמוד נפרד), למה חשוב לעשות יוגה, איך מתחילים לעשות יוגה, יתרונות ליוגה עם מאמן אישי, יתרונות ליוגה בקבוצה וכך הלאה.


על ידי חיבור כל העמודים האלה לעמוד הראשי ולהפך יווצר לנו אשכול תוכן מפורט בנושא של יוגה וזה יבסס את אמינות התוכן שלנו בעיני האלגוריתם בנושא של יוגה ויסייע לנו להתקדם בראש רשימת החיפושים.


אנחנו לא יכולים להגדיר לגוגל תחת איזה מילות חיפוש נרצה שהלקוחות ימצאו אותנו, האתר שלנו צריך קודם כל לעמוד בתנאי הקידום של גוגל מבחינת המבנה שלו ולהיות עם תוכן רלוונטי שנותן משמעות, עומק וערך לקוראים ורק כך נוכל להיות מוקדמים תחת הנושאים הרלוונטיים.


הטיפ שלי

פרקו את התחום עיסוק שלכם לכמה שיותר תתי נושאים, כתבו ושתפו מידע מפורט ככל שניתן גם על הדברים שנראים לכם ברורים לחלוטין- לא כולם מומחים בתחום כמוכם. זה יקל עליכם ליצור אשכולות תוכן ולתת ערך משמעותי לקוראים שלכם.


רגעי מיקרו (Micro moments)

אחד ההבדלים בין קידום ממומן בגוגל לקידום ממומן ברשתות חברתיות הוא ההבדל בין גישת ''הדחיפה'' לגישה ה''משיכה''.

ברשתות חברתיות אנחנו צורכים תוכן ב''דחיפה'', אנחנו כמעט ולא בוחרים מה לראות, הפיד שלנו מורכב ממה שהחברים שלנו מפרסמים, מה שחברות השיווק רוצות שנראה על פי המאפיינים האישיים שלנו

בחיפוש בגוגל זה עובד אחרת לגמרי - אנחנו צורכים תוכן בצורה של ''משיכה''- אנחנו בוחרים מה מעניין אותנו באותו הרגע, מה אנחנו רוצים לדעת, ללמוד ולהבין ומחפשים אותו.

בעולם בו אנחנו מוצפים במידע ומסרים מכל כיוון, ואמינות המסרים לפעמים שנויה במחלוקת אנחנו חווים רגעים רבים בהם אנחנו צריכים מידע ספציפי, כאן ועכשיו. אנחנו לא רוצים לעבור מסע לקוח, אנחנו לא רוצים להיות חלק ממשפך שיווקי- יש לנו שאלה מיידית ואנחנו רוצים תשובה בלי שיבלבלו לנו את המוח. כל אחד מאיתנו חווה בממוצע כ150 פעם ביום צורך ספציפי שהוא צריך מענה עליו. לרגע האלה קוראים Micro moments.

ההבנה הזאת על הצרכים המיידיים של הלקוח בעידן של שפע מידע מתחבר מאוד לעדכון האחרון של גוגל הדוגל באשכולות תוכן ופותח לנו עולם חדש של שיווק לרגעי המיקרו האלה בדיוק.


הטיפ שלי

משווקים שישכילו ליצור תוכן מדויק במבנה של אשכולות תוכן אבל גם להבין באיזה רגע מיידי (למשל מיקום גאוגרפי) העסק שלנו יכול להועיל ללקוח - שם נוכל לתפוס אותו בלי תחרות, בלי לדחוף תוכן וברגע שבו רק אנחנו נותנים מענה מלא לצרכים שלו.


הכל הופך להיות אישי ואותנטי

הרשתות החברתיות ומייסדים כמו סטיב ג'ובס, מארק צוקברג, אילון מאסק ועוד שינו את התפיסה והיחס שלנו למותגים ולחברות. אנחנו מחפשים מאחורי כל ארגון את הבן אדם שאפשר להזדהות איתו, לשאוף להיות כמוהו, הבן אדם שאפשר לדבר איתו, לראות אותו, להרגיש אותו. זה מתחבר מאוד לתחושת האותנטיות שאנחנו מחפשים.


איך זה משפיע על השיווק? בשני מובנים:

 1. תופעת המייסד הסוציאלי- אם במהלך 2016 רק 40% מהמייסדים היו פעילים ברשתות חברתיות ונגישים, המספר הזה הולך וצומח. אנחנו רוצים לראות את הפנים מאחורי המותגים. לכן כל יזם, מייסד או אדם שעומד בראש ארגון ועסק צריכים לא רק לדבר בשם החברה ''בצינורות המקובלים'' אלא מצופה לראות אותם פעילים, בולטים ומזוהים עם המותג שלהם ''בין פשוטי העם'' ברשתות החברתיות. זה לגמרי משנה את התפיסה של איך אנחנו ממתגים חברות וארגונים, הלוגו הופך לפחות רלוונטי והפנים שמאחורי העסק הם שהופכים להיות הדומיננטיים ומעניינים. לא רק הסיפור של החברה אלא הסיפור האישי של האדם שמאחורי החברה.

