עוד בבלוג:

  • קטרינה מוניץ

סוגי סרטונים לשיווק באמצעות וידאו

עודכן ב: פבר 1

אז בפוסט הקודם הצגתי את הנתונים העדכניים ביותר בכל הנושא שקשור לשיווק באמצעות וידאו. בפוסט הזה אתייחס לשלב הראשון בתהליך- החלטנו שאנחנו מתנסים ביצירת סרטוני וידאו. איך מתחילים ואיזה סוגי וידאו קיימים?


שיווק בוידאו זו מילה מאוד רחבה, אפשר לעשות המון סוגי וידאו, באורכים שונים, עם תוכן שונה ודרכי הגשה שונות לתוכן הויזואלי. כשבאים לשווק באמצעות וידאו, לפני שמתחילים לייצר סדרה שלמה של סרטונים ומשקיעים בזה זמן ומשאבים אני ממליצה לעשות סיעור מוחין שמבוסס על הבנה של קהל היעד שלנו והמטרות שאנחנו רוצים להשיג באמצעות שיווק בוידאו. כדי לעשות את זה אני ממליצה לענות על כמה שאלות ממוקדות:

  1. מי הקהל יעד שלנו- איזה מידע (ויזואלי) הוא צורך, איפה הוא נמצא, באיזה פלטפורמות הוא מחפש ואיזה סוג מידע או תוכן הוא מחפש. הבנת ההתנהגות של קהל היעד שלנו בכל הקשור לפלטפורמות שיווק ולצריכה של תוכן ויזואלי תוכל לסייע לנו להתמקד. להבין איפה יש מחסור במידע מסויים אבל גם מה עובד יותר ופחות בכל פלטפורמה שיווקית אחרת.

  2. מה המטרה שלנו בשיווק באמצעות וידאו- האם לחזק את התדמית שלנו? ליצור הזדהות עם המותג הקיים? לקבל חשיפה למותג או מוצר חדשים, לספק מידע שקשור לשירות שלנו, המותג, העסק או המוצר?

  3. מה אנחנו רוצים שהצופים יעשו בסיום הצפייה בוידאו שנפרסם? האם יעברו לדף נוסף באתר שלנו? האם נרצה שיעברו לדף נחיתה? ייכנסו לקהילת הפייסבוק שלנו? יצרו עמנו קשר?


מענה לשאלות האלה יאפשרו לנו לבנות רשימה של סוגי התוכן האפשריים שנוכל לייצר כדי שישרתו את המטרה שלנו. בהמשך השאלות האלה גם יעזרו לנו לבנות נכון את הסרטון שלנו, ההנעה לפעולה והתוכן הכתוב שילווה את הסרטון.


אני ממליצה לייצר כמה סוגים של סרטונים מתוך הרשימה (או סוגים אחרים שחשבתם עליהם) - לבדוק מה עובד, מה עובד פחות, מה קל ומה קשה לנו. עד שתמצאו נוסחה מנצחת עבור העסק שלכם.

אני גם ממליצה להתחיל מיצירת סרטונים קצרים (נניח כדקה), גם כי הנתונים מראים שהקשב של הצופים יורד אחרי מקסימום של 2 דקות וגם הפקת והכנת הסרטון תהיה קלה יותר עבורכם על מנת לקבל מידע ונתונים ממשיים שנוכל לבסס עליהם את השיווק שלנו בוידאו.