top of page

פוסטים אחרונים:

או: אני רוצה לקבל עדכונים על מאמרים חדשים במגזין

שלחי לי תחתונים וגופיות

הנרשמים יקבלו את המדריך המלא והמקיף לדפי נחיתה. המדריך כולל מעל 60 עמודי תוכן והמלצות!
אני מתחייבת לא לשלוח לכם ספאם או להעביר את המייל שלכם לגורם חיצוני.
ההרשמה היא לעדכונים על פוסטים חדשים המתפרסמים אחת לשבוע לכל היותר.

  • קטרינה מוניץ

דקה לפני שסוגרים את הלוגו


אני רואה עשרות לוגואים על בסיס יומי, גם כי אנחנו מוקפים בזה בכל מקום שאנחנו נמצאים וגם כי אני מקדישה לזה כנראה יותר תשומת לב מאחרים. אני רואה גם הרבה התלבטויות על אופציות ללוגו בקבוצות הפייסבוק השונות. ולכן לפוסט האחרון בנושא מיתוג (פוסט אחרון לכרגע, יהיו עוד בהמשך) החלטתי לרכז טיפים על לוגואים והנראות שלהם.

אל תתייעצו עם כל העולם על הלוגו שעיצבו לכם

כל מעצב יכין לכם כמה אופציות ולכל אופציה יהיו ברשת מאות דעות, לכאן ולכאן. זה רק יבלבל אתכם יותר. לכן אני ממליצה:

לכו עם הלב שלכם, התייעצו עם האנשים הקרובים אליכם שמכירים את המהות של העסק והתמקדו במספר דעות מצומצם. לעולם לא תצליחו לספק את כולם. תחזרו לערכי המותג שניסחתם לעצמכם- האם אתם מרגישים שהלוגו משקף את הערכים האלה? האם הצבעוניות נכונה לכם? האם הפונט משקף את האווירה שרציתם לשדר? האם יש איור? מה גודלו, מה משמעותו ותרומתו לעסק שלך?


פורמט הלוגו

עניין טכני אך מהותי- לוגו חייב להיות בפורמט וקטורי. אני לא אכניס אתכם למידע נרחב על פיקסלים ווקטורים, אבל תחשבו על תמונה שהורדתם מהאינטרנט או צילמתם בפלאפון. ככל שתגדילו אותה היא תהפוך להיות יותר מטושטשת, או יותר נכון :מפוקסלת ולא ברורה.


לכן, תוכנות שעובדות על פיקסלים (כמו פוטושופ) לא מתאימות לעיצוב לוגו. לוגו צריך להיות בפורמט וקטורי שיצא חד ואחיד בכל גודל שנדפיס אותו, הן על שלט חוצות באיילון והן על דף שחור לבן שנשלח בפקס (כן, זה עדיין קיים). לוגואים כאלה אפשר לעצב למשל בתוכנת אילוסטרייטור. בדקו עם איזה תוכנה עובד המעצב הגרפי ואל תתפשרו על איכות שיכולה להכביד בהתאמת הלוגו לפורמטים שונים בהמשך.

את הלוגו הסופי אתם צריכים שיהיה לכם במספר פורמטים: PDF (חובה!), PNG וJPEG. ניתן לבקש מהמעצב גם תמונה בגודל מותאם לפייסבוק, עם רקע שקוף, לבן, לוגו בגרסת שחור- לבן (אם הלוגו צבעוני למשל) וכו.לוגו צריך להיות מופשט, נקי וברור

הימנעו מאיורים רבים ומפורטים מידי. על מנת שלוגו יהיה זכיר הוא יכול לכלול טקסט בלבד או טקס ואיור פשוט. אל תעמיסו עליו רק כי זה אולי נראה יפה יותר בעין. תחשבו על החברות הכי גדולות בעולם- כמה הלוגו שלהם פשוט ומדויק?

בנוסף, נסו להקטין את הלוגו כמה שניתן ותראו שהוא נשאר ברור גם כלוגו קטן באפליקציה בטלפון, אם הוא לא נשאר ברור וקריא - כנראה שהוא מורכב מיותר מידי פרטים ואיורים ורצוי לצמצם עוד.

מזכירה לכולם שאני תמיד שמחה לענות על שאלות בנושא, המון בהצלחה לכל מי שמתחיל או נמצא בתהליך של מיתוג העסק שלו. זאת לא עבודה פשוטה אך בהחלט משתלמת.

765 צפיות0 תגובות

פוסטים קשורים

הצג הכול

Comments


קטגוריות:

bottom of page