 2. גם בשיווק B2B אנחנו לא מדברים יותר מעל הראש של העובדים ומקבלי ההחלטות ישירות למותג, כי יש אנשים שעומדים מאחורי המותג הזה ואליהם אנחנו רוצים להגיע. השיווק הופך להיות אישי יותר ומכוון למקבל ההחלטות או האדם הרלוונטי בארגון. זה דורש מעסקים שעושים שיווק B2B לאפיין מחדש את הפרסונות אליהם הם פונים, להגדיר מה המסרים השיווקיים הרלוונטיים לאותם אנשי מפתח בארגונים ולדבר איתם בגובה העיניים. זה אומר גם שהנוכחות של העובדים שלכם ברשתות החברתיות הופכת להיות חלק מאוד משמעותי מהמותג שלכם. אינטראקציות מקצועיות בין עובדים ברשתות המכילות טאצ׳ חברי עשויות להיות הדבר שיפרוץ מחסומים ב B2B שנובעים מבעיות מיתוג ברמת הארגון או המוצר.

הטיפ שלי

זהו את העובדים שלכם שבולטים ברשתות ועזרו להם להיות שגרירים טובים שלכם, ואפילו תגמלו אותם על כך.


תחזיות בשיווק ל 2019

אוטומציות בשיווק (ובעבודה בכלל)

אין לנו זמן. בין אם אנחנו שכירים בארגון מסיים, בין אם אנחנו מנהלי עסק או מפתחים סטארטאפ. אין לנו באמת זמן להיות פעילים ברשתות החברתיות, לתת מענה ללקוחות, לעשות שיתופי פעולה, לכתוב תוכן, לשווק, לעשות פיתוח עסקי. אין לנו זמן.

לכן יותר ויותר חברות וארגונים פועלים על מנת להפוך את כל העבודה שלנו ליותר אוטומטית, יותר מתוכננת ולנתב את הזמן שלנו ליצירתיות בעבודה שלנו.

מה זה דורש מאיתנו? אפיון הצרכים שלנו ושל הארגון שלנו, חיפוש פלטפורמות שיכולות לתת לנו את המענה והעשייה האוטומטית ולהתחיל לעבוד עם המערכות האלה על מנת לייעל את הזמן והעבודה שלנו.


תוכלו להתחיל לבדוק את הנושאים האלה בקבוצת הפייסבוק לעל אנושיות ובפוסט מצויין של התוכניסט בנושא.


וידאו אנכי

אם עד עכשיו כמעט תמיד נדרשנו ליצור וידאו אופקי שיתאים לצפייה במסך מלא בשלל מכשירים, הסטוריז והIGTV של אינסטגרם משנים את הכללים ומאפשרים לנו לפרסם סרטוני וידאו קצרים וארוכים בוידאו אנכי. זה כמובן רק מתבקש עם העדפה שלנו לצריכת תכנים במובייל. כרגע הפרסום הממומן בIGTV לא זמין (עדיין) אבל זה מאפשר למותג להכניס את הקהל שלו יותר למאחורי הקלעים, לחזק את התדמית שלו מעבר לעמוד המדוגם והרשמי באינסטגרם.


הטיפ שלי

נכון לעכשיו, עד שהוידאו האנכי אולי ישתלט לגמרי על דרך הצפייה שלנו בתוכן וידאו, על מנת להגיע בצורה מיטבית לקהלים בפלטפורמות שיווק שונות יהיה את הצורך ליצור וידאו שהוא גם אנכי וגם אופקי ולמקסם בכך את כל הערוצי תקשורת מול הקהל שלנו.


מי יודע, אולי יום אחד הילדים שלנו יראו בתמונות את הטלוויזיות האופקיות שלנו ולא יבינו איך חיינו ככה פעם.


למה חשוב לצלם בוידאו אנכיתופעות שהן כאן להישאר- עוד קצת טיפים ממני אליכם

אחרי הטרנדים החדשים (והמחודשים) שעומדים על פי התחזיות לכבוש את ליבינו- בואו נראה מה קורה לנו כאן ועכשיו, איזה מגמות מתחזקות ובמה כדאי להתחיל לטפל כבר מחר?


דבר ראשון: תכנית עבודה שנתית

קודם כל, הכינו תוכנית עבודה שנתית הכוללת את היעדים השנתיים שלכם בפירוק לצעדים קטנים ומדודים. הגדירו לעצמכם מה היא הצלחה עבורכם בכל צעד או מהלך שאתם מתכננים לעשות השנה, מדדי ההצלחה צריכים להיות כאלה שאפשר למדוד אותם כמו: כניסות לאתר, פניות (לידים) פוטנציאליים בחודש וכך הלאה.

