top of page

פוסטים אחרונים:

או: אני רוצה לקבל עדכונים על מאמרים חדשים במגזין

שלחי לי תחתונים וגופיות

הנרשמים יקבלו את המדריך המלא והמקיף לדפי נחיתה. המדריך כולל מעל 60 עמודי תוכן והמלצות!
אני מתחייבת לא לשלוח לכם ספאם או להעביר את המייל שלכם לגורם חיצוני.
ההרשמה היא לעדכונים על פוסטים חדשים המתפרסמים אחת לשבוע לכל היותר.

  • קטרינה מוניץ

שיווק B2B באינסטגרם

שיווק באינסטגרם הוא לא פשוט, מדובר בפלטפורמה מאוד ויזואלית וקל להבין איך אפשר לשווק שם מוצרים שמדברים על אופנה, אוכל, לייף סטייל ודומיהם. אבל גם כשאנחנו משווקים עסק מקומי, עסק B2B (עסק שהלקוחות שלו הם עסקים אחרים), או עסק שהוא לא ויזואלי- זה אפשרי בהחלט ואל לנו להימנע משימוש בפלטפורמה הזאת. להפך, שיווק באינטגרם יכול לאתגר אותנו, את הסיפור של המותג שלנו ולתת לו זווית חדשה ומעניינת.


שיווק באינסטגרם

על מנת לתת לכם רעיונות והשראה - ריכזתי עבורכם את הפרופילים של העסקים שעושים שיווק B2B (שיווק לעסקים אחרים) וממש שווה לעקוב וללמוד מהם:


למי שלא מכיר- דרופבוקס היא פלטפורמה לשמירה ושיתוף קבצים בענן, ניתן לשמור ולערוך את הקבצים על גבי המחשב ולפתוח אותם מכל מקור אחר שמחובר לחשבון שלכם.


דרופבוקס מובילים בצורה מעניינת קמפיינים שונים באמצעות האינסטגרם שלהם, קודם כל אפשר בקלות לראות הבדל ויזואלי בין הקמפיינים, כל אחד מהם מתמקד בנושא ובקהל יעד אחר והעיצוב הויזואלי שלהם מעורר סקרנות סביב הקמפיינים. כל הסטוריז באותה תקופה מתכתבים עם הפיד ומעלים את אותן סוגיות ומסרים. הסטוריז עובדים ביחד עם הפיד ומפנים ללינק הרלוונטי לאותו קמפיין - לינק שמתעדכן בהתאם לקמפיין בביו שבראש העמוד.


ההפקה הויזואלית של כל הקמפיינים היא צבעונית, מרתקת ומתכתבת עם המסר העיקרי באותו קמפיין.

שווה לעקוב לאורך זמן ולראות את דרך העברת המסרים, יצירת מסרים אחידים הן מבחינת ויזואל והן מבחינת תוכן.


DROPBOX INSTAGRAM

אינסטגרם להשראה

למי שלא מכיר- מדובר בפלטפורמה שמאפשרת לכם ליצור בקלות וביעילות אתרים בכוחות עצמכם, בלי לדעת לעצב, לתכנת וכך הלאה.


אז וויקס החליטו לעשות הפרדה בין שני פרופילים: פרופיל צילום ופרופיל עיצוב. בכך יש פה 2 אמירות שונות שפונות לקהלים שונים. בפורפיל הצילום הם פונים לצלמים ואנשים שבונים תיק עבודות באתר של WIX ובפרופיל האינסטגרם הזה הם נותנים מקום לתמונות של צלמים שמתייגים את הפרופיל ווהאשטג של ויקס ובכך הפרופיל שלהם הופך להיות מבוסס על פעילות גולשים.


לעומת זאת הפרופיל של צוות העיצוב של ויקס הם נותנים דגש על קבוצת המעצבים של ויקס, על מנת לתת חוויה לכל מי שבונה אתר, שהוא יכול לקבל מוצרים מעוצבים ולהשתמש בעיצובים של אותו הצוות בעת בניית האתר.


בכך למעשה אפשר ללמוד איך ויקס בוחרת לעשות הפרדה בין פרופיל שמבוסס על תוכן גולשים לבין פרופיל שמבוסס על קידום תדמית העובדים בחברה.


אינסטגרם WIX


אינסטגרם להשראה


מעורבות גולשים באינסטגרם


אינסטגרם לעסקים


Instagram b2b


למי שלא מכיר- מדובר במעין רשת חברתית עסקית המבוססת על קשרי עבודה וקשרים עסקיים ועוסקת רבות סביב עסקים, עולם העבודה, גיוס עובדים, חיפוש עבודה וכך הלאה.


