עוד בבלוג:

  • קטרינה מוניץ

שיווק B2B באינסטגרם

עודכן ב: פבר 1

שיווק באינסטגרם הוא לא פשוט, מדובר בפלטפורמה מאוד ויזואלית וקל להבין איך אפשר לשווק שם מוצרים שמדברים על אופנה, אוכל, לייף סטייל ודומיהם. אבל גם כשאנחנו משווקים עסק מקומי, עסק B2B (עסק שהלקוחות שלו הם עסקים אחרים), או עסק שהוא לא ויזואלי- זה אפשרי בהחלט ואל לנו להימנע משימוש בפלטפורמה הזאת. להפך, שיווק באינטגרם יכול לאתגר אותנו, את הסיפור של המותג שלנו ולתת לו זווית חדשה ומעניינת.


שיווק באינסטגרם

על מנת לתת לכם רעיונות והשראה - ריכזתי עבורכם את הפרופילים של העסקים שעושים שיווק B2B (שיווק לעסקים אחרים) וממש שווה לעקוב וללמוד מהם:


DROPBOX

למי שלא מכיר- דרופבוקס היא פלטפורמה לשמירה ושיתוף קבצים בענן, ניתן לשמור ולערוך את הקבצים על גבי המחשב ולפתוח אותם מכל מקור אחר שמחובר לחשבון שלכם.


דרופבוקס מובילים בצורה מעניינת קמפיינים שונים באמצעות האינסטגרם שלהם, קודם כל אפשר בקלות לראות הבדל ויזואלי בין הקמפיינים, כל אחד מהם מתמקד בנושא ובקהל יעד אחר והעיצוב הויזואלי שלהם מעורר סקרנות סביב הקמפיינים. כל הסטוריז באותה תקופה מתכתבים עם הפיד ומעלים את אותן סוגיות ומסרים. הסטוריז עובדים ביחד עם הפיד ומפנים ללינק הרלוונטי לאותו קמפיין - לינק שמתעדכן בהתאם לקמפיין בביו שבראש העמוד.


ההפקה הויזואלית של כל הקמפיינים היא צבעונית, מרתקת ומתכתבת עם המסר העיקרי באותו קמפיין.

שווה לעקוב לאורך זמן ולראות את דרך העברת המסרים, יצירת מסרים אחידים הן מבחינת ויזואל והן מבחינת תוכן.


DROPBOX INSTAGRAM

אינסטגרם להשראה

WIX

למי שלא מכיר- מדובר בפלטפורמה שמאפשרת לכם ליצור בקלות וביעילות אתרים בכוחות עצמכם, בלי לדעת לעצב, לתכנת וכך הלאה.


אז וויקס החליטו לעשות הפרדה בין שני פרופילים: פרופיל צילום ופרופיל עיצוב. בכך יש פה 2 אמירות שונות שפונות לקהלים שונים. בפורפיל הצילום הם פונים לצלמים ואנשים שבונים תיק עבודות באתר של WIX ובפרופיל האינסטגרם הזה הם נותנים מקום לתמונות של צלמים שמתייגים את הפרופיל ווהאשטג של ויקס ובכך הפרופיל שלהם הופך להיות מבוסס על פעילות גולשים.


לעומת זאת הפרופיל של צוות העיצוב של ויקס הם נותנים דגש על קבוצת המעצבים של ויקס, על מנת לתת חוויה לכל מי שבונה אתר, שהוא יכול לקבל מוצרים מעוצבים ולהשתמש בעיצובים של אותו הצוות בעת בניית האתר.


בכך למעשה אפשר ללמוד איך ויקס בוחרת לעשות הפרדה בין פרופיל שמבוסס על תוכן גולשים לבין פרופיל שמבוסס על קידום תדמית העובדים בחברה.


אינסטגרם WIX


אינסטגרם להשראה


מעורבות גולשים באינסטגרם


אינסטגרם לעסקים


Instagram b2b


linkedin

למי שלא מכיר- מדובר במעין רשת חברתית עסקית המבוססת על קשרי עבודה וקשרים עסקיים ועוסקת רבות סביב עסקים, עולם העבודה, גיוס עובדים, חיפוש עבודה וכך הלאה.


לינקדאין עושה בעיקר שימוש בוידאו בעמוד האינסטגרם שלה (הוידאו עולה בפיד ולא בסטורי דווקא) שם הם בוחרים להתייחס להרבה סוגיות הקשורות לעולם העבודה. בהרבה מהסרטונים הם מעלים שאלה או סוגייה הקשורות לעולם התעסוקה, מראים אנשים שעונים על השאלה ומציגים את סיכום התשובות בעזרת נתונים מספריים הקשורים לאותו נושא. טקטיקה מעניינת לשמר את עצמם בתודעה בהקשר של רשת חברתית אשר מתבססת על קשרים ומערכות יחסים עסקיות.


instagram linkedin

לינקדאין אינסטגרם
Mailchimp

למי שלא מכיר- מדובר בשירות לשיווק באמצעות מייל (Email marketing service), יצירת אוטומציות במייל וכל הקשור בכך.


ל Mailchimp יש נוכחות מאוד חזקה ומרשימה באינסטגרם. האסטרטגיה שלהם באינסטגרם היא מעניינת בגלל שחשבון האינסטגרם לא מקדם את השירותים שהחברה הזאת מעניקה ללקוחות שלה, אלא שם במרכז את העובדים שלהם (שימו לב לסטוריז המהממים על העובדים השונים בארגון), טיפים והתייחסות לעסקים קטנים ועושה הרבה שימוש באיורים המתקשרים לצבעים ולנראות הויזואלית של המותג.


כלומר, האסטרטגיה שלהם באינסטגרם זה לא למכור לנו את השירות שלהם, אלא את תחושת השייכות לארגון, להיות חלק מהעסקים הקטנים ולהתחבר לערכי המותג שלהם. עמוד האינסטגרם משמש אותם בתהליך הבנייה וביסוס המותג שלהם כמשהו ששווה להיות חלק ממנו.


mailchimp Instagram

שיווק עסקים באינסטגרם

אינסטגרם B2B