אבל דאגו גם שהיעדים האלה יהיו ריאליים. כלומר, אם יש לי אתר חדש שלא מוכר - לא ריאלי להציב לעצמי כמטרה להשיג 1000 כניסות בחודש הבא.

תוכנית העבודה גם צריכה לכלול ולהתבסס על תקופות יותר מתות בעסק, על הניתוח היתרונות והחסרונות שלכם כעסק וכמה הסביבה יכולה להשפיע עליהם. תוכלו לקרוא על כך עוד בהסבר שלי על ניתוח SWOT.


רשתות חברתיות

בין אם אתם מאמינים לתחזיות על נפילתה של פייסבוק בעוד כמה שנים ובין אם לא- אין ספק שרשתות חברתיות שינו את העולם והן זורמות עמוק בתוך העורקים שלנו. אז בין אם אתם מחסידי פייסבוק, טוויטר, אינסטגרם, לינקדאין או יוטיוב - רשתות חברתיות צריכות להיות חלק מהמאמצים שאתם משקיעים בקידום העסק שלכם. לכן, חדדו את קהל היעד שלכם כדי להבין באיזה רשתות חברתיות הם נמצאים וכיצד תוכלו להעביר את המסרים שלכם אליהם בצורה יעילה יותר.

האיזון הנכון הוא לא להתפזר על פני כל הרשתות ולעשות עבודה בינונית אלא לבחור כמה רשתות רלוונטיות לקהל היעד שלכם ולפעול שם.


שיווק באמצעות וידאו

וושינגטון פוסט חזה ב2015 שתוכן וידאו יהיה 80% מכלל רשת האינטרנט עד 2020. אומנם אנחנו עוד לא שם לגמרי, אבל אנחנו רואים איך בשנים האחרונות תוכן וידאו הופך ליותר דומיננטי ברשתות חברתיות, בפלטפורמות שונות ובעיקר בקרב מתבגרים, לכן אסור לאף עסק להישאר מאחור בתחום. אם טרם התנסתם ביצירת וידאו עוד לא מאוחר מידי לצלול לעולם הזה.

תוכלו להרחיב על כך עוד במדריך לשיווק וידאו שיצרתי עבורכם.


לאנשים אין סבלנות

זה קצת אירוני שזאת שכותבת את המדריך הארוך הזה תכתוב לכם את המשפט הזה. אבל באמת, עם התפתחות הטכנולוגיה הסבלנות של כולנו מתקצרת ואנחנו פחות מרוכזים באלפי המסרים המציפים אותנו בכל שנייה בכל המקומות שאנחנו פעילים בהם במקביל. מתוך ההבנה הזאת העסק שלכם צריך לעצב את כל הפעילות שלכם:

 1. כשאתם כותבים- השתמשו בבולטים, הדגישו פסקאות חשובות, תהיו מוכנים לאנשים שקוראים ברפרוף

 2. כשאתם מעצבים- תחשבו איך המסר הויזואלי שלכם עובר מהר יותר, בולט יותר, ייחודי יותר. כזה שיגרום לאנשים לעצור ולהבין מי אתם ומה אתם מנסים להגיד

 3. כשאתם מדברים- תהיו מסודרים, ברורים, רלוונטיים

 4. כשאתם בונים אתר- חווית משתמש היא חשובה, מהירות האתר וטעינה במובייל צריכים להיות בראש סדר העדיפויות שלכם

 5. כשאתם רוצים לעורר מעורבות (אינגייג׳מנט) ברשתות חברתיות- תגיעו לפואנטה, תחשבו מה המסר המרכזי והחשוב שלכם ואיך הוא שונה מעוד אלף מסרים שהקוראים ראו באותה שנייה

 6. כשאתם עושים וידאו- תשימו כתוביות עם תוכן מושך על ההתחלה, הוידאו מתחיל להתנגן אוטומטית ובלי סאונד, אם התוכן שלכם יהיה מספיק רלוונטי בעשר השניות הראשונות שלו בלי סאונד אנשים ימשיכו לצפות בו ולא ימשיכו לגלול מטה לסרטון או התוכן הבא.

תחזיות שיווקיות 2019

שקיפות

נושא השקיפות הולך ומתחזק כדרישה לגיטימית של צרכנים וכן מהצד הרגולטורי. עסקנו השנה בחוקי הגנת הפרטיות, בכל מיני רפורמות שהתרחשו בתחום אבטחת המידע באירופה ובארה''ב. לקוחות רוצים שקיפות של נתונים לגבי דברים מדיניים וממשלתיים. אנחנו רוצים להבין אם פייסבוק מאזינה לנו ולמה אנחנו רואים מודעות מסוימות, אם מישהו מעביר את המייל שלנו הלאה, האם מובילי הדעה הם אותנטיים או לא.