לינקדאין עושה בעיקר שימוש בוידאו בעמוד האינסטגרם שלה (הוידאו עולה בפיד ולא בסטורי דווקא) שם הם בוחרים להתייחס להרבה סוגיות הקשורות לעולם העבודה. בהרבה מהסרטונים הם מעלים שאלה או סוגייה הקשורות לעולם התעסוקה, מראים אנשים שעונים על השאלה ומציגים את סיכום התשובות בעזרת נתונים מספריים הקשורים לאותו נושא. טקטיקה מעניינת לשמר את עצמם בתודעה בהקשר של רשת חברתית אשר מתבססת על קשרים ומערכות יחסים עסקיות.


instagram linkedin

לינקדאין אינסטגרם
למי שלא מכיר- מדובר בשירות לשיווק באמצעות מייל (Email marketing service), יצירת אוטומציות במייל וכל הקשור בכך.


ל Mailchimp יש נוכחות מאוד חזקה ומרשימה באינסטגרם. האסטרטגיה שלהם באינסטגרם היא מעניינת בגלל שחשבון האינסטגרם לא מקדם את השירותים שהחברה הזאת מעניקה ללקוחות שלה, אלא שם במרכז את העובדים שלהם (שימו לב לסטוריז המהממים על העובדים השונים בארגון), טיפים והתייחסות לעסקים קטנים ועושה הרבה שימוש באיורים המתקשרים לצבעים ולנראות הויזואלית של המותג.


כלומר, האסטרטגיה שלהם באינסטגרם זה לא למכור לנו את השירות שלהם, אלא את תחושת השייכות לארגון, להיות חלק מהעסקים הקטנים ולהתחבר לערכי המותג שלהם. עמוד האינסטגרם משמש אותם בתהליך הבנייה וביסוס המותג שלהם כמשהו ששווה להיות חלק ממנו.


mailchimp Instagram

שיווק עסקים באינסטגרם

אינסטגרם B2B

למי שלא מכיר - מדובר בחברה שלמעשה עומדת מאחורי התוכנות הגרפיות הגדולות והמצליחות בעולם כמו האילוסטרייטור, פוטושופ, אינדיזיין, לייטרום וכך הלאה. אין אדם שעוסק באופן ישיר או עקיף עם גרפיקה ועיצוב ואינו מכיר את התוכנות של Adobe.


מה שמעניין הוא שיש להם המון המון חשבונות אינסטגרם, כולם מאוד מעוצבים (ממש עמודים מרהיבים!) ומבוססים על תוכן שיוצרים גולשים או חברי הקהילה שלהם (כמו למשל adobestudents), לכל אחד מהחשבונות יש האשטאג שאפשר לתייג בו תמונות שקשורות לאחת הקהילות או התוכנות של החברה והתמונות המוצלחות, אחרי שהן עוברות סינון מתפרסמות בעמודים של החברה. מדהים איך אפשר בקלות לתחזק כל כך הרבה עמודים וכמה אנשים רוצים לתייג את העבודות שלהם ולהצהיר על עצמם כחלק מהקהילה הגלובלית של אנשים שמשתמשים במוצרים של אותה חברה.


חשוב להבין שמרבית השירותים של החברה מבוססים על זכויות שימוש ותשלום מתחדש (משלמים אחת לחודש או אחת לשנה), כלומר - כל עוד משלמים ניתן להשתמש בתוכנות הללו, אך לא ניתן לרכוש את התוכנות או השרותים שיהיו בלעדית שלכם לנצח. לכן, עמודי אינסטגרם מוקדפים עוזרים לשמר את תחושת היצירתיות, הקהילתיות ומתן השראה להרבה מעצבים ומשתמשים אחרים ברחבי העולם להמשיך להשתמש ולהתאמן בתוכנות הגרפיות כדי להגיע לתוצאות המרהיבות כפי שהן מוצגות בעמודי האינסטגרם הרבים של החברה.


והנה רק חלק מהם (שווה לעקוב אחרי כולם):

adobe Instagram
אינסטגרם להשראה
אינסטגרם לעסקים

למי שלא מכיר- מדובר במשרדים וחללי עבודה שניתן להשכיר לפי הצורך. לחברה יש סניפים שפזורים ברחבי העולם כולו.


המטרה ש-wework שמו לעצמם היא לא רק להראות לעוקבים שלהם באינסטגרם את המשרדים (המהממים יש לציין) שיש להם ברחבי העולם, אלא לייצר תחושה של קהילה. למתג את החברה כך, שהיא תפנה לאנשים שרוצים לשנות את המציאות והחיים, לאנשים שרוצים להיות חלק ממשהו גדול יותר, לאנשים שמזדהים עם הגלובליות והרעיון ש-wework מבוססת עליהם.


לכן אנחנו יכולים לראות בפרופיל האינסטגרם שלהם תמונות מהמשרדים שלהם ברחבי העולם, (שתרגישו שאתם חלק ממשהו גדול וגלובלי), של הערים והמדינות בהם קיימים הסניפים (תודו שזה עושה לכם חשק להפוך לנוודים דיגיטליים!) ומשפטי השראה שמתאימים באמת לקהל של עסקים קטנים, סטארטאפים ויזמים עצמאים- אלה שלרוב עושים שימוש במשרדים של wework במקום להשקיע כסף במשרד ונדלן משלהם.


we work Instagram

שיווק עסק באינסטגרם

B2B INSTAGRAM
למי שלא מכיר - מדובר בתאגיד רב לאומי אמרקאי שפועל במגוון תחומים כמו כלכלה, תעשייה, תשתית, רפואה, תקשורת ועוד.


