עוד בבלוג:

  • Admin

טיפים לסייל בחנות דיגיטלית

עודכן ב: לפני 4 ימים

הפוסט הזה נכתב בכוונה בתחילת נובמבר, עבור כל מי שהולך למכור מוצרים אונליין בחודש הקניות המטורף הזה (שופינג IL, בלאק פריידי, סייבר מאנדי, יום הרווקים ועוד ועוד). מדובר על חודש עמוס בכל טוב והנה כל הטיפים שחשוב שכל מי שהולך למכור מוצרים אונליין צריך לקחת בחשבון ולבדוק.

אגב, הפוסט הזה רלוונטי גם למי שעושה סייל באתר שלו לקראת סוף עונה, השקת מוצרים חדשים וכו, ולא רק בקשר ישיר לחודש הקניות.


אז בואו נתחיל:

טיפים לחנות דיגיטלית

הכינו את הקהל שלכם מראש לסייל, זה לא בושה להגיד להם לחכות למבצעים

כדי למקסם את תקופת הקניות ולבלוט מעל המתחרים שלכם, כדאי שתעדכנו את הקהל שלכם מראש שאתם משתתפים באירוע מכירה כזה או אחר, זכרו שסיילים זה זמן מעולה לחשיפה (לפני ואחרי המכירה) ולהגדלת הלקוחות שלכם גם לטווח הארוך. איך עושים את זה? בכל דרך אפשרית: בניוזלטר, ברשתות חברתיות, בפופ-אפ או באנר באתר שסופרים את הזמן לאחור לתחילת הסייל וכו.


בחרתם בקוד קופון? אפשרו להעתיקו בצורה קלה

הרבה פעמים לקראת אירוע מכירה ובמהלכו אנחנו מפיצים באנרים מרהיבים ברשתות חברתיות או שולחים במייל. הרבה פעמים מדובר בתמונה ולכן אי אפשר להעתיק את הטקסט מתוכה. שימו לב שהדברים החשובים הם לחיצים ומופיעים בטקסט נלווה שאפשר להעתיק בקלות - הלינק לאתר שלכם למשל והקוד קופון.

כשאתם נותנים קוד קופון כחלק מבאנר מעוצב, גם אם מדובר בקוד קופון הכי קל כמו: קטה123, זה מועד לבעיות, העתקה לא נכונה, שילוב רווחים מיותרים או אם הקוד קופון באנגלית אז המשחק של האותיות הקטנות ו\או הגדולות בכלל עושה בעיות. ואז המבצע לא מתעדכן בקופה והלקוח נתקל בתסכול תהומי ועלול לא להשלים את הרכישה. לכן - תנו קוד קופון פשוט שאפשר להעתיק בלחיצה או בסימון עכבר.


הבליטו את הסיילים באתר שלכם

אל תשכחו שאנשים מגיעים לאתר שלכם לא רק מקידום ממומן ו\או ניוזלטרים, הם יכולים להגיע ממנוע החיפוש, מההיכרות איתכם או מהמלצה. כמו כן, הם לא בהכרח מגיעים דבר ראשון לעמוד הבית, למעשה ממנוע החיפוש לדוגמא יש יותר סבירות שהם יגיעו למאמר בבלוג שלכם או לעמוד פנימי מאשר