עוד בבלוג:

  • Admin

מאיפה לוקחים השראה לבלוג? רעיונות לפוסטים שלכם בבלוג

עודכן ב: ספט 11

בהרבה תהליכי עבודה עם הלקוחות שלי הם מקבלים ממני הרצאה למה בלוג הוא כל כך חיוני לעסק שלהם: למיתוג המקצועיות שלהם, לSEO, ליצירת קהילה ועוד. בלוג הוא תוכן שנשאר ירוק עד, מעין שלח לחמך על פני המים, אתם כותבים פעם אחת, מפיצים אותו ומשם הוא ממשיך לשרת אתכם לטווח ארוך. בניגוד לרשתות חברתיות שהכל סובב סביב הכאן ועכשיו, לקוחות יכולים להגיע אליכם בעקבות פוסט בבלוג שכתבתם לפני שנתיים.


לכן, במעמד הקמת האתר, במעמד שדרוג ושיפור האתר ובמהלך יעוצי SEO - אני שולחת את הלקוחות שלי להתחיל לכתוב בלוג באתר שלהם. אבל כתיבת בלוג היא לא פעולה פשוטה, צריך להתיישב ולהתחיל לכתוב ולא מעט. אבל מה כותבים? מאיפה מתחילים? הרבה אנשים מתיישבים מול מסמך ריק בגוגל דוקס (או בוורד) ובוהים בו.

הרבה פעמים אנחנו מרגישים שכבר כתבו את הכל ואין לנו מה לחדש, אבל תמיד יש לנו מה להוסיף, מה להגיד. כי זה קצת כמו להגיד: יש המון אנשי מקצוע בתחום שלי, אז למה צריך דווקא אותי? דווקא את העסק שלי?


אז לטובת כל היושבים מול מסך ריק, הכנתי לכם רשימה מפורטת (שכדאי לשמור ולחזור אליה בכל פעם שתאבדו את המוזה) על מאיפה לוקחים השראה לתוכן בבלוג שלכם. מבטיחה שברגע שתתחילו לכוון את עצמכם לחיפוש רעיונות - רשימת הנושאים לפוסטים שלכם בבלוג רק תמשיך לגדול (שלא בהתאמה לזמן שלכם, כן?). חשוב לי לציין שבחלק מההמלצות אתם תראו שאני שולחת אתכם לחקור מתחרים (אתרים, אינסטגרם, פייסבוק וכו), המטרה היא לא להעתיק חלילה, אלא להבין יותר לעומק את התחום שלכם, מה נכתב בו כבר ונאמר אלף פעם, מה כולם אומרים או כותבים אבל גם על איזה נושאים פחות מדברים וכדאי להתייחס אליהם. המטרה היא לתת לכם את הידע והתמונה הכוללת שיאפשרו לכם למצוא את הייחוד וההשראה שלכם לצד כל המידע האין סופי הקיים ברשת.


עוד בהרחבה על בלוגים: כמו מה ההבדל בין בלוג שהוא העסק לבלוג שהוא כלי שיווקי, למה כדאי להחזיק בלוג באתר שלנו ואיך מנהלים את כל הדבר הזה - תוכלו לקרוא כאן בפוסט שהקדשתי בנושא.

וקצת נתונים מספריים על בלוגים ואתרי אינטרנט בארץ ובעולם תוכלו למצוא ממש כאן.


השראה לכתיבת בלוג

אגב, חשוב לציין שהפוסט הזה מתייחס בעיקר להשראה ורעיונות לכתיבת פוסטים בבלוג, אבל כל ההצעות הן רלוונטיות גם למי שבונה גאנט תוכן לרשתות חברתיות, לפודקאסטים, לסרטוני וידאו וכו - פשוט תעשו התאמה בין מקורות ההשראה לפלטפורמת התוכן בה אתם כותבים (או מדברים).


ועוד דבר לפני שמתחילים: אני ממליצה לנהל רשימה מסודרת של רעיונות לפוסטים, כי ככל שתתחילו להעמיק בנושא הזה וככל שתחשפו לעוד פלטפורמות שיתנו לכם השראה - הר