עוד בבלוג:

  • קטרינה מוניץ

חיבור בין לוגו לזהות מותגית

עודכן ב: פבר 1


הפעם נעסוק באיך מחברים בין הלוגו לזהות המותגית שלנו?

מילת המפתח במיתוג טוב הוא עקביות: שפה אחידה שבה ידבר הלוגו, הכרטיס ביקור שלנו, עמוד הפייסבוק וכו. עקביות יכולה לעניין את הלקוח ולגרום לו להתעמק בשרות שאתן מציעות, אילו חוסר עקביות עלולה לבלבל אותו. שפה מיתוגית אחידה היא הצבעוניות שמלווה את העיצוב, מיקום קבוע של הלוגו בפורמטים וגדלים שונים, סמלים אחידים, פונטים וכו. גם אם הלוגו שלנו בצבעי שחור ולבן, זה לא אומר שכל הצבעוניות שלנו תהיה כזו.


חשוב שתוגדר פלטת צבעים שקשורה זו לזו ותלווה את כל צבעוניות המותג ומוצריו. הפונטים צריכים להיות דומים בסגנון שלהם. לשם כך, פעם אחת ולתמיד משקיעים ב''ספר מותג'' שיגדיר את כל הערכים הללו וילווה אתכן בכל דרכן בנוגע לנראות העסק שלכן, לא משנה מול איזה ספק (בית דפוס, מעצב וכה) תבחרו לעבוד בהמשך הדרך.


ספר המותג מגדיר למשל את הגודל המינימלי בו הלוגו יופיע על מנת שיהיה ברור וקריא, מה צבעי הלוגו (לכל צבע יש מספר סידורי, מספר זה אחיד בכל תכנות העיצוב), מה הצבעים התואמים לצבעי הלוגו, מה הפונט ששימש את המעצב ללוגו ומה הפונט בו ניתן להשתמש בטקסטים קבועים באתר למשל.


ספר מותג ייתן הדגמה לעיצוב הרלוונטי לעסק, למשל איך הלוגו יופיע על חולצה, על שלט, על פלאייר וכו. כל האלמנטים שיוגדרו בספר המותג צריכים להיות גמישים ומותאמים לכל עיצוב שתצטרכו בהמשך, אבל הם גם צריכים להיות ברורים ומוגדרים על מנת לאפשר שמירה על שפה חזותית אחידה.