מכאן גם עולה השאלה, מה תאגיד כזה גדול, כל כך מוכר כבר יכול לעשות ולחדש לנו באינסטגרם? אז אסטרטגיית האינסטגרם שלהם היא ''מאחורי הקלעים'' הקלאסי. הם למעשה מצלמים ומראים איך העבודה בארגון שלהם נראית בחטיבות השונות, מספרים ומציגים את הפנים של העובדים שעומדים מאחורי התאגיד העצום הזה ולמעשה מצליחים בכך ממש ''להתקרב לעם'' ולשבור את הסטיגמות שיש על תאגידים אמריקאים גדולים ולא נגישים.


היופי הנוסף בעבודה שהם עושים בעמוד האינסטגרם שלהם זה השמירה על צבעי המותג ואחידות הפיד באינסטגרם, הם מבינים את הפלטפורמה בה הם פועלים ויוצרים פיד מדהים שמורכב ברובו מגוונים של הלוגו שלהם- תכלת ולבן, אבל ברמיזות ועיצוב נקי ומאורגן, קשה מאוד למצוא בעמוד שלהם תמונות שאין בהם את הגוונים האלה בדיוק.


instagram generalelectric

שיווק באינסטגרם

אינסטגרם לעסקים

אז מה אפשר ללמוד מכל זה בנוגע לשיווק B2B באינסטגרם?

חשוב להבין מה הסיפור והמסר שאתם רוצים להעביר ולמי. מן המסר תוכלו להחליט מה האסטרטגיה הנכונה ביותר שתוכלו לנקוט כדי לקדם את הארגון, העסק, המותג והסיפור שלכם. אז הנה כמה רעיונות שהיו לנו פה:

  1. ספרו והציגו בצורה ויזואלית את המאחורי הקלעים העסקי שלכם- מי עובד אצלכם? איך נראה מקום העבודה שלכם? למה מה שאתם עושים כארגון הוא מעניין?

  2. קהילה- מה מעניין ומאחד את הקהילה שאתם רוצים ליצר בקרב הלקוחות שלכם? איך אתם יכולים לחבר ולרתום אותם כקהילה, כבעלי עניין משותף לערכים של המותג שלכם?

  3. מיתוג- זה לגמרי בסדר להחליט שהאינסטגרם שלכם הוא לא מכונת לידים אלא משהו שבונה ומחדד את התדמית, את ערכי המותג שלכם, את מה שאתם רוצים לשדר כלפי חוץ. כך תוכלו להתאים את כל הכלים שהאינסטגרם נותן לכם כדי לבנות ולחזק את המותג שלכם

  4. תעבירו את הכדור לידיים של העוקבים שלכם- אפשרו לגולשים והעוקבים שלכם להיות יוצרי התוכן שלכם, תנו לצרכנים את האפשרות להראות איך הם משתמשים במוצר או השירות שלכם ומה הם חווים תוך כדי.

  5. אל תשכחו את הויזואל- בסוף, אינסטגרם הוא כלי ויזואלי, המסר שלכם חייב להיות אחיד וחוזר על עצמו לאורך כל הפיד\קמפיין גם מבחינה ויזואלית (סטוריז, תמונות, סרטונים) וגם בעזרת הטקסט שמלווה כל תמונה.


כן, אני יודעת שלא כל מי שעוקב אחרי עושה שיווק לעסקים אחרים, מבטיחה שממש בקרוב יהיה גם פוסט השראה והסקת מסקנות ממותגים שמפרסמים ללקוחות שהם צרכנים ישירים.

שווה לעקוב!


אם מעניין אתם לקבל פוסט השראה לאינסטגרם בתחום מסויים - לדוגמא מסעדנות, אדריכלות או מיתוג עצמי, אשמח שתספרו לי על כך בתגובות ואדאג לכתוב את הפוסט בנושא בהקדם!

(תוכלו להירשם ולקבל עדכונים על פוסטים חדשים בבלוג ממש כאן, מבטיחה שלא תקבלו יותר ממני ממייל אחד בשבוע, וגם זה לא תמיד).


ואם כל מה שאתם צריכים זה עזרה עם בניית האסטרטגיה השיווקית שלכם, להחליט אם אינסטגרם זה כלי שבכלל רלוונטי עבורכם ואיך מנהלים אותו נכון: תוכלו לקבל ממני מספר מפגשים של יעוץ וליווי. שם תקבלו את הידע והכלים כדי לחדד ולבנות את השיווק שלכם ולהצליח לשווק לגמרי בכוחות עצמכם.

לפרטים נוספים וקביעת פגישת היכרות ללא עלות - לחצו כאן.


384 צפיות0 תגובות

פוסטים קשורים

הצג הכול

Comentários


קטגוריות:

bottom of page