עוד בבלוג:

  • Admin

כמה זמן לוקח לבנות אתר אינטרנט?

אחרי שעשינו סדר על כמה עולה לבנות אתר אינטרנט חשוב גם לעשות סדר על כמה זמן לוקח לבנות אתר. גם כאן התשובה מאוד תלויה בהרבה גורמים: קודם כל בכם, במי שבונה לכם את האתר, בגורמים המעורבים בתהליך (כותב תוכן, צלם, מעצב וכו), בפלטפורמה ובמורכבות האתר.


בגדול, ניתן לבנות אתר בטווח של בין חודש לשנה. נכון, זה טווח מאוד ארוך של זמן ואפשר לקצר או להאריך אותו בהתאם לסיטואציה. אז בואו נבחן את מה צריך לקחת בחשבון מבחינת הזמן ואיך אפשר להיערך לבניית האתר מראש.


אבל לפני שנתחיל, שימו לב: אם כבר יש לכם אתר ואתם מתלבטים אם לבנות אתר חדש או לשפץ את האתר הקיים - כדאי שתתחילו מהמאמר הזה: מה עדיף - לבנות אתר חדש או לשפר אתר קיים?. אחרי שתקבלו החלטה תוכלו לתכנן ולהערך ללוחות הזמנים בהתאם למה שהחלטתם. לפעמים שיפוץ של אתר יכול לקחת פחות זמן מהקמת אתר חדש (כמובן תלוי בכמות העבודה הנדרשת) ולפעמים שיפוץ יכול לקחת אף יותר זמן מהקמת אתר חדש אם נדרשת עבודה יסודית יותר של ניתוח האתר, תיקונים ושיפוצים.


רוצים לקרוא בהרחבה על תהליך מומלץ בתהליך בניית האתר? תוכלו לקרוא על כך כאן.

או שבא לכם להישאר מעודכנים ולקבל עוד טיפים על בנייה ותחזוקת אתרים או על שיווק דיגיטלי ככלל? תוכלו להירשם לקבלת עדכונים ממש כאן.


כמה זמן לוקח לבנות אתר?

לפני הכל: חשוב לעשות תיאום ציפיות עם עצמנו

לפני שניגשים לתהליך של הקמת אתר, עוד לפני שאתם מתחילים לחפש את הספקים הרלוונטיים לתהליך שלכם אתם חייבים להיות מוכנים לתהליך עסקית ונפשית. בניית אתר דורשת זמן וכוחות גם מכם: לספק חומרים (כתובים או בצורת וידאו או תמונות), להיות שותפים לתהליך אפיון האתר, להחזיר פידבק ענייני בהתאם ללוחות הזמנים שהקצבתם לפרויקט וכו. מהניסיון שלי, עסק שניגש לבניית אתר ואינו ערוך לכך - זה גורר עיכובים רבים בלוחות הזמנים שהוקצבו מראש לפרויקט.