ועוד הרבה מידע שקשור לשקיפות של עסקים מול לקוחות.

לא משנה באיזה סדר גודל של לקוחות או עסק מדובר - שקיפות יכולה להפיל או להרים עסקים. הכניסו את נושא השקיפות גם לניהול העסק והשיווק שלכם. לדוגמא אם אתם לוקחים חלק בתוכניות שותפים - ציינו זאת.

תפתחו ערוץ תקשורת מול הלקוחות שלכם, היו זמינים עבורם לשאלות, ביקורת ודיון בכל נושא, ענו להם במפורט.

היו שקופים והוגנים, נגישים ואותנטיים ללקוחות שלכם.


שיווק במובייל

משתמשים מבלים בממוצע 2.8 שעות כל יום לעומת 2.4 שעות במחשב.

88% ממי שמחפש עסק מקומי במובייל - מבקר בו ב24 שעות לאחר מכן.

השימוש שלנו בטלפונים הולך וגובר ומרבית מאמצי השיווק שלנו מכוונים לשם, לא סתם גוגל שמה לעצמה את הפרמטר של זמינות אתר במובייל כאחד החשובים לקידום אורגני של אתר. לכן, מודעות, תוכן ואתרים צריכים להיות לא רק מותאמים לגלישה במובייל מבחינה טכנית אלא גם מתאימים לגדלים, נראות וסוג צריכת התוכן במובייל.


אל תשכחו את העולם האמיתי

לפעמים קל לנו מאוד לשקוע בעולם הדיגיטלי ולהשקיע את כל הזמן מהמאמצים שלנו בקידום בדיגיטל, אבל אל תשכחו שלנו ולצרכנים שלנו גם יש חיים, מציאות, עולם שלם שהוא מחוץ לעולם הדיגיטלי וצריך לקחת את זה בחשבון.


איך עושים את זה?

 1. מחזקים ויוצרים את התדמית שלנו גם במתן שירות, המוצר והתהליך שהלקוח עובר איתנו בזמן ואחרי רכישה. כלומר, לדעת ליישם את הסיפור שאנחנו מספרים ללקוחות בעולם הדיגיטלי גם במציאות

 2. שיווק הוא לא רק אונליין- לעסקים ומקצועות שונים יש דרכים לקדם את עצמם גם בעולם האמיתי. צריך להבין איפה הלקוחות שלנו נמצאים ואיך אפשר לחבור אליהם גם מחוץ לדיגיטל. לפעמים רעיונות יצירתיים כאלה יכולים להיות יעילים וזולים יותר מלהשקיע בעוד קמפיין פייסבוק שיקבל חשיפה צולעת והרבה לייקים של פרופילים פיקטיביים.

 3. לא משנה אם אתם עסק של אדם אחד, שותפים או כבר חברה גדולה יותר- פיתוח עסקי הוא חשוב לכל ארגון. ההבדל הוא רק במי ואיך עושים את זה. השקיעו השנה בלפתח את העסק שלכם עם שותפים, פגישות קפה, למידה וכל דבר שמפתח את היכולות העסקיות שלכם שהם לא רק במכירות, חשיפות וכו - זה יחזור אליכם בצורה עקיפה, יעשיר אתכם ויעניק עוד רובד לעסק ולפעילות שלכם.


שתהיה לנו שנה אזרחית מוצלחת!

#שיווקדיגיטלי #חיפושקולי #חיפושלפיתמונה #בוטים #בינהמלאכותית #מציאותמדומהורבודה #מובילידעה #SEO #רגעימיקרו #Micromoments #אותנטיות #אוטומציותבשיווק #וידאו #מדריךלשיווקבאמצעותוידאו #סיכוםשיווקי #שיווקבאמצעותתוכן #שיווקארוךטווח #פלטפורמותשיווק #ערוצישיווק #שיווקויזואלי #שיווק #שיווקבאינטרנט #ניהולהשיווק #SWOT #תכנוןשנתי #תכנון #רשתותחברתיות #שיווקבמובייל

854 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

אני רוצה לקרוא עוד!

תרשמי אותי לקבלת עדכונים על פוסטים חדשים בבלוג

כל הנרשמים לקבלת עדכונים יקבלו:

את המדריך לשיווק העסק בוידאו

אל דאגה!

אני מתחייבת לא לשלוח לכם ספאם או להעביר את המייל שלכם לגורם חיצוני!

כל מה שתקבלו זה עדכון על פוסטים חדשים בבלוג

פעם בשבוע לכל היותר.

קטגוריות:

 • gmail
 • Facebook Social Icon
 • LinkedIn Social Icon
 • Pinterest
 • YouTube